Skip to content

Jak aktywować ciemny motyw Google Chrome dla wszystkich swoich urządzeń?

15 de Listopad de 2021

Odkąd pojawił się tryb ciemny, stał się jedną z najbardziej pożądanych opcji prawie wszystkich aplikacji codziennego użytku, a jedną z najlepiej widocznych jest aplikacja WhatsApp. Zgodnie z oczekiwaniami, Google Chrome nie był daleko w tyle i zdołał urzeczywistnić korzystanie z tej opcji w swojej przeglądarce i innych aplikacjach tej samej firmy. Dlatego tym razem nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć wcześniej aktywuj tryb ciemny w Google Chrome, w telefonie komórkowym lub komputerze.

Czy aktywacja ciemnego motywu automatycznie aktywuje go na wszystkich Twoich urządzeniach?

Jeśli korzystasz z Google Chrome na dwóch komputerach lub urządzeniach mobilnych z tym samym kontem, być może zastanawiałeś się, czy aktywacja trybu ciemnego na jednym z tych urządzeń aktywuje również tryb ciemny na innych, a tutaj udzielimy Ci odpowiedzi. Gdy włączysz tryb ciemny na jednym ze swoich urządzeń, nie włączy się on na pozostałych. To dlatego, że może czy korzystasz z komputera w pracy? i tam nie trzeba aktywować trybu ciemnego. Dlatego tę opcję można wyłączyć ręcznie na każdym urządzeniu lub komputerze.

Jak aktywować ciemny motyw Chrome?

Metoda aktywacja trybu ciemnego powinna być bardzo prosta aby każdy, kto chce z niego korzystać, mógł to łatwo zrobić. Dlatego wkrótce zobaczysz, jak aktywować go zarówno na telefonie z Androidem lub iPhonie, jak i na komputerze z systemem Windows lub MAC.

Z Twojego iPhone’a lub telefonu komórkowego z Androidem

Sposób aktywacji trybu ciemnego na Androidzie różni się nieco od systemu iOS, chociaż żaden z nich nie jest trudny. Zobacz, jak to zrobić na każdym z urządzeń, w przypadku telefonów z Androidem muszą mieć Androida w wersji piątej lub nowszej.

Wchodząc do aplikacji Google Chrome, naciśniesz trzypunktową ikonę w prawym rogu ekranu i przejdziesz do „Ustawienia”. Teraz dotkniesz „Motywy” i pojawią się trzy różne opcje: „Ciemny”, „Jasny” i „Domyślny system” spośród tych trzech, z których wybierzesz „Ciemny”.

W telefonach iPhone wersja systemu iOS musi być 14 lub nowsza. Po otwarciu przeglądarki kliknij „Ustawienia”, a następnie dotkniesz „Ekran i jasność”, a następnie wybierzesz opcję „Ciemny”. Po jego naciśnięciu przeglądarka automatycznie przełączy się w ten tryb.

Na komputerze z systemem Windows lub Mac

osoba korzystająca z komputera

Aby aktywować tryb ciemny Chrome w systemie Windows 10, nie zrobisz nic trudnego, po prostu otworzysz Google Chrome. Później wprowadzisz konfigurację, którą ma, naciskając klawisze „Windows + I”. W tej części naciśniesz na dostosowywanie, gdzie będą różne opcje spośród nich, wybierz opcję „Kolory”.

Będąc tam, będziesz konieczność wybrania koloru, który chcesz umieścić. W takim przypadku po kliknięciu opcji „Ciemny” należy ustawić ten tryb. Jeśli zmieni się automatycznie, zamknij przeglądarkę i otwórz ją ponownie. więc to już zostanie zmienione.

Ta opcja jest dostępna nie tylko dla przeglądarki w systemie Windows, ale możesz także użyć „Trybu ciemnego” w systemie Mac firmy Apple. Aby go aktywować, musisz wykonać następujące kroki.

Po pierwsze, upewnij się, że Google Chrome jest aktualny do najnowszej wersji. Następnie klikniesz opcję „Preferencje systemowe” wśród opcji, które klikniesz opcję „Ogólne” i klikniesz „Wygląd”. Będąc z wyglądu, będziesz musiał wybrać tylko w „Ciemno”, więc ten tryb będzie aktywny.

Jak użyć rozszerzenia Chrome, aby ustawić tryb „Just Black”?

Rozszerzenia w Chrome z innych aplikacji są połączone z innymi programami, dzięki czemu mogą wykonaj określone czynności w przeglądarce. Dlatego jeśli masz jakiś program poprawiający wygląd swojego komputera, możesz użyć tych rozszerzeń, aby skonfigurować tryb Just Black. Wszystko będzie zależało od tego, jaki program ma Twój komputer poprawić jego wygląd i czy go odpowiednio aktywujesz.