Skip to content

Dlaczego Valorant dostaje czarny ekran i jak go naprawić?

27 de kwiecień de 2022

Na scenie e-sportu i konkurencyjnych gier wideo dla wielu graczy Valorant jest najpopularniejszym z nich wszystkich. Gra wideo wymaga minimalnych wymagań komputerowychdzięki czemu można go uniwersalnie grać na prawie każdym urządzeniu.

Jednak, jak w każdej grze komputerowej, dość często można znaleźć problemy ze zgodnością i błędy, które powodują niedogodności w grach. Jedną z najczęstszych awarii są popularne czarne ekrany, choć rozwiązania tego problemu są już znane.

Co powoduje, że Valorant zmienia kolor na czarny?

Pierwszą rzeczą, którą należy wykluczyć, jest granie w grę wideo na komputerze, którego komponenty spełniają minimalne wymagania przenieść grę wideo bez problemów, a także ewentualnych problemów z połączeniem z serwerem. Minimalne wymagania, które musi spełnić komputer, aby przenieść Valorant, są następujące.

  • Windows 7 z 64 bity.
  • 4 GB pamięci RAM.
  • IntelCore 2 Duo E8400 (Intel), Athlon 200GE (AMD).
  • IntelHD 4000, Radeon R5 200.

Problem nie jest związany z komputerem, który nie może zagrać w grę, jeśli komputer do grania w grę ma te komponenty lub jeden z nich jest lepszy. W takim przypadku będzie to awaria oprogramowania.

Jak naprawić Valorant, jeśli mój ekran robi się czarny?

Po wykluczeniu błędów sprzętowych musimy zabrać się do pracy, aby wykryć, na czym polega problem z oprogramowaniem który uniemożliwia działanie gry wideo. Problemy z oprogramowaniem można uprościć do 3 typów, uszkodzonych plików, awarii sterownika lub lokalizacji.

Zaktualizuj sterowniki graficzne

Sterowniki graficzne są częścią systemu operacyjnego odpowiedzialną za działanie sprzęt, który napędza gry wideo. W grach wideo są one najważniejszymi i najczęściej występującymi problemami.

Trzy firmy odpowiedzialne za komponenty graficzne komputera to Nvidia, AMD i Intel. W zależności od używanej grafiki sterowniki do aktualizacji będą różne. Aby uprościć proces aktualizacji, można: zrobione przez Windows Update z opcji konfiguracji systemu Windows.

Za pomocą narzędzia Windows możesz wykryć niezbędne aktualizacje. Ale bardziej doświadczeni użytkownicy będą mogli to sprawdzić jakie są kontrolery jego elementów? i pobierz je ze stron pomocy technicznej firmy.

Usuń i ponownie zainstaluj aplikację

Może się też zdarzyć, że pliki gry ulegają uszkodzeniu po aktualizacji lub nieoczekiwanym zamknięciu. W takim przypadku najbardziej bezpośrednim sposobem rozwiązania problemu jest odinstalowanie i ponowne pobranie plików.

Inną alternatywą jest użycie programu uruchamiającego aplikacje, aby wykryj uszkodzone pliki i napraw je. Ten proces jest znacznie szybszy i prostszy niż wykonanie nowej instalacji, ale nie będzie tak dokładny, jak ponowna instalacja.

W przypadku wyboru tej opcji nie ma się czym martwić stracić dane konta. Dopóki dane użytkownika są aktualne na serwerach RIOT, informacje zostaną zaktualizowane zaraz po zalogowaniu się użytkownika.

zmień lokalizację

W przypadku, gdy żadne z poprzednich rozwiązań nie zadziałało, będziesz musiał ponownie zainstalować grę, ale na innej jednostce pamięci.

Możliwe, że problem jest spowodowany awarią dysku pamięci masowej (dysku twardego lub dysku SSD) lub problemami ze zgodnością między pamięcią masową a oprogramowaniem. Możesz wymienić główną jednostkę pamięci lub dodaj dysk zewnętrzny i zainstaluj tam grę wideo.

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać swoich problemów, konieczne będzie skontaktowanie się z pomocą techniczną Valorant, aby uzyskać bezpośrednią pomoc od firmy deweloperskiej.

Na stronie wsparcia będą sekcje dla częste pytania graczy, zarówno w przypadku zarabiania, jak i problemów z pomocą techniczną. W konkretnym przypadku błędu czarnego ekranu konieczne będzie złożenie prośby o pomoc bezpośrednią.

dwa monitory grają na komputerze

Na koniec pojawia się również problem z możliwością uruchomienia gry, ale w obliczu słaba wydajność na PC. Aby rozwiązać problemy z wydajnością, rozwiązaniem jest wprowadzenie kilku poprawek w ustawieniach Valorant. aby działał stabilnie.

dołącz do naszego kanału telegram