Skip to content

Jak aktywować i przeglądać dokumenty Word, Excel i PowerPoint?

22 de listopad de 2021

Dokumenty automatyzacji biura ułatwiają nam życie, we wszelkiego rodzaju obszarach nauki lub pracy, są narzędziami, z których wszyscy korzystamy. W takim przypadku w prosty sposób wyjaśnimy, jak możemy Podgląd dokumentu Word, Excel lub PowerPoint. Zastosujemy różne sposoby wraz z narzędziami, których będziesz potrzebować, aby ułatwić Ci pracę.

Jeśli masz system Windows 10, prawdopodobnie masz programy takie jak Microsoft Word, arkusze kalkulacyjne Excel, PDF, obrazy, wideo, audio i inne. Czy nie byłoby wspaniale? czy możesz szybko i łatwo przeglądać lub odtwarzać każdy z tych plików bez konieczności otwierania ich za pośrednictwem powiązanych z nimi aplikacji? Możesz to osiągnąć za pomocą przeglądarki plików.

Pierwszą rekomendacją jest zainstalowanie systemu Windows 10 na naszym komputerze, ponieważ jest on dostarczany z własny panel podglądu, który może wyświetlać określone typy plików. Ale możesz również skorzystać z pomocy różnych programów innych firm, takich jak QuickLook, WinQuickLook, Air File Viewer Pro, File Viewer Plus i All Video Player HD.

Podgląd dokumentów bez otwierania ich w programie Word 2016

Jeśli masz dużo dokumentów Worda i nie wiesz, który z nich zawiera potrzebne informacje, Microsoft Word 2016 umożliwia podgląd dokumentu w programie Word bez konieczności otwierania każdego dokumentu.

 • Otwórz słowo, kliknij przycisk Microsoft Office i wybierz Otwórz.
 • Pojawi się okno dialogowe Otwórz.
 • Po prawej stronie paska narzędzi kliknij strzałkę w dół w widokach i wybierz Podgląd.
 • Otworzy się panel podglądu.
 • Kliknij dowolny plik po lewej stronie i uzyskaj podgląd zawartości pliku.
 • Gdy znajdziesz potrzebny plik, po prostu kliknij Otwórz.
 • Okienko podglądu z Eksploratora plików
 • Najpierw spójrzmy na okienko podglądu w Eksploratorze plików.
 • Otwórz Eksplorator plików.
 • Kliknij kartę Widok a następnie wybierz panel podglądu.
 • Kliknij plik, który chcesz wyświetlić, taki jak dokument programu Word, arkusz programu Excel, prezentacja programu PowerPoint, plik PDF lub obraz.
 • Plik pojawi się w okienku podglądu.
 • Zwiększ lub zmniejsz rozmiar lub szerokość pliku, przeciągając pasek separatora w lewo lub w prawo.

Jak wyświetlić podgląd dokumentu Word w systemie Windows 10 bez ich otwierania?

Nie lubisz czekać na uruchomienie programów, szukając konkretnego dokumentu? Dzięki odpowiednim narzędziom możesz podgląd różnych plików w systemie Windows 10 bez otwierania aplikacji.

Jak szybko i łatwo wyświetlić podgląd za pomocą QuickLook

Oferuje fajny i wygodny sposób wyświetlania plików. Zainstaluj tę darmową aplikację i zintegruje się z Eksploratorem plików. Ale nie musisz ręcznie otwierać żadnego okna ani okienka podglądu. W Eksploratorze plików po prostu wybierz plik, który chcesz wyświetlić i naciśnij spację.

Okno QuickLook pojawia się szybko, aby wyświetlić plik w dedykowanym oknie. Możesz przeglądać różne typy plików, w tym dokumenty Word, arkusze kalkulacyjne Excel.

Air File Viewer Pro jako alternatywa do przeglądania dokumentów

Możesz przeglądać różne typy plików i określone pliki audio i wideo, takie jak MP3, WAV, WMA, MP4 i MOV. Jedyne ograniczenie, które ma ten program, że nie obsługuje arkuszy kalkulacyjnych Excel. Air File Viewer Pro nie integruje się bezpośrednio z Eksploratorem plików, ale działa jako małe niezależne okno.

jak wyświetlić podgląd słowa

Premium alternatywa File Viewer Plus do podglądu dokumentów biurowych

Darmowa wersja File Viewer Plus może wyświetlać pliki Microsoft Word i Excel, a także pliki PDF, pliki graficzne i pliki HTML. Może również odtwarzać różne rodzaje audio i wideo.

Aby wyświetlić dodatkowe pliki, takie jak prezentacje PowerPoint, za wersję płatną będziesz musiał wyłożyć 24,99 USD. Podobnie jak Air File Viewer Pro, File Viewer Plus działa jako osobne okno, które możesz umieścić obok Eksploratora plików, jeśli chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram