Skip to content

Jak aktywować i dezaktywować tryb gościa lub gościa na Androidzie i Chromecaście.

31 de lipiec de 2022

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o system operacyjny. Google. Mamy ich ogromną różnorodność i wielu z nich to ludzie, którzy nie mają pojęcia, do czego służą. Jedną z opcji jest na przykład tryb gościa Po co to jest? A jak nauczyć się włączać i wyłączać tryb gościa?

Zasadniczo otrzymujemy ogranicz dostęp mobilnyto oczywiście nie jest jak blokada wzoru lub hasłaale mogą nadal korzystać z telefonu komórkowego, ale w dość ograniczony sposób, idealny dla tych, którzy chcą go sprzedać bez konieczności usuwania czegokolwiek lub między innymi dla prywatności.

Co to jest tryb gościa?

Zasadniczo chodzi o to, że wchodzimy do smartfona, tak jakbyśmy to właśnie kupili i nie ma nic, co zainstalowaliśmy, jest to osobne konto w kilku słowach całkowicie czyste.

To, co robi tryb gościa, to w kilku słowach, pozwala oglądać filmy, grać w gry lub korzystać z niektórych aplikacji zainstalowanych na telefonie komórkowym i tego typu rzeczy, chodzi o to konto użytkownika jest tymczasowo zamknięte. Możemy wyrazić, że ucząc się włączania i wyłączania trybu gościa, Twoje informacje mogą być tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. po włączeniu trybu incognito w google chrome.

Podczas aktywacji trybu gościa Nie mogę oglądać zdjęć w galeriii tego rodzaju dokumenty osobiste. Nawet aplikacje, takie jak te z sieci społecznościowych, są również blokowane, w kilku słowach idealnie jest pożyczyć komuś swój telefon komórkowy, ale starając się zachować jak największą ostrożność w naszej prywatności.

Jak aktywować tryb gościa?

To, co musisz zrobić, aby aktywować ten tryb, to po prostu przejdź do części ustawień mobilnych w panelu powiadomień i pojawi się ikona, która wygląda jak kłódka i mówi „Tryb prywatny”, musisz ją nacisnąć, aby aktywować dany tryb.

Pamiętaj, że w tym trybie każdy możesz użyć tego, co jest domyślnie dostępne na urządzeniach mobilnych, ale nie ma aplikacji, którą byś zainstalował. Jeśli masz wątpliwości co do tego tematu, zawsze możesz poprosić o radę na ten temat Strona pomocy dla Androida

mężczyzna trzymający urządzenie z Androidem

Jak wyłączyć ten tryb na Androidzie?

Nie jest to zbyt skomplikowane. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu przesuń pasek powiadomień w dółnależy to zrobić dwoma palcami, a następnie nacisnąć ikonę użytkownika.

Teraz będziesz musiał kliknąć w miejscu, w którym jest napisane usuń gościa, a gdy pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy jesteś pewien, oczywiście usuń.

Pamiętaj, że to działanie oczywiście usuń tryb gościa trwale, kość, która jest na zawsze, więc prosimy o bardzo ostrożną i całkowitą pewność tego, co zamierzasz zrobić, zanim przejdziesz dalej.

W każdym razie, jeśli chcesz zachować tryb gościa, to nie tak zużywasz za dużo na swoim urządzeniu, ani zasobów, ani miejsca, więc zalecamy, aby jeśli nie masz zbyt wielu ważnych powodów, aby go usunąć, zostaw to na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Innymi słowy, powinieneś tylko rozwiń pasek powiadomień (dwa razy) i ponownie szukamy ikony „Tryb prywatny” i ponownie ją naciskamy, w ten sposób możemy dezaktywować ten tryb i to wszystko, możesz używać telefonu komórkowego tak, jak go zwykle używasz.

czarny Android z włączonym ekranem

Do czego służy tryb gościa?

Kiedy aktywujesz go bez skonfigurowania czegokolwiek, nadal masz telefon komórkowy tak jakbyś niczego nie aktywował. Problem polega na tym, że musisz m.in. skonfigurować do czego można uzyskać dostęp.

W części ustawień urządzenia będziesz mógł skonfigurować wszystko, co chcesz zostawić jako prywatne w przypadku, gdy nie korzystasz z telefonu komórkowego i chcesz pozostawić go komuś, kto może być bardzo godny zaufania, ale oczywiście nasze prywatne rzeczy muszą być prywatne.

W szczególności te funkcje bezpieczeństwa są możliwe dla osób, których zdjęcia lub wiadomości nie są odpowiednie dla wszystkich odbiorców. Co oznaczawłącz tryb gościa na swoim urządzeniumoże być jedną z największych zalet pożyczania telefonu komórkowego.

Jedno z ulepszeń, które znaleźliśmy w Androidzie Lollipop, jest związane z problemem bezpieczeństwa i polega na tym, że możesz pozwolić niektórym użytkownikom uzyskać dostęp do określonego ekranu wszystko dzięki funkcjom mocowania. Bez wątpienia z tej wersji Androida mamy wiele funkcji, równie dobrych jak aktywacja trybu programisty

Mały problem pojawił się, gdy mieliśmy hasło lub jakieś zabezpieczenie, w ten sposób wspomniane przestało działać i wtedy trzeba było skorzystać z trybu gościa w Androidzie.

chromecast na białym pudełku

Czy tryb gościa można aktywować na Chromecaście?

Chromecast to urządzenie Google, które pozwala przesyłaj treści do telewizora z dowolnego smartfona lub tabletu podłączonego do tej samej sieci Wi-Fi. Podobnie jak urządzenia z Androidem, urządzenia Chromecast też mają kilka sztuczek podczas ich konfigurowania.

Ale co, jeśli masz w domu gości, którzy chcą wysłać film lub zdjęcia, ale nie są połączeni z Twoją siecią? Nie musisz podawać im swojego hasła, ale mogą to zrobić w trybie gościa. To jest funkcja niezbyt dobrze znanyale może to być całkiem praktyczne.

urządzenie Chromecast podłączone do portu

Jak działa tryb gościa na Chromecaście?

Jeśli chcesz wiedzieć jak działa tryb gościa na chromecast?. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby zacząć z niego korzystać, jest upewnienie się, że jest aktywowany. Skąd możemy wiedzieć? Przede wszystkim dlatego, że emituje światło. Innym sposobem, aby się dowiedzieć, jest otwarcie dowolnej aplikacji zgodnej z Chromecastem, ponieważ pojawi się ikona, za pomocą której wysyłamy treść.

Gdy ten tryb jest aktywny, Chromecast pokazuje nam losowo 4-cyfrowy PIN, którego nasi wysłannicy będą używać do wysyłania treści do Chromecasta. Pamiętaj, że jeśli logo Chromecasta nie pojawia się, coś jest nie tak i nie jest aktywowane. Jeśli tak się stało, upewnij się, że masz go dobrze podłączony do telewizora i do tego samego Wi-Fi, jest to niezbędne do jego działania.

Użytkownicy, którzy nie są połączeni z naszą siecią Wi-Fi, próbując przesłać treści do naszego telewizora, zostaną poproszeni o podanie kodu PIN, który pojawia się na ekranie. Po prostu z wpisaniem tych 4 cyfr, będą mogli przesyłać wszystkie treści, które chcą do naszej telewizji. To bez konieczności wpisywania hasła Wi-Fi lub łączenia się z naszą siecią.

Nowy PIN co 24 godziny

Pinezka nie jest stałą liczbą, ale zmienia się co 24 godziny lub po odłączeniu Chromecasta. Oznacza to, że jeśli podłączymy go i odłączymy trzy razy tego samego dnia, będziemy mieli trzy różne kody PIN tego dnia. W ten sposób goście mogą wysyłać informacje do naszej telewizji tylko wtedy, gdy nie mają naszej zgody.

Widziałeś już, jak łatwo jest skonfigurować tryb gościa na Chromecaście, a także na Androidzie. W rzeczywistości jest to całkiem praktyczne wycisnąć doświadczenie na tych urządzeniach. Należy zauważyć, że pomaga to zachęcić większą liczbę użytkowników do nauki korzystania z niej i podjęcia decyzji o jej zakupie.

dołącz do naszego kanału telegram