Skip to content

Czym jest Facebook Messenger i jak z niego korzystać – Praktyczny poradnik

12 de sierpień de 2021

Facebook Messenger to główna aplikacja do przesyłania wiadomości na Facebooku, wcześniej współpracowali ze sobą, ale dzięki wielu aktualizacjom Facebook skończył oddzielna funkcja przesyłania wiadomości w osobnej aplikacji.

Oznacza to, że teraz użytkownicy mają możliwość pobrania Facebook Messenger, bez konieczności pobierania aplikacji Facebook, chociaż z tą drugą możesz także wysyłać i odbierać wiadomości bez problemu.

Jaką aplikacją jest Facebook Messenger i do czego służy?

Obecnie aplikacja Facebook Messenger posiada narzędzia do wysyłania notatek głosowych, wysyłania obrazów, zdjęć, wideo, a nawet nawiązywania połączeń wideo z kontaktami, indywidualnie lub w grupach, aby poprawić komunikację.

Jak działa Facebook Messenger

Jak każda inna aplikacja, Facebook Messenger działa jak narzędzie do obsługi wiadomości błyskawicznych, korzystając z kontaktów zapisanych na Facebooku lub po prostu wyszukując je na platformie bez konieczności wysyłania im prośby.

Należy zauważyć, że z aplikacji można korzystać bez rejestracji, wystarczy podać numer telefonu i wpisać nazwę, aby można było cieszyć się komunikacją z tą aplikacją, co jest dostępny dla różnych systemów operacyjnych jak, Android, iOS i Windows Phone.

Jakie są główne cechy Facebook Messengera?

Messenger ma nie tylko usługę przesyłania wiadomości, ale także inne bardzo przydatne funkcje, a także z każdą aktualizacją dodawane są kolejne.

Odbieraj i wysyłaj prywatne wiadomości za pomocą tej aplikacji

Ta aplikacja ma swoją główną funkcję wysyłanie prywatnych wiadomości, w tym wiadomości grupowych, w tym celu musisz rozpocząć rozmowę z wybranym kontaktem, wybrać go, napisać żądaną wiadomość i dać ją do wysłania.

Dzięki czatom grupowym można rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie

Ta funkcja jest możliwa do wykonania, w rzeczywistości liczba rozmów, które możesz prowadzić, jest bardzo duża, ponieważ ta aplikacja pozwala podziel każdą rozmowę na okna które można zminimalizować do bąbelków, które pozostają na głównym ekranie.

Ale pozwala też zacząć rozmowa grupowa z różnymi osobami, niezależnie od tego, czy znajdują się na swoich listach kontaktów.

Zaszyfrowane wiadomości do tajnych rozmów

Inną funkcją tej aplikacji są prywatne wiadomości z Facebook Messenger, które mogą: zostać wysłane do dowolnego z Twoich kontaktówi ma kilka innych ustawień niż normalna rozmowa.

Niektóre z nich polegają na tym, że wiadomości mogą zniknąć w wybranym przez Ciebie czasie, to znaczy mają czas wygaśnięcia, do tego również możesz ustawić minutnik aby usunąć całą rozmowę.

Darmowe rozmowy telefoniczne i rozmowy wideo

Aplikacja oferująca tę usługę połączeń i połączeń wideo jest całkowicie bezpłatna i można ją pobrać bez względu na rodzaj posiadanego systemu operacyjnego na Twoim urządzeniu, ale te połączenia i rozmowy wideo wymagają dostępu do Internetu, który jest płatny.

Istnieje możliwość wymiany plików, zdjęć i filmów

facebook messenger w przeglądarce

Ten transfer plików, zdjęć i filmów jest całkowicie możliwy dzięki aplikacji Facebook Messenger, wystarczy rozpocząć rozmowę i załącz dowolne dokumenty, zdjęcia lub filmy, które chcesz wysłać.

Zawiera miejsce na historie z Messengera

Ta aplikacja ma sekcję, w której możesz dodawać zdjęcia, filmy lub obrazy, a nawet lokalizację, która możesz powiesić jak historie, które można oglądać przez 24 godziny.

Możliwe jest dokonywanie wymiany pieniędzy

Chociaż ta funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników którzy są w Stanach ZjednoczonychTak, można dokonywać płatności za pośrednictwem tej platformy, to tylko kwestia dodania konta PayPal lub karty kredytowej, wybrania kontaktu i dotknięcia opcji wysłania pieniędzy.

Zawiera wiele różnych gier, do których masz dostęp

Tak, Messenger obecnie ma szeroka gama gier i niektóre klasyki, takie jak szachy, tetris, UNO i pasjans. Wiele z nich można grać w grupie ze znajomymi.

W jaki sposób możesz uzyskać dostęp do Facebook Messengera?

Chociaż technicznie używałbyś Facebook Messenger podczas wysyłania wiadomości przez Facebooka z przeglądarki lub aplikacji są inne opcje dostępu:

Dostęp po pobraniu aplikacji Messenger, łatwy i szybki

Jednym ze sposobów uzyskania dostępu do tej usługi komunikatora internetowego oferowanej przez platformę Facebook jest pobranie aplikacji ze smartfona, niezależnie od używanego systemu operacyjnego, Facebook Messenger jest kompatybilny i całkowicie darmowy.

aplikacja komunikatora na Androida

Jeśli np. masz smartfona z systemem operacyjnym Android, po prostu wejdź do sklepu Play, wyszukaj Facebook Messenger i zainstaluj go, zacząć rozmawiać i baw się ze znajomymi.

Najłatwiej zrobić to z poziomu aplikacji Facebook

Jest to opcja, jeśli nie masz pobranej aplikacji Facebook Messenger, możesz również przejść do zasobnika wiadomości, w jednej z opcji u góry aplikacji Facebook lub Facebook lite, która ma ikonę wiadomości.

Tam będziesz mógł zobaczyć wysłane i odebrane wiadomości, a także rozpoczęcie rozmowy lub kilku, indywidualnie lub w grupie w sposób podobny do specjalistycznej aplikacji.

Możliwy jest również dostęp z przeglądarki

Możliwe jest również uzyskanie dostępu do Facebook Messenger przez przeglądarkę za pośrednictwem telefonu lub komputera, wystarczy wejść na główną stronę na Facebooku, podać hasło i nazwę użytkownika, następnie wejdź na Messengera klikając ikonę wiadomości.