Skip to content

Dlaczego górna część mojego telefonu komórkowego nagrzewa się i szybko się wyłącza?

13 de marzec de 2021

Smartfony mogą każdego dnia spełniać więcej funkcji. To implikuje zwiększone wykorzystanie procesora i pamięci RAM, co zmusza urządzenia do znacznie cięższej pracy.

Z tego powodu jest to normalne urządzenia mobilne nagrzewają się, gdy używamy wielu aplikacji w tym samym czasie. Nowe telefony są zaprojektowane tak, aby były w stanie sprostać tego rodzaju wymaganiom i w pewnym momencie normalne jest, że się nagrzewają.

Niemniej jednak, jeśli przegrzanie jest nadmierne lub nagłe, do tego stopnia, że ​​telefon działa bardzo wolno a nawet się wyłącza jest problem ze sprzętem, dlatego warto rozważyć jego sprawdzenie.

To normalne telefon komórkowy nagrzewa się podczas korzystania z YouTube, Waze lub podczas grania w niektóre gry Call of Duty, ale jeśli tego nie robisz i kiedy ją podnosisz, czujesz się gorąco bez powodu, na pewno dzieje się coś, co wpływa na twoją baterię.

W tym artykule wyjaśnimy, jak działa Najważniejsze powody przegrzania urządzenia mobilnego do momentu wyłączenia i co można w takich przypadkach zrobić, aby rozwiązać problem.

Dlaczego urządzenie mobilne się nagrzewa?

Wszystkie telefony komórkowe mają tendencję do nagrzewania się w pewnym momencie, ale są pewne czynniki, które powodują, że urządzenie znacznie bardziej podnosi temperaturę. Wśród głównych przyczyn nagrzewania się telefonu komórkowego mamy:

Wiele aplikacji działających w tle

Najczęstszym jest to, że co najmniej jedna aplikacja nadużywa rozszerzenia wykorzystanie zasobów w tle. Oznacza to, że nawet jeśli aplikacje nie są otwarte, będą działać.

Jeśli do tego dodamy, że wiele aplikacji działa jednocześnie, będzie to oznaczało większy wysiłek dla telefonu komórkowego, powodując w konsekwencji wzrost jego temperatury.

Aby rozwiązać ten problem, musisz przejść do ustawień i wymuszone zatrzymanie wszystkich aplikacji działających w tle.

Telefony z tendencją do nagrzewania się

Są firmy, które nie wykorzystują telefonów komórkowych radiatory W ich sprzęcie inne, które mają, ale nie rozpraszają ciepła wystarczająco dobrze lub po prostu wykonanie wielu procesów, generuje więcej przegrzania w niektórych telefonach komórkowych niż w innych.

Faktem jest, że istnieją komputery, które mają tendencję do przegrzewania się bardziej niż inne, ale ogólnie najpopularniejsze modele lepiej działają w tym sensie, a zatem przegrzanie z nich jest znacznie mniejszy.

Dlaczego mój telefon wyłącza się, gdy się przegrzewa?

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których telefon wyłącza się, gdy się przegrzewa, jednak najczęściej jest to plik przeciążenie baterii. Jony litu zawarte w baterii są nadmiernie stymulowane, co powoduje przegrzanie telefonu komórkowego.

W przypadku awarii tej części baterii urządzenie wyłącza się. W ten sam sposób niektóre telefony komórkowe mogą wyłączać się automatycznie, gdy przekroczą określoną temperaturę. jako środek bezpieczeństwa aby nie wpływać na wewnętrzne elementy wyposażenia.

Istnieje również możliwość, że Twoje urządzenie ma problemy z przegrzewaniem się z powodu procesora. Niektóre telefony komórkowe z edytor Wyżlin 810 bardzo cierpieli z powodu tego postępującego problemu z przegrzewaniem.

Zalecenia, aby uniknąć przegrzania telefonu

Jedną z najlepszych rekomendacji jest nie instaluj aplikacji, które obiecują chłodzenie telefonu komórkowego. Chociaż wydaje się to sprzecznością, tego typu aplikacje nie spełniają funkcji, którą oferują.

Wręcz przeciwnie, przeładowują telefon aplikacją, która będzie stale działała w tle, wypełnią komórkę reklamami i ewentualnie infekować złośliwym oprogramowaniem, sprawiając, że twoje urządzenie jest znacznie cieplejsze niż zwykle.

Kolejną dobrą rekomendacją jest nie ładowanie telefonu komórkowego nadmiernie. Zawsze musisz być świadomy swojego urządzenia, ponieważ po naładowaniu go do 100% zacznie się przegrzewać z powodu nadmiaru energii. Zmniejsza to żywotność baterii.

Ładowanie mobilne

Kontynuując poprzednie założenie, unikaj używania szybkiego ładowania bardziej niż to konieczne. Ten rodzaj ładowania bardzo szybko przegrzewa telefon, więc jeśli nie będziesz ostrożny, może osiągnąć bardzo wysoką temperaturę.

Tego typu działanie może spowodować przegrzanie telefonu komórkowego, a jeśli jest to częste, może nagle zaczynają zanikać, więc zalecamy unikanie tego typu działań.

dołącz do naszego kanału telegram