Skip to content

Dlaczego bateria mojego telefonu Samsung Galaxy S6, S7, S8, S9 i S10 Mobile bardzo się nagrzewa? – Rozwiązanie

3 de lipiec de 2021

Jeśli dzisiaj musimy pomyśleć o najbardziej pożądanym urządzeniu mobilnym przez użytkowników, którzy wolą system operacyjny Android od iOS, nie możemy nie wziąć pod uwagę, że Samsung Galaxy S8 i Samsung Galaxy S8 Plus będą prawdopodobnie pierwszym wyborem wielu z nich. A kiedy… Samsung Galaxy się nagrzewa, gdzie pojawiają się pewne problemy.

Należy zauważyć, że chociaż wersje Samsunga Galaxy S8 wcale nie są tanie, musimy powiedzieć, że prawdopodobnie nie ma lepszego urządzenia mobilnego z Androidem w swoim czasie. Teraz Samsung Galaxy S8, choć są to smartfony, które ze względu na swoje cechy są powyżej średniej, nie zatrzymują się doświadczasz wielu typowych problemów także w innych terminalach.

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w tym względzie, jest to, że Samsung Galaxy posiadają zintegrowany system Quick Charge, co pozwala nam uzyskać maksymalną wydajność obciążenia w możliwie najkrótszym czasie, system, który użytkownicy zwykle bardzo cenią.

Samsung Galaxy S8 nagrzewa się

Cóż, pierwszą rzeczą, którą musimy podkreślić w przypadku, gdy Twój Samsung Galaxy mocno się nagrzewa, nie jest to całkowicie niemożliwe pytanie, ponieważ mówimy o terminalu, który ma dużą moc i ekran o dużym zużyciu, więc zwykle robi się gorąco, zwłaszcza gdy go ładujemy lub gdy korzystamy z wielu aplikacji jednocześnie.

Jeśli jednak Twój Samsung Galaxy S8 lub Samsung Galaxy S8 Plus nagrzewa się w okolicznościach, w których nie powinien, na przykład gdy nie jest używany lub ładowany lub gdy rozmawiasz tylko przez WhatsApp, a inne aplikacje są zamknięte, Jest to wygodne, abyś zaczął zwracać uwagę na tę sprawę. Pierwszą rzeczą, którą możemy polecić, jest to, że wyłącz na chwilę i spróbuj ponownie włączając go w tym czasie.

W każdym razie i chociaż prawdą jest, że istnieją aplikacje zapobiegające nadmiernemu nagrzewaniu Samsunga Galaxy S8, zaleca się, aby: egzekwować gwarancję terminala the w witrynie, w której został sprzedany, lub za pośrednictwem obsługi klienta koreańskiej firmy. Gwarancja na Samsung Galaxy S8 lub Samsung Galaxy S8 Plus powinna być ważna przez co najmniej sześć miesięcy, więc wiele z nich jest nadal objętych.

Co zrobić, gdy S7 się nagrzeje?

Samsung to jeden z najbardziej prestiżowych producentów telefonów komórkowych na świecie. Ich urządzenia znane są z zaawansowanej technologii, najnowocześniejszej estetyki i jakości. Mimo to może się zdarzyć, że te telefony będą sprawiać problemy. Zobaczmy, co musimy zrobić, jeśli nasz Samsung Galaxy S7 nagrzewa się.

Samsung jest ostatnio na ustach wszystkich z powodu problemów, jakie ma z Galaxy Note 7, którego bateria wydaje się stanowić spore zagrożenie quite, sytuacja, która powoduje wiele problemów dla południowokoreańskiej firmy. W przypadku Samsunga Galaxy S7 sprawa nie jest aż tak poważna, choć odnotowywano odosobnione zdarzenia, w których eksplodowała również bateria tego modelu.

Pierwszą rzeczą do wyjaśnienia jest to, że w niektórych przypadkach normalne jest, że telefon się zbytnio nagrzewa, dzieje się tak, gdy intensywnie używamy telefonu komórkowego, na przykład jeśli spędzimy wiele godzin grając lub jeśli jest pierwszy dzień, w którym mamy telefon i patrzymy na wszystko, aby dowiedzieć się, jak się z nim obchodzić i instalować nasze ulubione aplikacje.

