Skip to content

Ile danych zużywa wiadomość WhatsApp, rozmowa lub rozmowa wideo?

13 de październik de 2022

Czy analizowałeś ilość internetu lub megabajtów Ile wydajesz, gdy przeglądasz aplikację bezpośrednio połączoną z Twoimi danymi? Czy chcesz wiedzieć, ile megabajtów zużywa WhatsApp?

Aplikacje, które mniej wydawanych megabajtów to twitter i instagram, ponieważ kiedy zrobisz tweeta ze zdjęciem, wydasz około od 0 do pół MB, a kiedy udostępnisz zdjęcie na Instagramie, wydasz nieco ponad pół MB.

Następujące aplikacje to Facebook i mapa Google z 1Mb; oznacza to, że za każdym razem, gdy aktualizujesz swój status i opublikujesz zdjęcie w sieci społecznościowej na Facebooku, wydasz około 1 megabajta swojego Internetu.

Podczas zapytania o adres za pomocą aplikacja mapy google może sprawić, że będziesz spędzać około 1 Mb internetu na minutę przeglądania.

W przypadku wszystkich osób, które korzystają ze służbowej lub szkolnej poczty e-mail za pośrednictwem urządzenia, podczas wysyłania wiadomości e-mail zużywają one około 2 Mb Internetu.

Dla miłośników bezpośrednia komunikacja i lubisz wykonywać wideorozmowy za pomocą aplikacji Spyke, spędzasz około 2 ½ Mb tylko w ciągu 1 minuty wideorozmów, możesz zwiększyć prędkość internetu.

Również Pinterest Stała się jedną z ulubionych aplikacji dla wszystkich użytkowników do wyszukiwania obrazów, fraz, a nawet przepisów kulinarnych; ale są 3 megabajty, których używasz podczas przeglądania tej aplikacji przez około 1 minutę.

Dowiedz się, jak sprawdzić, ile megabajtów zużywa WhatsApp

Jedna z najczęściej używanych aplikacji obecnie jest WhatsApp; ponieważ jest to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która pomaga w bezpośredniej komunikacji z kimkolwiek na świecie.

To medium jest bardzo wydajne, jeśli chodzi o udostępnianie zdjęć; audio, a nawet rozmowy; czemu nie? rozmowy wideo. Jeśli chodzi o jego użytkowanie, przestajemy się zastanawiać, ile danych wydajemy na tę aplikację, żeby jakoś nie dolecieć do końca miesiąca brak danych przeglądania.

Musisz więc mieć pewną kontrolę, jeśli chodzi o oglądanie konsumpcji, a w tym artykule nauczymy Cię krok po kroku jak sprawdzić, ile danych zużyłeś:

Aby wykonać następujące kroki, najpierw potrzebujesz telefonu komórkowego; który musi wcześniej mieć zainstalowaną aplikację WhatsApp.

  1. Kliknij aplikację WhatsApp, aby dać uruchom aplikację na telefonie komórkowym.
  2. Należy podkreślić, że aby przeprowadzić ten mały samouczek, skupiliśmy się na telefonie komórkowym z systemem operacyjnym Android, aby szczegółowo pokazać, ile megabajtów wydaje. aplikacja WhatsApp; chociaż kroki są takie same dla innych systemów operacyjnych.
  3. Następny; już będąc w aplikacji w prawym górnym rogu znajdziesz trzy bardzo charakterystyczne punkty w tej aplikacji, ponieważ za ich pośrednictwem mogą wejść do opcje oferowane przez WhatsApp.
  4. Mówiąc o systemie operacyjnym Apple, powinieneś przejść do menu „Ustawienia” aplikacji Whatsapp.
  5. Już w „Ustawieniach”; powinieneś znaleźć i kliknąć opcję, która mówi „informacje o koncie„któremu towarzyszy lub towarzyszy postać przypominająca klucz
  6. Pojawi się wyskakujące okno; gdzie możesz zobaczyć różne cechy odpowiadające kontu WhatsApp.
  7. Kliknij ostatnią opcję, która mówi: „wykorzystanie sieci„, aby śledzić megabajty wydane przez tę aplikację do obsługi wiadomości błyskawicznych.
  8. Kiedy jesteś w tej sekcji; Będziesz mógł zobaczyć na ekranie, jak duże było zużycie danych WhatsApp; W tym miejscu będziesz oceniany od liczby wysłanych wiadomości do liczby otrzymanych.

W ten sam sposób pokazuje ci suma Megabajty kto konsumuje WhatsApp; w wiadomościach wysłanych lub odebranych.

Należy pamiętać, że gdy jesteś w domu i możesz wybrać połączenie z siecią Wi-Fi, musisz z tego skorzystać, ponieważ w ten sposób mogą być Wiele z nich megabajtów że możesz zaoszczędzić

zużycie danych WhatsApp

Ciekawy fakt

Wcześniej sądzono, że jest ich znacznie więcej Megabajty zużywane przez WhatsApp; ponieważ jest globalny, ponieważ wszyscy je mamy, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Według niektórych badań Telegram to aplikacja, która wykorzystuje mniejszy ruch danych; jednak Skype; Facebook i Messenger to aplikacje, które najczęściej Szybko kończą im się dane.

Chociaż są to aplikacje, które w rzeczywistości zużywają więcej megabajtów Konsumpcja Facebooka; Messenger i Skype z 2,05 mega do 22,2 mega w porównaniu z aplikacją telegramu, która wynosi od 0,41 do 3,75 mega.

dołącz do naszego kanału telegram