Skip to content

Ilu użytkowników ma Facebook na całym świecie – oficjalne statystyki

26 de lipiec de 2021

Facebook to sieć społecznościowa z największą liczbą użytkowników na świecie. Jest to bezsporne, ponieważ bardzo niewiele osób zna kogoś, kto nie ma konta. Łatwość tworzenia ich z Facebooka jedna z najbardziej dostępnych platform na świecie, zwłaszcza, że ​​można go używać na urządzeniach mobilnych.

Dlaczego ludzie tak często korzystają z Facebooka i co jest tak atrakcyjnego w sieci społecznościowej?

Musimy wziąć pod uwagę, że do 2021 r. szacuje się, że 60% światowej populacji ma dostęp do internetu. Chociaż nie wszystkie z tych osób regularnie korzystają z Facebooka, liczba nowych użytkowników stale rośnie.

To dlatego, że Facebook działa jako miejsce spotkań. Wraz z globalizacją ludzie nie są przywiązani do granic, w których się urodzili. Oznacza to, że możesz świętować urodziny rodziny i przyjaciół lub śledzić ich życie, sprawdzając ich konto na Facebooku.

Kolejną cechą szeroko stosowaną w tej sieci społecznościowej są grupy, w których możemy spotkać ludzi które podzielają nasze zainteresowania. Z tej interakcji narodziło się wiele małżeństw.

Ponadto wielu influencerów korzysta ze stron na Facebooku jako centrum kontaktu z Twoją społecznością, promować towary, przeprowadzać ankiety lub planować przyszłe wydarzenia.

Z kolei sklep Facebook „Marketplace” możemy wykorzystać do kupna, sprzedaży lub wymiany produktu. To znana funkcja, którą możemy sprzedać bez konieczności płacenia jakiejkolwiek prowizji.

Ile osób dziennie wchodzi na Facebooka?

Kiedy mówimy, że Facebook jest najczęściej używaną platformą, nie żartujemy. To ma więcej niż 2,4 miliarda aktywnych użytkowników miesięczny. To więcej niż przeciętni użytkownicy YouTube z 2 miliardami.

Mając łącznie ponad 4200 milionów zarejestrowanych użytkowników, Facebook ma zbieżność ponad 65% użytkowników aktywów miesięcznie.

Ten to zaskakująca statystyka ponieważ multikonta są rozliczani zmarli użytkownicy i konta firmowe, a mimo to liczba ta przekracza 50%.

Ile osób na całym świecie korzysta z Facebooka?

Do kwietnia 2021 r. liczba użytkowników Facebooka w Indiach przekroczyła 330 mln, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych liczba ta spadła do 190 mln. Kolejne są Indonezja i Brazylia z odpowiednio 140 i 130 milionami użytkowników.

Jednak chociaż kraje azjatyckie są tymi, które najczęściej korzystają z tej platformy częściej niż 55% użytkowników Facebooka mówi po angielsku. Inne popularne języki to hiszpański z 16%; Hinduski i arabski po 8%, indonezyjski i portugalski po 7%.

Jak jest używany w Ameryce Łacińskiej?

Bycie Brazylią czwarty kraj, który najczęściej korzysta z FacebookaNależy mieć nadzieję, że zainteresowanie rynkiem latynoamerykańskim będzie widoczne. Meksyk zajmuje również wysokie miejsce na liście użytkowników, zajmując piąte miejsce na 95 milionów użytkowników.

logo facebooka na telefonie

Ponieważ jednym z modeli biznesowych Facebooka jest sprzedaż powierzchni reklamowej i marketingowejNiezbędne jest jasne określenie demografii kupujących. Na przykład w Ameryce Łacińskiej 8 na 10 kont na Facebooku należy do osoby poniżej 44 roku życia.

Wiedza o tym daje firmom przewagę taktyczną podczas tworzenia planów marketingowych. Ponadto penetracja sieci społecznościowych w populacji krajów takich jak Chile i Argentyna odpowiada ponad 70% populacji.

Ale i Kostaryka ma penetrację sieci na poziomie 67%, Kolumbia i Meksyk 63%. To znacznie więcej niż średnia światowa wynosząca zaledwie 45% penetracji, co sprawia, że ​​Ameryka Łacińska gigant na rynku reklamy internetowej.

Następnie pokażemy listę z najczęstszymi krajami Ameryki Łacińskiej, które stale korzystają z Facebooka w miesiącu:

 • Brazylia: 130 milionów użytkowników
 • Meksyk: 95 milionów użytkowników
 • Kolumbia: 37 milionów użytkowników
 • Argentyna: 31 milionów użytkowników
 • Peru: 26 milionów użytkowników
 • czerwony pieprz: 23,5 miliona użytkowników
 • Gwatemala: 7 milionów użytkowników
 • Republika Dominikany: 5,6 miliona użytkowników
 • Honduras: 4 miliony użytkowników
 • Zbawiciel: 3,5 miliona użytkowników
 • Kostaryka: 3,2 miliona użytkowników