Skip to content

Dlaczego mój telefon komórkowy z Androidem wyświetla się na logo i nie odpowiada? Rozwiązanie

19 de Maj de 2021

System Android jest dziś najczęściej używany do telefonów komórkowych, jednak niektórzy mają błąd pozostawania na logo, to tak, jakby telefon był uszkodzony, ale uspokój się. Ten błąd w większości przypadków ma rozwiązanie, Tutaj wyjaśnimy, co możesz zrobić, aby go rozwiązać i dlaczego ten błąd zwykle występuje na telefonach komórkowych z Androidem.

Dlaczego mój telefon komórkowy z Androidem pozostaje na logo?

Powodów, dla których ten błąd zwykle występuje, jest kilka, wśród nich jest zrootowanie telefonu z Androidem, wiele razy ta procedura jest wykonywana, aby dodać lub zezwolić na aplikacje, na które nie pozwala nam system fabryczny. Ale skąd mam wiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest zrootowany? Ten punkt jest ważny, abyś mógł zapobiec ponownemu wyświetlaniu się telefonu w logo lub dowiesz się, dlaczego tak się stało.

Kolejny powód w problemie z pamięcią ROM, wiele razy telefon zapełnia się plikami i nasycają ROM, powodując problem, To tak, jakby telefon komórkowy powiedział nam, że nie mogę już tego znieść. Dlatego ważne jest, aby co jakiś czas czyścić naszego Androida, unikać odwiedzania niebezpiecznych stron, na których możemy pobrać wirusy i zawsze pilnować, aby nie przekraczać pojemności pamięci naszego telefonu komórkowego.

Błąd „pozostaje w logo” jest związane z oprogramowaniem lub systemem operacyjnym telefonu, czasami może to być błąd, jeśli ostatnio go aktualizowałeś. Teraz jesteśmy zainteresowani rozwiązaniem tego problemu, zobaczmy kilka opcji.

Rozwiązanie, mój telefon komórkowy z Androidem pozostaje na logo i nie reaguje

W przypadku, gdy ten błąd jest spowodowany jakimś nasyceniem telefonu komórkowego, możemy wybrać opcję wyłączenia telefonu komórkowego, przytrzymać przycisk zasilania przez kilka sekund, aż ekran stanie się czarny i zrestartować system, jeśli błąd nie jest tak poważny, ta opcja powinna działać. Możesz także spróbować wyjąć baterię z telefonu komórkowego i wymienić ją, aby zresetować ją na wypadek, gdyby przyciski nie działały.

Następną opcją jest ponowne uruchomienie telefonu komórkowego w trybie awaryjnym, tutaj możemy wejść i sprawdzić, czy jakaś aplikacja powoduje błąd. Aby to zrobić, telefon musi być wyłączony, naciśnij przycisk zasilania, aż pojawi się logo lub marka telefonu komórkowego z Androidem, w tym celu należy zwolnić przycisk zasilania i przytrzymać przycisk zmniejszania głośności, aż telefon się uruchomi, w przypadku niektórych telefonów komórkowych naciśnięty jest przycisk zwiększania głośności.

Ten krok wymaga dużej koordynacji, jeśli uda ci się to zrobić we właściwy sposób, telefon komórkowy uruchomi się ponownie i powinien pojawić się w prawym dolnym rogu „tryb awaryjny”. W ten sposób możesz rozwiązać błąd, ale jeśli nie możesz rozwiązać problemu, mamy inną opcję.

Następnym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych lub „Przywracanie ustawień fabrycznych”, Należy pamiętać, że wykonanie tych czynności spowoduje usunięcie wszystkich plików, aplikacji i ustawień z systemu Android. Aby uzyskać dostęp do menu odzyskiwania, musisz nacisnąć przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności, oba w tym samym czasie (w niektórych telefonach komórkowych można to zrobić, naciskając przycisk zasilania i zwiększając głośność), możesz wypróbować oba, aby zobaczyć, który z nich działa Twój model Androida.

Następnie telefon uruchomi menu z kilkoma opcjami, do przewijania użyj klawiszy zwiększania i zmniejszania głośności i poszukaj opcji Wyczyść dane lub Przywróć ustawienia fabryczne, aby wybrać opcję, naciśnij przycisk zasilania.

menu przywracania ustawień fabrycznych

Automatycznie telefon zacznie przywracać ustawienia fabryczne, a błąd logo zniknie, A jeśli pojawi się odzyskiwanie systemu Android, możesz tam zostawić i powtórzyć proces, ważne jest, aby wykonać ten krok, aby telefon był w pełni naładowany, ponieważ jeśli zostanie pobrany, nie będziesz w stanie przeprowadzić procesu lub gorzej może spowodować uszkodzenie oprogramowania.

Jeśli telefon komórkowy z Androidem został zrootowany, aby zakończyć rozwiązywanie problemu, musisz zainstalować nową pamięć ROM po zakończeniu przywracania ustawień fabrycznych. Mamy nadzieję, że wykonując te czynności, będziesz w stanie rozwiązać ten częsty błąd w systemie Android.