Możliwe rozwiązania, kiedy telefon się nagrzewa?

Jeśli zauważymy, że urządzenie za bardzo się nagrzewa podczas ładowania, możemy zrobić: nie używaj go podczas ładowania. To rozwiązanie błędu, który Samsung Galaxy przedstawia z baterią. Zaleca się również podążanie za trasą Ustawienia> Bateria i wyłączenie opcji Szybkie ładowanie kablem.

Czasami jest to aplikacja powodująca problem. Aby rozwiązać problem, przejdź do Ustawienia> Bateria> Użycie baterii> Więcej i poszukaj opcji zminimalizowania zużycia baterii. Teraz przechodzimy do Wszystkie aplikacje i aktywujemy opcję optymalizacji każdej aplikacji, aby te aplikacje, które zużywają więcej baterii, zostały zatrzymane. Chociaż inną rzeczą, którą można zrobić, jest zrootowanie telefonu komórkowego

Jeśli problem będzie się powtarzał, możemy zwrócić Samsung Galaxy S7 do ustawień fabrycznych. Przejdźmy do Ustawienia> Kopia zapasowa i resetowanie> Przywracanie danych fabrycznych> Zresetuj urządzenie> Usuń wszystko. Po sformatowaniu telefonu najlepiej trochę poczekać przed przywróceniem danych z kopii zapasowej i ponowną instalacją wszystkich aplikacji. Możemy więc nawet wejść w ukryte funkcje tego urządzenia.

Czy Galaxy S7 nagrzewa się z ładowarką Quick Charge 2.0?

Galaxy S7 to jeden z terminali ludzi Samsunga, zespołu uważanego przez wielu za najlepszego Androida, jaki mogliśmy mieć w tamtym czasie, i że wyróżnia się przede wszystkim mocą. Oczywiście problem polega na tym, że pojemność, jaką ma on również waży na swoim akumulatorze i dlatego koreańska firma wyposażyła urządzenie w system szybkiego ładowania, aby uniknąć niedogodności.

Teraz w ten sam sposób musimy wziąć pod uwagę, że nie wszystkie protokoły szybkiego ładowania są takie same, a w przypadku Galaxy S7 Samsung postanowił wyjść z najpopularniejszego, jakim jest Szybkie ładowanie Qualcomm 2.0. Rzeczywiście, firma zdecydowała się opracować własny system szybkiego ładowania, który odróżnia Galaxy S7 od innych terminali, nawet niektórych należących do klasy high-end.

szybka ładowarka do Samsunga

Jednak i po tym wstępie prawdziwy powód tego artykułu ma związek z faktem, że wielu użytkowników ostatnio komentowało problemy z ogrzewaniem, które czasami przedstawia Galaxy S7. Podobno wiele z tych terminali, gdy korzystamy z systemu szybkiego ładowania, podnieść temperaturę baterii;, o którym wszyscy wiemy, że jest to bardzo szkodliwe dla tego.

Kiedy ten telefon nagrzewa się podczas szybkiego ładowania?

Prawda jest taka, że ​​poza nią, Galaxy S7 posiada własną technologię szybkiego ładowania, dany terminal ma różne poziomy wysokiej temperatury, na które cierpi więcej niż jeden z jego użytkowników. Oczywiście musimy podkreślić, że te różnice temperatur nie są przypadkowe, ale są konsekwencją tego, że bateria nie zawsze ma taki sam poziom naładowania.

Nie tracąc z oczu faktu, że Galaxy S7 nie ma Quick Charge 3.0, niektórzy użytkownicy zgłaszali, że mogą również wystąpić sytuacje, w których Samsung Galaxy bezpośrednio nagrzewa złącze, a nie baterię, jak powiedzieliśmy wcześniej. Jeśli zauważysz, że dzieje się to zbyt często, zalecamy: wyłącz szybkie ładowanie w Galaxy.

Krótko mówiąc, wygląda na to, że Samsung Galaxy robi się bardzo gorący gdy używamy Quick Charge 2.0 z innymi ładowarkami, zwłaszcza w niektórych szczególnych przypadkach, takich jak ładowarka samochodowa. Musimy nawet wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie ze względu na kwestię środowiska i samej energii ogrzewanie jest znacznie bardziej namacalne podczas ładowania Galaxy S7 w samochodzie niż w domu.

