Skip to content

Dlaczego bateria mojego nowego telefonu komórkowego ładuje się bardzo wolno i bardzo szybko się rozładowuje? – Rozwiązanie

13 de kwiecień de 2023

Kupiłeś nowy smartfon, ładowałeś go normalnie, ale czujesz, że bateria trzyma bardzo krótko i ładuje się bardzo wolno? Czy zauważasz, że kiedy go używasz, to zaczyna pobierać z nietypową prędkością, niż powinien? Uważasz, że Twój telefon komórkowy ma wadę fabryczną?

Zostaw za sobą wszystkie te zmartwienia, że ​​postrzeganie, które obecnie masz, jest bardziej powszechnym problemem niż myślisz i które w rzeczywistości ma rozwiązanie, kontynuuj czytanie kolejnych wierszy, abyś mógł zoptymalizować korzystanie ze smartfona, a bateria nie gra masz złą passę

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę w tym przypadku, jest to, że nowe telefony komórkowe powinny być traktowane ze szczególną ostrożnością nie ma powodu dzięki czemu można je pobrać szybciej niż normalnie.

W każdym razie nauczymy Cię kilku sztuczek, które pozwolą Ci szybko i łatwo pozbyć się tych niedogodności.

Jak zapobiec szybkiemu rozładowaniu mojego nowego telefonu komórkowego?

Przede wszystkim na pytanie, czy to normalne, że nowy telefon komórkowy szybko się rozładowuje, musimy odpowiedzieć, że we wszystkich przypadkach odpowiedź brzmi „nie”, biorąc pod uwagę, że nowa bateria powinna mieć najwyższą wydajność, oferując większą autonomię niż używany. Zasadniczo ta niedogodność ma związek z optymalnym wykorzystaniem zainstalowanych aplikacji.

Wśród możliwych przyczyn, dla których bateria trwa zbyt krótko, możemy wymienić następujące: mamy wiele aplikacji otwartych w tlei chociaż ich nie widzimy, zużywają autonomię urządzenia. Pozostają one podłączone do Internetu i wykonują procesy bez naszej wiedzy, dlatego należy je jak najszybciej zamknąć.

Inny problem w tym względzie, z którym możemy się spotkać, dotyczy faktu, że używamy go znacznie częściej niż stary smartfon, który mieliśmy, sytuacja, która jest całkiem normalna ze względu na emocje związane z posiadaniem nowego urządzenia.

Zwiększa również zużycie energii, mając włączoną komórkową transmisję danych bez możliwości połączenia telefonu z siecią 4G, ponieważ stale monitoruje sieci, które mogą być w zasięgu, aby nawiązać stabilne połączenie z którym masz najlepszy kontakt.

To samo dzieje się z sieciami Wi-Fi, Twój zespół nieustannie szuka, dopóki nie znajdzie najbardziej stabilnej.

Więc jeśli obie funkcje są włączone w tym samym czasie i nie masz sieci, najbardziej prawdopodobne jest to, że bateria twojego telefonu komórkowego spada swobodnie. Najlepiej jest wyłączyć funkcję Wi-Fi i danych mobilnych. zobaczysz wyniki natychmiast a w smartfonie nie zabraknie nagle baterii.

Podobnie zawsze zalecamy w takich przypadkach zmniejszyć jasność ekranu tak bardzo, jak to możliwepodobnie jak zmieniasz wygląd wielu aplikacji na Tryb nocny lub Tryb nocny, jeśli go mają.

Jak naprawić szybkie pobieranie na smartfonie?

W każdym razie, jeśli nadal zauważasz, że telefon komórkowy pobiera z nieoczekiwaną prędkością, mogą wystąpić inne problemy do przejrzenia:

Po pierwsze, może pierwsze ładowanie urządzenia Zrobiłeś to źle, ponieważ wielu nie wie, jak długo telefon komórkowy powinien być ładowany po raz pierwszy i zanim zalecili, aby ten proces trwał od ośmiu do dwunastu godzin, coś, o czym teraz wiemy, nie ma miejsca Wszystko. Gdy bateria jest w pełni naładowana, smartfon należy odłączyć od zasilania.

Jeśli wykonałeś wszystkie te kroki, czy bateria nadal nie działa? Zdobądź baterię, co do której masz pewność, że działa prawidłowo, włóż ją i zobacz, jak działa sprzęt.

smartfon z ikoną ładowania w rękach

Czy wypróbowałeś już wszystkie zalecenia, a Twój nowy telefon komórkowy nadal pobiera się równie szybko? Chociaż zdarza się to rzadko, nie możemy wykluczyć, że bateria i/lub urządzenie mają problem lub wadę fabryczną, w przypadku której zalecamy udaj się ze swoim sprzętem do serwisu technicznego specjalisty jak najszybciej.

dołącz do naszego kanału telegram