Skip to content

Dlaczego mój telefon komórkowy ładuje się powoli, co powinienem zrobić? – Proste rozwiązanie

13 de lipiec de 2023

Jednym z czynników, które mogą nas najbardziej martwić, jeśli chodzi o nasz telefon komórkowy, jest to, kiedy ładowanie urządzenia zaczyna się kończyć niepowodzeniem. To zdecydowanie generuje niedogodności zarówno w szybkości, z jaką możemy z niego korzystać, jak iw jego działaniu; co może być przyczyną zmian w rutynie lub komplikacji generujących pewien stres.

Dlatego za każdym razem telefony komórkowe mają wyższe miliampery (mAh), sztuczki, aby wykorzystać baterię i szybkie ładowanie; co zapewnia nas, że nasz telefon komórkowy będzie świecił na zielono po mniej niż 2 godzinach ładowania. Ale… Co się stanie, jeśli zamiast szybkich doładowań mamy coś przeciwnego? Zdecydowanie nie jest to wcale przyjemne, a jeśli Twój telefon komórkowy przechodzi teraz przez te trudności, pomożemy Ci rozwiązania z łatwością.

Dlaczego mój telefon ładuje się powoli i co to oznacza?

leniwe ładowanie jest defekt w procesie ładowania na baterii telefonu; które można zapewnić po okresie utrzymywania go przez okres dłuższy niż tydzień. Ten utrzymujący się błąd może spowodować, że telefon komórkowy bardzo się nagrzeje podczas ładowania. Ale co to powoduje? Tutaj szczegółowo opisujemy każdy z powodów.

1. Używanie niewłaściwej ładowarki

Najczęstszym problemem jest brak edukacji na temat znaczenia korzystania z ładowarki dołączonej do telefonu komórkowego; lub w przypadku, gdy się zepsuł, kup inny, który jest przeznaczony poznaj maha niezbędny załadować. Tak jak czytasz! Nie wszystkie ładowarki działają ze wszystkimi modelami: napięcie używane przez ładowarkę musi odpowiadać napięciu używanemu przez telefon komórkowy. W przeciwnym razie i okaże się nieefektywny, może ładować się wolniej niż zwykle.

2. Problemy z portem USB

Wykonywanie gwałtownych ruchów, sforsowanie portu, upadek urządzenia lub po prostu zużycie czasu; mogą uszkodzić przestrzeń, w którą wprowadzimy ładowarkę. Zwykle powoduje to mniejsze tarcie między układem ładowania lub zmniejszenie jego intensywności.

3. Wadliwe kable lub centra zasilania

Może się okazać, że uszkodzeniu uległa ładowarka jako całość lub niektóre jej części: Jest to bardzo częsta przypadłość Kable USB przed zgięciem, rozdarciem lub uszkodzeniem; a nawet, że ośrodek energetyczny traci siłę, co dawałoby wydajność gorszą od zwykłej.

4. Niewłaściwe użytkowanie podczas ładowania

Korzystanie z podłączonego telefonu komórkowego do korzystania z ciężkich aplikacji lub gier zdecydowanie opóźni czas ładowania; biorąc pod uwagę, że energia, którą postrzegasz, używa go, aby działania działały jest to wymagane w danym momencie.

proste rozwiązania, dzięki którym telefon komórkowy ładuje się szybciej

Powyższe zostało zademonstrowane, gdy widzimy, że niektórzy użytkownicy martwią się, ponieważ ich nowy telefon komórkowy ładuje się powoli. Co prowadzi nas do stwierdzenia, że ​​​​korzystanie ze sprzętu, personalizacja ekranu, aplikacje w tle i inne podobne; może poważnie wpłynąć na czas ładowania urządzenia oraz wpływać na niego bez względu na to, jak długo był używanyi żywotność baterii.

Co powinienem zrobić, jeśli mój telefon ładuje się powoli? łatwe rozwiązanie

  1. Zmień ładowarkę: Przetestuj, wymieniając części w ładowarce, aby ustalić, czy któraś z nich jest wadliwa; a jeśli stwierdzisz, że to jest problem, kup oryginalną ładowarkę do swojego Smartfona.
  2. Wypróbuj nowe gniazdko: Być może gniazdko elektryczne, którego używasz, może mieć bardzo niskie napięcie, więc prostym rozwiązaniem byłoby wypróbowanie ładowania w innym gniazdku; a nawet podłączyć kabel USB do komputera.
  3. Sprawdź baterię: Po pewnym czasie użytkowania bateria zużywa się z powodu zakończonych cykli ładowania; co powoduje, że pobiera się szybciej lub zużywa więcej zasobów do załadowania, pozostając w tyle w zwykłym czasie. Możesz sprawdzić, czy się nie przegrzewa lub nie jest wybrzuszony, bo być może wystarczy go wymienić.
  4. Zmodyfikuj swoje nawyki użytkowania: Jak najmniej ingeruje w proces ładowania; sprawdzić, czy jakakolwiek aplikacja lub konfiguracja wymaga dodatkowego wysiłku ze strony zespołu; i zdejmuj obudowę telefonu, gdy go podłączasz, ponieważ może się przegrzewać.

dołącz do naszego kanału telegram