Skip to content

Czy kierowcy i szoferzy UBER pracują na własny rachunek?

27 de luty de 2021

Wiele osób zadaje sobie to pytanie od dłuższego czasu: Czy kierowcy Ubera pracują na własny rachunek? W następnym artykule postaramy się szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie, aby nie było wątpliwości. Ale jeśli planujesz pracować dla Ubera, powinieneś sprawdzić, czy konkurencja Ubera, DiDi, może dać Ci lepsze korzyści.

W prawie wszystkich krajach kierowcy Ubera są klasyfikowani jako partnerzy Uber, co oznacza, że ​​pracują na własny rachunek. Dlatego każdy może pracować w dowolnym momencie bez żadnego szefa, który cokolwiek zlecił.

Musimy jednak pamiętać, że Uber ma pewne „zasady„Lub”warunki„Pracy w ogóle, a także stawek, kar i wymagań, które należy spełnić. W przeciwnym razie, jeśli Uber zdecyduje się ukarać i zablokować kierowcę, nie może nic na to poradzić. Jeśli uważasz, że spełniasz zasady i warunki dotyczące Uber, spróbuj zacząć z nimi pracować, ale najpierw upewnij się, że wiesz, jak uzyskać dostęp do tego źródła pracy jako kierowca Uber.

Kierowcy Ubera są autonomiczni

Dlatego jeśli przejdziemy do sprawy, pracownik niezależny sam decyduje, kiedy pracować, jak to zrobić, ile pobierać i warunki wykonywania pracy. W przypadku kierowcy Ubera co najwyżej sam decyduje, kiedy pracować. Nie możesz jednak zdecydować, jaka będzie opłata i jakie są ogólne warunki.

Uber jest klasyfikowany jako firma technologiczna, a nie firma transportowa. Zapewnia, że ​​jest to platforma łącząca kierowców z klientami. W wielu częściach świata mówi się, że jest to nieco nieprecyzyjne i że Uber robi to, aby uniknąć pewnych zobowiązań wobec swoich „pracowników”. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób Uber może Ci zapłacić, sprawdź naszą recenzję, aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat.

Temat jestCzym byłby Uber bez sterowników? Ważne jest, aby kierowcy zostali odpowiednio sklasyfikowani. Szczególnie w kwestiach związanych z lokalnym prawem i sprawiedliwością.

Jeśli kierowca zostanie sklasyfikowany jako niezależny, traci pewne świadczenia pracownicze, które musi przejąć Uber. Ponieważ będąc sklasyfikowanymi jako pracownicy, mogli uzyskać inne świadczenia i prawa, jak na każdej innej pracy. W Uber musisz sam zdawać sobie sprawę z fakturowania, jeśli chcesz wiedzieć, jak rozliczać się w Uber, na naszym blogu znajdziesz wskazaną pomoc.

Oto przykład: każdy pracownik pozostający w relacji zależności powinien mieć co najmniej dodatek roczny, urlopy, stałe wynagrodzenie, ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, ubezpieczenia wzajemneitp.

zamów uber taxi z telefonem komórkowym

Czy kierowcy Ubera są pracownikami?

Problem w tym, że w tym przypadku opinie są nieco podzielone. Wielu kierowców, którzy żyją z Ubera, skorzystałoby na tym, że zostaliby sklasyfikowani jako pracownicy w ramach wyżej wymienionych korzyści.

Jednak ci, którzy pracują mało lub po prostu traktują to jako dodatek i nic więcej. Nie skorzystaliby na tym, ponieważ musieliby przepracować dużą liczbę godzin, których wymagałby Uber.