Skip to content

Dlaczego w pamięci mojego telefonu komórkowego nie są wyświetlane filmy i zdjęcia z mojej galerii? (Przykład)

27 de styczeń de 2021

Jeśli z jakiegoś powodu Twój telefon komórkowy nie wyświetla filmów i zdjęć w Twojej galerii, nie martw się. Nie straciłeś wszystkich swoich plików. Możliwe jest rozwiązanie tej awarii i odzyskanie wszystkich obrazów bez żadnych problemów.

Miniatury obrazów to małe rekordy pamięci podręcznej, które są zapisywane przez telefon, aby nie trzeba było ładować wszystkich obrazów za każdym razem, gdy otwierasz galerię, ponieważ ten proces trwałby zbyt długo. Jednak czasami nie pojawiają się one lub pojawiają się jako małe szare kwadraty. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje w następnym samouczku.

Powody, dla których Twój telefon komórkowy nie wyświetla filmów i zdjęć w Twojej galerii

Istnieje kilka podstawowych powodów, dla których Twój telefon komórkowy nie wyświetla filmów i zdjęć w Twojej galerii. Po pierwsze, Twój telefon komórkowy nie ma wystarczającej ilości miejsca. Po drugie, ponieważ przypadkowo usunąłeś plik z miniatur galerii (Trzeci, ale mniej powszechny, jest taki, że telefon komórkowy nie rozpoznaje dobrze pamięci micro SD).

Nie martw się, jeśli Twój telefon nie wyświetla obrazów w galerii, nie oznacza to, że straciłeś wszystkie pliki. Właściwie można to szybko i łatwo naprawić za pomocą następujących metod:

Zwolnij pamięć RAM

Jeśli z jednej chwili Twój telefon przestał wyświetlać zdjęcia w galerii, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby spróbować rozwiązać ten błąd, jest zwiększenie i zwolnienie pamięci RAM (miejsca na to). Dzieje się tak, ponieważ błąd jest spowodowany brakiem wystarczającej pojemności pamięci.

Aby to zrobić, musisz zacząć od wyeliminowania tych aplikacji, z których nie korzystasz na co dzień i które zajmują niepotrzebne miejsce w pamięci telefonu (możesz też zatrzymać Aplikacje, które zajmują dużo pamięci RAM, aby ich nie usunąć).

Następną rzeczą będzie usunięcie tymczasowych pamięci podręcznych telefonu komórkowego. W tym celu musisz przejść do konfiguracji. Przejdź do sekcji „Pamięć”I wybierz opcję „Wyczyść pamięć podręczną.” Gdy to zrobisz, uruchom ponownie telefon i sprawdź, czy obrazy są już widoczne w galerii.

Czyste dane multimedialne

Jeśli wykonałeś poprzednią metodę, a Twój telefon komórkowy nadal nie wyświetla filmów i zdjęć w Twojej galerii, możesz spróbować wyczyścić jego multimedialną bazę danych.

W tym celu musisz udać się do „ustawienia„I znajdź sekcję„Aplikacje”, Kliknij na nią, a następnie wybierz opcję „Zarządzaj aplikacjami”. Tam musisz skonfigurować filtr, aby wszystkie aplikacje systemowe były widoczne.

Na liście aplikacji, którą zobaczysz na ekranie telefonu komórkowego, przesuwaj, aż pojawi się ta, która mówi „Magazyn multimediów”. Kliknij na nią i naciśnij przycisk „Usunąć dane”. Po zakończeniu tej procedury uruchom ponownie urządzenie i uzyskaj dostęp do galerii, aby sprawdzić, czy obrazy są już widoczne. Jeśli tak nie jest, zawsze możesz uruchomić następującą metodę.

Odzyskiwanie danych, gdy telefon komórkowy nie wyświetla filmów i zdjęć w mojej galerii

Jeśli poprzednie metody nie zadziałały, a Twój telefon komórkowy nadal nie wyświetla filmów i zdjęć w galerii, ostatnim krokiem do zastosowania jest odzyskanie zdjęć za pośrednictwem aplikacji „Odzyskiwanie danych z Android ”. W tym celu musisz pobrać go na swój komputer, jest kompatybilny z Windows i iOS.

telefon z obsługą USB

Po pobraniu uruchom go i podłącz telefon komórkowy do komputera za pomocą kabla USB. Wybierz opcję „Początek„W aplikacji na komputerze.

Aplikacja pozwoli Ci wybrać format pliku, który chcesz odzyskać. W takim przypadku musisz zaznaczyć pole galerii i kliknąć przycisk „Następujący”.

Aplikacja automatycznie śledzi miniatury, których telefon komórkowy nie wyświetla. Wybierz te, które chcesz uratować i naciśnij przycisk „Wyzdrowieć”.

Gotowe, a Twój telefon pokaże odzyskane obrazy w galerii. Ta aplikacja pomaga również odzyskać dowolny plik z Androida w dowolnym z obsługiwanych formatów.

Na koniec możesz również spróbować pobrać aplikację „Odzyskaj usunięte pliki” z PlayStore, ponieważ umożliwia ona zapisywanie niektórych plików.