Skip to content

Dlaczego WhatsApp Web rozłącza się, gdy blokuję lub wyłączam ekran telefonu komórkowego?

19 de Maj de 2021

WhatsApp Web to narzędzie komunikacyjne, które jest częścią wielu funkcji, z których korzysta komunikator WhatsApp Messenger oferty dla wszystkich swoich użytkowników.

Zasadniczo chodzi o moc uzyskać dostęp do swojego konta WhatsAppp zwykle za pomocą komputera lub tabletu, wchodząc na oficjalną stronę, na której należy zeskanować kod QR z aplikacji WhatsApp na telefonie komórkowym.

Zgadza się, bez konieczności pobierania dodatkowej aplikacji na komputer, tablet lub telefon komórkowy, możesz łatwo zalogować się do WhatsApp Web. Bez wątpienia jest to bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich użytkowników WhatsApp Messenger, ponieważ będziesz mógł cieszyć się prawie wszystkimi funkcjami aplikacji WhatsApp Messenger oferuje, w zaciszu swojego komputera.

To wielka korzyść dla osób, które pracują przy komputerze i muszą zostać przekazywane przez WhatsApp, ponieważ będą mieć to wszystko razem na ekranie bez konieczności zabierania telefonu komórkowego.

Jednak, aby korzystać z sieci WhatsApp, musisz wziąć pod uwagę pewne rzeczy, najważniejszą z nich jest to, że masz telefon komórkowy zainstalował aplikację WhatsApp Messenger, podobnie jak komputer, z którego zamierzasz otworzyć sieć WhatsApp, muszą mieć dobre połączenie z Internetem.

Dlaczego WhatsApp Web rozłącza się, gdy blokuję lub wyłączam ekran telefonu komórkowego?

Sieć WhatsApp będąca odrębnym narzędziem od aplikacji WhatsApp Messenger, ale która również działa w parze z nią, trzeba mieć połączenie Stuprocentowo stabilny zarówno z Internetem, jak iz telefonem komórkowym z aplikacją WhatsApp Messenger.

Istnieją różne czynniki, które mogą sprawić, że sieć WhatsApp zamknie się zawsze. Jednym z najczęstszych jest blokowanie telefonu komórkowego lub zawieszenie ekranu mobilnego, to znaczy, gdy ekran jest wyłączony.

Chociaż wiemy, możemy samodzielnie skonfigurować czas uśpienia ekranu zgodnie z parametrami konfiguracji mobilnej. Jednak nikomu nie jest tajemnicą, że ekran się włączył zużywa mobilną baterię.

Powód dlaczego Sieć WhatsApp rozłącza się podczas blokowania ekranu telefonu komórkowego lub gdy jest wyłączony, dzieje się tak, ponieważ występuje niewielka przerwa w połączeniu internetowym, które ma telefon komórkowy. Dzieje się tak, ponieważ telefon rozpoznaje, że ekran jest wyłączony lub zablokowany, jako tryb uśpienia, to znaczy, że nikt go nie używa, a tym samym tę samą energię, aby oszczędzać baterię.

Chociaż nie dotyczy to wszystkich telefonów komórkowych, są przypadki, w których telefon komórkowy może to zrobić pozostawać całkowicie w spoczynku a WhatsApp nie przestanie działać. O ile utrzymujesz stabilne połączenie internetowe, podobnie jak komputer, z którego działa sieć WhatsApp.

Rozwiązanie, dzięki któremu sieć WhatsApp nie rozłącza się podczas blokowania lub wyłączania ekranu telefonu komórkowego

wielu ekspertów wskazało na ten problem jako plik „Błąd” w aplikacji internetowej WhatsAppPonieważ jeśli telefon komórkowy jest nadal podłączony do Internetu, nie powinno mieć znaczenia, czy jest w trybie uśpienia, czy jest zablokowany. Jednak zdarza się to bardzo często w większości telefonów komórkowych.

telefon podłączony do sieci WhatsApp

Powodem, dla którego dzieje się to tylko w niektórych telefonach komórkowych, jest to, że kilka z nich jest zmodyfikowanych w celu rozpoznawania trybu wyłączonego lub zablokowanego ekranu, takiego jak tryb uśpienia, a tym samym automatycznie zawiesza połączenie internetowe, chociaż jest to tymczasowe, podczas gdy telefon komórkowy jest zablokowany lub ekran wyłączony.

Jednym z rozwiązań jest dezaktywować tryb „oszczędzanie energii” telefonu komórkowego, w przypadku jego aktywacji. Dzięki temu nawet przy zablokowanym lub wyłączonym ekranie telefon będzie normalnie utrzymywał połączenie internetowe.

Innym rozwiązaniem na wypadek, gdyby poprzednie nie działało, jest przejście do sekcji „ustawienia” lub „konfiguracja” telefonu komórkowego, a następnie przejście do opcji „sieci wifi”, „zaawansowane”, po czym poszukaj opcji „Keep Wi-Fi on in idle” i aktywuj go tak, aby połączenie nie jest przerywane gdy telefon komórkowy jest w spoczynku.

Powody, dla których sieć WhatsApp rozłącza się

  • Kiedy masz złe połączenie internetowe lub przerwanie tego.
  • Kiedy platforma WhatsApp ma wady
  • Gdy masz otwartą stronę internetową WhatsApp na większej liczbie urządzeń, niż jest to dozwolone
  • Gdy telefon ma włączony tryb „oszczędzania energii”
  • Kiedy telefon się zawiesza
  • Kiedy telefon komórkowy jest wyłączyć ekran lub wejdź w tryb „uśpienia”