Skip to content

Co zrobić, jeśli terminal bankowy nie odczyta karty kredytowej? – Rozwiązanie

27 de luty de 2021

Karty kredytowe to przydatne narzędzia i praktyki przy dokonywaniu płatności. Możesz nawet ubiegać się o karty kredytowe online. Jednak czasami terminal bankowy nie może odczytać kart kredytowych, co może powodować niedogodności dla kasjera lub sprzedawcy.

Jeśli jesteś kasjerem lub kupcem, możesz się zastanawiać Co zrobić, jeśli terminal bankowy nie odczyta karty kredytowej? W tym artykule znajdziesz rozwiązanie.

Możliwe rozwiązania problemu z kartami kredytowymi, które nie są odczytywane przez terminale bankowe

Istnieje kilka powodów, dla których karta kredytowa została odrzucona lub nie została odczytana przez terminal bankowy. Jako sprzedawca lub kasjer możesz podjąć kilka kroków, które pomogą Ci rozwiązać problem, a tym samym unikaj utraty zakupu lub przyspieszenia procesu transakcji. Następnie wykonaj kolejne kroki:

Czysta karta kredytowa

Ciągłe używanie kart kredytowych może powodować ich zabrudzenie kurzem lub tłuszczem, co utrudnia prawidłowe odczytanie kodu kreskowego. Więc użyj chusteczki i wyczyść kartę, na której znajduje się czarny lub szary pasek magnetyczny. Może to pomóc w odczytaniu karty przez terminal bankowy.

Jeśli twój terminal bankowy ciągle ma problemy z odczytaniem kart kredytowych, być może należy rozważyć możliwość zmiany modelu, część firm decyduje się na korzystanie z systemu POS. A jeśli to się nie uda, przy kasie trzymaj lnianą chusteczkę, ponieważ niektóre z tych maszyn są wrażliwe. Dlatego zaleca się rutynową konserwację i unikanie problemów optycznych, które mogłyby utrudniać odczyt kart.

Zmień ruch przesuwając kartę kredytową

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest zmienić kierunek, w którym przechodzi karta kredytowa. Na przykład, za każdym razem, gdy obsługujesz klienta, spróbuj umieścić kartę w terminalu w odwrotny sposób niż zwykle.

sprzedawczyni za pomocą terminala bankowego

Potrzyj kartę o swoje ubranie i przesuń kartę wzdłuż boku paska w kierunku przeciwnym do zwykłego, aby móc sprawdzić, czy terminal może odczytać kartę i zgłosić błąd. Wykonanie tego ruchu może być bardzo przydatne w przypadku kart, które są nieco uszkodzone.

Umieść kartę kredytową w plastikowej torbie

Ta metoda może być bardzo przydatna, pomagając terminalowi bankowemu w poprawnym odczytaniu karty, ponieważ niektóre karty mają rysy lub skazy. Wystarczy włożyć kartę do małej plastikowej torebki i pocierać ją jak szmatkę, intencja, której szukamy, jest usuń wszelkie zanieczyszczenia z opaski lub usuń ładunki elektrostatyczne z wbudowanego chipa.

Dokonaj transakcji telefonicznie

Większość firm obsługujących karty kredytowe oferuje numer telefonu do przeprowadzania transakcji, na wypadek gdyby terminal bankowy nie mógł go odczytać. Wskazane jest umieszczenie tego numeru telefonu w łatwo dostępnym miejscu w pobliżu kasy fiskalnej, aby mieć do niej natychmiastowy dostęp.

Złóż wniosek o inną kartę kredytową

W przypadku karty kredytowej nie przechodź przy terminalu bankowymmożesz poprosić klienta o inną kartę. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają więcej niż jeden rodzaj kart kredytowych, mogą nawet mieć kartę kredytową między innymi Sears, Walmart. Dlatego nie będą mieli problemu z przekazaniem Ci kolejnej karty, abyś mógł kontynuować transakcję.

Rozwiązywanie problemów z terminalem bankowym

Jeśli po wykonaniu opisanych powyżej czynności problem nie ustąpi, może to oznaczać, że czytniki magnetyczne terminala są zabrudzone. Może możesz spróbować przekazanie biletu do terminalu bankowego. Może to pomóc w wyczyszczeniu czytników magnetycznych na terminalu. Jeśli w ten sposób nadal nie możesz odczytać karty kredytowej, czytniki magnetyczne mogą być uszkodzone i wymagać wymiany. Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł, pamiętaj, aby zostawić swoje komentarze i nie zapomnij podzielić się tymi informacjami z rodziną lub przyjaciółmi.