Skip to content

Gdzie znajduje się numer kompilacji mojego telefonu z Androidem, co to jest i do czego służy?

12 de czerwiec de 2023

Czy chcesz wiedzieć, jaki jest numer kompilacji? Jeśli przypadkowo usłyszałeś tę nazwę lub widziałeś tutoriale i chcesz dokładnie wiedzieć, co to jest? a po co to jest? „numer kompilacji telefonu”, po prostu czytaj dalej, a od razu będziesz wiedział, co zrobić z tym numerem.

Z pewnością w urządzeniach mobilnych jest wiele funkcji, które nam w tym pomagają wydobyć różne cechy. Opcje, które pozwalają nam szczegółowo poznać numer modelu naszego telefonu komórkowego. Istnieją nawet sposoby włączania funkcji, takich jak tryb debugowania z komputera.

Jeśli jesteś ciekawym użytkownikiem i lubisz znać każdy najmniejszy szczegół, bez wątpienia będziesz zainteresowany poznaniem „numeru kompilacji telefonu”. Ponieważ ten numer ma jakość aktywacji kilku bardzo interesujących opcji w telefonie komórkowym.

Jaki jest numer kompilacji?

Wśród wszystkich tych informacji znajdujemy NIEnumer kompilacji. Ta liczba podaje konkretnie wersję twojego systemu operacyjnego, chociaż pamiętaj, że powiedzenie „wersja Androida” nie jest tym samym, co powiedzenie „wersja kompilacji”, ponieważ ta sama wersja tego systemu operacyjnego może być wielokrotnie kompilowana.

Co pozwala projektantowi lub twórcy określonej wersji Androida edytować, naprawiać lub modyfikować ją w określonych aspektach. I na końcu tych wszystkich procesów nadal byłaby to ta sama wersja Androida. Więc jeśli kiedykolwiek porównywałeś dwa urządzenia mobilne i zauważyłeś pewne różnice w tej samej wersji Androida, może to być spowodowane tym.

Krótko mówiąc, numer kompilacji telefonu to nic innego jak seria cyfr. Seria cyfr, które podać użytkownikowi dane takie jak wersja i data utworzenia wspomnianej wersji, między innymi takie jak gałąź kodu.

Co oznacza numer kompilacji?

Jak wspomniano powyżej, liczba, którą faktycznie możemy zobaczyć to wcale nie jest przypadkowe i to ma znaczenie. Znaczenie, które możesz zrozumieć dzięki informacjom, które ci przekazujemy.

  • Przede wszystkim zacznij z sześcioma literami, cyframi i kropką. Sugeruje, że ma więcej liter niż cyfr.
  • Pierwsza litera to wersja systemu operacyjnego Twojego telefonu komórkowego
  • Podczas gdy ten, który następuje, to gałąź kodu używany danej wersji.
  • Następnie są liczby, które są używane do określenia lub poznania określonej daty. W tym przypadku powinna to być kreacja.
  • Pozostałe litery to zmodyfikowana wersja systemu operacyjnego.
  • I te ostatnie pokazują wersje kodu jako taki.

ikony Androida jedna zielona i jedna szara

Samo znaczenie tej liczby nie jest trudne do zrozumienia, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to znaczenie jest również wyjaśnione w dokumentacji oferowanej przez Google. Ta dokumentacja szczegółowo wyjaśnia każdą wersję z ich różnymi „numerami kompilacji”.

Do czego służy ten numer?

W rzeczywistości dla większości użytkowników nie ma atrakcyjnych ani ważnych funkcji. Chociaż istnieje opcja przez ten numer, czyli do włącz opcje programistyczne. Aby aktywować te funkcje, należy wykonać następujące kroki.

  • Idź do ustawienia swojego telefonu komórkowego.
  • W ustawieniach telefonu komórkowego powinieneś poszukać opcji „Informacje o telefonie”. Chociaż prawdą jest, że to imię może zależeć od twojego urządzeniaponieważ można go również znaleźć w sekcji „Informacje o telefonie”.
  • Po zlokalizowaniu wspomnianej opcji wystarczy poszukać tej, która mówi Numer kompilacji”
  • Po zlokalizowaniu pozostaje tylko nacisnąć tyle razy, ile to możliwe. Zwykle jest to siedem razy aby aktywować te opcje.

W tych opcjach będziesz mógł modyfikować różne rzeczy w telefonie i zrobić kilka innych, między eliminacją animacji między menu, aby przyspieszyć, a nawet zdecydować, czy umieścić kilka lub wiele animacji, a także możliwość zaszyfrowania kopii zapasowej danych z komputera. Popraw definicję graficzną każdego rodzaju gry dzięki protokołowi OpenGL i wielu innym.

Prawdą jest, że chociaż „numer kompilacji” nie ma wielu narzędzi, to jest przydatne dla określonej liczby użytkowników.

dołącz do naszego kanału telegram