Skip to content

Czym jest i jak działa Mailto w GMAIL oraz jak wygenerować link i wysłać go pocztą?

16 de kwiecień de 2023

Na pewno kiedyś wszedłeś na stronę internetową, znalazłeś link do kontaktu z twórcą, a po kliknięciu w niego przeglądarka przekierowuje Cię do okna e-mail. Jak to jest możliwe? Cóż, dzieje się tak, ponieważ na pewno natknąłeś się na link Mailto. Automatycznie po tym musisz wiedzieć jak działa mailto

Mailto jest Jednolity identyfikator zasobu (URI) dla adresów e-mail. Obecnie możemy zobaczyć, jak niektóre programy do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp, pozwalają nam tworzyć bezpośrednie linki, które automatycznie prowadzą do naszego osobistego czatu, czasem nawet zawierające domyślną wiadomość, którą dana osoba może wysłać jednym kliknięciem.

To jest zasadniczo to, co osiąga protokół mailto, tworząc hiperłącza, które bezpośrednio uruchamiają domyślne oprogramowanie poczty e-mail w naszej przeglądarce, umożliwiając dodawać wiadomości, a nawet domyślne tematyaby ułatwić zainteresowanym użytkownikom kontakt z Tobą w zasięgu jednego kliknięcia, Skąd mogę wiedzieć, jak działa Mailto?

Prawdopodobnie wiesz, jak używać polecenia mailto do szybki link do adresu e-maili, ale składnia mailto pozwala na znacznie więcej niż adresowanie tej samej wiadomości na wiele adresów.

Wypełnij pola cc, bcc lub temat i nawet napisać tekst w treści wiadomości e-mail. Pamiętaj, aby użyć %20 jako znaku spacji i %0, aby dodać koniec wiersza w tekście podstawowym. Możesz także przetestować dowolne polecenie Mailto, wpisując je bezpośrednio w pasku adresu przeglądarki.

Jak działa Mailto?

Łącze Mailto to a Typ łącza HTML który aktywuje domyślnego klienta poczty na komputerze w celu wysłania wiadomości e-mail. Przeglądarka internetowa wymaga zainstalowanego na komputerze domyślnego klienta poczty e-mail, aby aktywować klienta poczty e-mail w celu wygenerowania i wysłania linku Mailto.

Jeśli na przykład masz program Microsoft Outlook zsynchronizowany z Gmailem, kliknięcie łącza mailto spowoduje otwarcie nowego okna poczty. Za pomocą którego, jeśli chcemy, możemy przesłać kilka linków w tym samym linku.

Jak utworzyć link Mailto w HTML?

 • Link mailto jest zapisany jako regularne wiązanie z parametrami dodatkowe w środku
  atrybutu href:

Tekst linku

 • po prostu musimy zamień spacje z „[email protected]” z adresem
  e-mail, na który zostanie zaadresowana wiadomość. Przykład mailto:

Wyślij pocztę

Wysłać e-mailem

 • Do naciśnij poprzedni link otworzy się nowe okno poczty
 • Aby wysłać pocztą na adres e-mail z tematem zawiera:

Wyślij wiadomość z tematem

 • %20 reprezentuje znak spacji, pamiętaj, aby użyć go do oddzielenia samych słów, które będą występować po „temat=” (temat).

Wyślij e-mail z tematem

 • Do naciśnij poprzedni link otworzy się nowe okno poczty
 • Dla wysłać pocztą na adres e-mail z dw, bcc, tematem i
  ciało:

&subject=%20subject%20of%20the%20e-mail
&body=The%20body%20of%20the%20e-mail”>
Wysyłaj wiadomości z DW, UDW, tematem i treścią
/

charakterystyczna ikona adresu URL na białym tle

Jak opanować składnię Mailto?

Załóżmy, że trzymasz Obejrzyj Jak to zrobić na oficjalnej stronie internetowej i musisz utworzyć linki e-mail, które ułatwią odwiedzającym komunikację z Administratorem za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 • Dla Wyślij e-mail do konkretnego miejsca docelowego, po prostu kieruj się przykładem, który zostanie umieszczony poniżej (zwykły odbiorca)

 • Wyślij e-mail do dwóch określonych miejsc docelowych (należy oddzielić różnych odbiorców za pomocą a
  jeść)

 • Wyślij e-mail do miejsca docelowego, drugie miejsce docelowe jest umieszczane na liście CC:, a miejsce docelowe trzecie jest umieszczane na liście BCC:.

 • Wyślij e-mail do Tematu pierwszego z tematem „Gratulacje Temat pierwszy” i tekstem w treści wiadomości e-mail.

 • Móc użyj dowolnej permutacji i kombinację podczas wpisywania hiperłącza
  mailto, ale upewnij się, że jest tylko jeden znak
 • Jest można dodać tyle z nich, jak chcesz i układaj je jeden na drugim.
 • Pamiętaj, że po Adres e-mail użyjesz znaku
  znak zapytania przed pierwszą zmienną „&” dla każdej kolejnej zmiennej.

Pamiętaj, że jest to tak proste, jak patrzenie na domyślne łącza i zastąp spacje odpowiadające informacjom, które chcesz przesłać pocztą, więc musisz być bardzo ostrożny i zwracać szczególną uwagę.

dołącz do naszego kanału telegram