Skip to content

Ile jest wersji systemu operacyjnego Windows firmy Microsoft?

31 de styczeń de 2021

Dzisiaj zobaczymy ile wersji systemu operacyjnego Microsoft Windows istnieje. System operacyjny stworzony przez Billa Gatesa został ogłoszony w 1983 roku i wydany dwa lata później. Ale od tego momentu nowe wersje zaczęły pojawiać się co pewien czas.Czy chcesz wiedzieć, ile ich jest? Czytaj dalej.

O systemie Windows rozmawialiśmy już wiele razy, od ustawiania prywatności po wiedzę o najlepszych dostępnych darmowych graczach. Ale nigdy nie rozmawiamy o istniejących wersjach i tym, jak pomogły one uczynić Windows 10 tym, czym jest dzisiaj.

Dokonamy podsumowania wszystkich wersji systemu operacyjnego Microsoft, z których większość z nas korzysta na co dzień.Jak wyglądała ewolucja systemu Windows? Zobaczymy to dalej.

Wszystkie wersje systemu Windows

Windows 1 (1985)

Bill Gates ogłasza Windows w 1983 roku, chociaż został wydany dwa lata później z interfejsem graficznym, który zrobił różnicę w tamtym czasie. Miał proste aplikacje, takie jak kalkulator, notatnik, zegar, kalendarz i zarządzanie plikami MS-DOS.

Windows 2 (1987)

Minęły dwa lata i Windows 2 został wydany z ulepszoną pamięcią, grafiką i możliwością lepszej kontroli okien i układu. Dodano nawet skróty klawiaturowe.

Windows 3 (1990)

W 1990 roku Windows 3 pojawia się na rynku, a sprzedaż rośnie, stając się bardzo popularnym na całym świecie. Zmiany w interfejsie graficznym sprawiły, że wiele osób odważyło się go wypróbować.

Windows NT (1993)

Akronim NT oznacza Microsoft, nowa technologia. W 1993 roku został wydany Windows NT, który jest 32-bitowym wielozadaniowym, wieloprocesorowym, wielodostępnym i wielowątkowym systemem operacyjnym.

Windows 95 (1994)

Ta wersja odniósł znaczny sukces, sprzedając 7 milionów egzemplarzy w nieco ponad miesiąc. Jest to wersja skierowana do przeciętnego użytkownika, z nowym, przyjaznym i przystępnym interfejsem graficznym, który wtedy znacznie ułatwiał. Przycisk Start, pasek zadań i powiadomienia były w swoim czasie rewolucyjne.

Windows 98 (1998)

W roku 1998 pojawia się Windows 98 ze sporymi poprawkami graficznymi, interfejs przeznaczony dla użytkownika, który nie wiedział nic o komputerach. Z wieloma nowymi opcjami, które znacznie poprawiają użyteczność.

Windows Me (2000)

Najnowsza wersja systemu Windows oparta na systemie DOS. To jedna z najgorszych wersji systemu operacyjnego.

steve Jobs system operacyjny Microsoft

Wersje systemu operacyjnego Microsoft Windows

Windows XP (2001)

Kto nie zna systemu Windows XP? Dotarcie do 500 milionów użytkowników po 12 latach. Była to pierwsza wersja, która miała tak dużą liczbę użytkowników i była jedną z najlepszych. Szkoda, że ​​w 2014 roku przestał go wspierać.

Windows Vista (2007)

Prawdopodobnie jedna z najgorszych wersji systemu operacyjnego z problemami bezpieczeństwa, zarządzaniem prawami cyfrowymi, zbyt wysokimi wymaganiami sprzętowymi i niezbyt dobrą wydajnością.

Windows 7 (2009)

Po pojawieniu się Vista System Windows 7 która do tej pory byłaby najlepszą wersją Microsoft. Z przeprojektowanym interfejsem, dobrym liftingiem, optymalną wydajnością dla większości komputerów i wieloma fajnymi funkcjami, był to pozytywny punkt w historii firmy Microsoft.

Windows 8 (2012)

Że 25 października 2012 otrzymaliśmy Windows 8 Jedną z najgorszych rzeczy, jakie zrobiła firma, było usunięcie przycisku strony głównej, co wywołało wiele kontrowersji.

Na szczęście do przycisku można było dodać bardzo ciekawą aplikację, po czym została wydana wersja zawierająca przycisk. Ale szkoda została wyrządzona.

Windows 10 (2015)

Minęły trzy lata i Microsoft wypuścił najlepszą wersję systemu operacyjnego: Windows 10. Nie możemy narzekać, ponieważ jest doskonale zoptymalizowany pod każdym względem, idealny do pracy i gier.

Jest to coś bardzo ciekawego w historii Microsoftu zawsze była wypuszczana całkiem dobra wersja, a potem zupełnie odwrotna Czego możemy się spodziewać po następnej wersji systemu operacyjnego Microsoftu? Miejmy nadzieję, że nie będziemy mieć do czynienia z nowoczesnym systemem Windows Vista.

Wreszcie, teraz, gdy zobaczyłeś wszystkie te informacje, powinieneś nauczyć się pobierać i instalować Windows 10 od zera, w ten sposób będziesz mieć jeden z najlepszych systemów operacyjnych.