Skip to content

Dlaczego mój komputer nie wykrywa urządzenia USB i jak to naprawić?

1 de grudzień de 2021

W codziennym użytkowaniu naszych komputerów często korzystamy z pamięci i różnych urządzeń USB. Ponieważ ustawienia domyślne lub ustawienia gotowemożemy określić jak komputer zareaguje po podłączeniu jednego z nich, należy się spodziewać, że jeśli któryś z nich przedstawia awarię podczas podłączania, należy najpierw poszukać rozwiązań, które są najprostsze i najczęstsze do odrzucenia i oszczędzaj pracę.

Czasami dowiadujemy się, że USB jest podłączony nie jest rozpoznawany przez komputer lub nawet nie jest wykrywany. Pomóc mogą niektóre typowe kroki, takie jak zmiana portu, w którym go podłączamy, i wypróbowanie innego, aby zobaczyć, co się stanie, ponieważ może to być spowodowane tym, że komputer nie rozpoznaje portów USB, więc weryfikujesz, w tym artykule wyjaśnimy, jak znaleźć rozwiązania i wypróbować inne sposoby, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego dylematu.

Jakie są główne powody, dla których Twój komputer nie rozpoznaje Twojego USB?

Może być tak, że jednym z powodów, dla których nie działa, jest aktualizacja systemu Windows, której potrzebujesz, aby móc prawidłowo korzystać ze sprzętu, zawsze jest to dobre miejsce na rozpoczęcie rozwiązywania tych błędów.

Ponowne uruchomienie komputera nigdy nie boli, ponieważ gdyby wcześniej działał dobrze szybkim wyjściem może być ponowne uruchomienie bół głowy. Ale jeśli to nie działa, wyjaśniamy, jak rozwiązać inne możliwe przyczyny.

Jeśli dzieje się tak, że sterowniki dysku USB są uszkodzone, najłatwiejszym i najmniej skomplikowanym sposobem rozwiązania tego problemu jest ponowna instalacja sterownika, a tym samym rozwiązanie problemu od źródła problemu.

 1. Zacznijmy najpierw
 2. Panel sterowania
 3. Wydajność i konserwacja
 4. W tej poprzedniej opcji wybierz panel sterowania
 5. System
 6. Właściwości systemu
 7. Sprzęt komputerowy
 8. Administrator urządzenia
 9. Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej
 10. Następnie wybierasz Host USB (kontroler hosta USB)
 11. Menu, działanie i odinstaluj
 12. Zaakceptuj usunięcie tego urządzenia
 13. Zaakceptuj i uruchom ponownie.

Ten proces pod koniec ponownego uruchomienia, ten sam system operacyjny automatycznie wyszuka sterownik i zainstaluje go.

Urządzenie USB zainfekowane złośliwym oprogramowaniem

Czasami nie możemy zaprzeczyć, że nasze urządzenia USB są nosicielami złośliwego oprogramowania które mogą nieco skomplikować nasze życie. Ale co należy zrobić w takich przypadkach? Powszechnie wiadomo, że istnieją inne programy przeznaczone do eliminacji tych tak zwanych wirusów.

Wiedząc o tym, dobrze, że wszystkie urządzenia lub komputery, na których używasz USB do przesyłania plików, mają program, który służy do skanuj i wykrywaj wirusy zanim zainfekowane pliki dostaną się na nasz dysk twardy lub urządzenie i zapobiegną dalszemu rozprzestrzenianiu się problemu

Te programy, które są dedykowane identyfikacja i usuwanie złośliwego oprogramowania (zapory sieciowe) oferują narzędzia do czyszczenia USB ze wszystkiego, co może na niego wpłynąć. Zachowaj również ostrożność podczas używania ich na niepewnym sprzęcie, takim jak kawiarenki internetowe i tym podobne.

laptop z urządzeniami USB

Co to znaczy, że urządzenie USB wyświetla się jako „dysk”?

Nie ma konkretnego powodu, który określałby, co się dzieje i dlaczego tak to wygląda, ale może się to zdarzyć, ponieważ jakiś sterownik komputera potrzebuje aktualizacji, na które pamięć flash jest używana w różnych komputerach.

Ale jednym z powodów, który wydaje się być najważniejszym, aby tak się stało, jest to, że jest w trybie rozruchowym po zainstalowaniu wersji systemu Windows, pytanie brzmi, czy USB był używany do przenoszenia obrazu ISO, to sprawia, że ​​pamięć staje się wirtualnym napędem CD-ROM i musi być sformatowany, co może wyjaśnić, dlaczego pamięć jest wyświetlana w ten sposób na komputerze.

Jak naprawić, że komputer skutecznie wykrywa urządzenie USB?

Sposób, w jaki możemy wykryć USB przez komputer, polega na upewnieniu się, że USB jest w porządku, że działa, nie ma lepszego sposobu niż wypróbowanie na innym komputerze, a tym samym weryfikacja.

Może to być również problem z oszczędzaniem energii i masz włączoną opcję zawieszenia USB, aby rozwiązać ten problem, do którego mamy dostęp opcje energetyczne następnie do zaawansowanej konfiguracji „planu oszczędzania energii” i wyłącz tę opcję, ponieważ jeśli funkcja jest włączona, może to wpłynąć na USB, nie pozwalając mu działać tak, jak zwykle, sterowniki i wirusy są rzeczywistością, którą musimy zbadać, jeśli będzie się utrzymywać problem

dołącz do naszego kanału telegram