Naprawianie problemów z temperaturą Samsung Galaxy S6

Nie drobny szczegół dotyczący problemów z ogrzewaniem Samsung Galaxy S6 ma bezpośredni związek z jego wersją systemu operacyjnego Android i jest to, że chociaż był sprzedawany z Androidem 5.1.1 Lollipop, można go teraz bez problemów zaktualizować do Androida Marshmallow . Ponadto, Koreańska firma wznawia aktualizację w miarę możliwości Samsung Galaxy S6.

Samsung Galaxy S6 oparty o ścianę

Niektóre z przyczyn przegrzania Samsunga Galaxy S6 mają na przykład związek z awarią urządzenia, w przypadku uszkodzenia płyty głównej komputera lub karty logicznej. Nawet jeśli bateria została szczególnie uderzona, będziemy mieli kłopoty. Prawda w takich przypadkach jest taka, że ​​przy pierwszych oznakach przegrzania jest to wygodne zanieś nasz Samsung Galaxy S6 do producenta lub operatora.

Samsung Galaxy S8 eksploduje?

Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć, jest to, że nawet sama koreańska firma jest w pełni świadoma wszystkiego, co mówi się o jego Samsungu Galaxy S8, więc sami chcieli dostarczyć dodatkowe informacje do tego, co już wiedzieliśmy z technicznego punktu widzenia. wokół tych terminali.

Rzeczywiście, musimy również wziąć pod uwagę, że problem Galaxy Note 7 w tamtym czasie był głównie związany z przestrzeń zajmowana przez baterię urządzeń. Dlatego Samsung dołożył wszelkich starań, aby odłożyć na bok wszelkie problemy w tym zakresie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bateriach Samsunga Galaxy S8 i Samsunga Galaxy S8 Plus, musisz wiedzieć, że mają one odpowiednio 3000 mAh i 3500 mAh.

krawędź notatki samsung galaxy osadzona na drewnie

Poza tym, co zostało wspomniane do tej pory, nie drobnym szczegółem do rozważenia jest to, że Samsung Galaxy S8 ma miliony sprzedaży w różnych krajach na całym świecie, a prawda jest taka, że ​​do tej pory nie ma raportów wskazujących, że te smartfony mogą mieć wybuchnąć. Poza tym prawdą jest, że zawsze musisz zachowaj ostrożność podczas obchodzenia się z baterią, na przykład, zapobiegając przeciążeniu przez pozostawienie go podłączonego na noc.

Czy Galaxy S6 też eksploduje?

Wygląda na to, że problemy z wybuchem dla Samsunga dotykają nie tylko Galaxy Note 7, który miał być udanym flagowcem wprowadzonym na rynek w drugiej połowie tego roku, a który ostatecznie został zawieszony. . Jasne, wszyscy widzieliśmy wiadomości o pożarach, jakich doświadczył Galaxy Note 7, ale wydaje się, że niektóre terminale nawet poprzedni Koreańczyk przeszedł przez to samo.

W tym momencie stwierdziliśmy, że wygląda na to, że Galaxy Note 7 podąża za tradycją eksplozji, które wpływają na inne terminale Samsunga, jak widzieliśmy w przypadku Galaxy S6 też się zapalił. Rzeczywiście, w ciągu ostatnich godzin użytkownik z Kalifornii przedstawił swoją sprawę władzom.

samsung s6 z różowymi bąbelkami wokół niego

Wspomniany temat pokazywał, jak jego Galaxy S6 Active dosłownie płonął. W każdym razie musimy wziąć pod uwagę, że tym razem To pojedynczy Samsung Galaxy S6 które spłonęło, więc w tej chwili nie ma nas o tym martwić.

Prawda jest taka, że ​​ten użytkownik skomentował, że używa swojego urządzenia jak każdego dnia, kiedy zauważył, że to jego temperatura wzrosła alarmująco. Wypuścił go więc i niemal natychmiast zaczął się palić. Tak naprawdę nie ma żadnych dowodów na to, że inne Galaxy S6 Active spłonęły w przeszłości, choć jasne jest, że od teraz będziemy musieli szczególnie uważać na użytkowników tych urządzeń.