Skip to content

Co zrobić, jeśli mój telefon z Androidem został zhakowany? – Łatwo to napraw

4 de grudzień de 2021

Generalnie, gdy słyszymy, że musimy chronić się przed hakerami, myślimy o wielkich firmach, sławnych ludziach lub bogatych ludziach. Nie wierzymy, że my również możemy być ofiarami piratów. Więc tak podejrzewasz, że Twój telefon został zhakowany, tutaj pokażemy kilka rozwiązań.

Jakie są główne zagrożenia związane ze zhakowaniem telefonu komórkowego z Androidem?

Na całym świecie miliony ludzi posiadają smartfony, których używają do nieskończonej liczby rzeczy. Te telefony mogą być pomostem dla hakera, który może uzyskać dostęp do twoich osobistych i istotnych informacji.

Chodzi o to, że większość ludzi nie przywiązuje niezbędnej wagi do bezpieczeństwa przeglądania Internetu. Prawie każdy wierzy, że milionerzy mają niebezpieczeństwo lub ryzyko posiadania wirusa dla komputerów. Jednak smartfony niosą ze sobą to samo ryzyko.

Kiedy zamierzasz korzystać z dowolnej sieci społecznościowej, przez większość czasu robisz to za pomocą urządzenia mobilnego. Haker, który ma dostęp do Twojego telefonu, może uzyskać dostęp do Twoich kont aplikacji zażądać od swoich kontaktów korzyści ekonomicznych.

Innym ryzykiem jest to, że jeśli dokonasz zakupu za pomocą telefonu, pirat może wykonywać inne zamówienia, które obciążają Twoje konto, powodując znaczne straty pieniędzy. Jeśli korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi, musisz uważać na Sniffera, ponieważ może on wykorzystać to, że używa tego samego połączenia, aby wejść do systemu Android Twojego telefonu komórkowego.

Jednym z największych zagrożeń jest to, że jeśli wszystkie Twoje komputery są zsynchronizowane z tym samym kontem Google, haker może uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych, zdjęć (bez względu na to, czy są one kompromitujące, czy nie), rachunki bankowe i inne informacje które mogą być użyte przeciwko tobie.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem został w pewnym momencie zhakowany?

Coś bardzo atrakcyjnego i co może być postrzegane jako niewinne, to wiadomości, które przychodzą do ciebie, oferując: bardzo duży rabat w sklepie lub prezent które rzekomo zarobiłeś. Komunikat informuje, że aby skorzystać z oferty lub prezentu, należy podać adres internetowy.

Nigdy nie powinieneś tego robić, ponieważ zawsze jest to sposób, za pomocą którego pirat dostaje się do twojego systemu Android. Kolejną rzeczą, na którą należy uważać, są wyskakujące okienka. Chociaż niektóre są naprawdę nieszkodliwe, ponieważ nie masz możliwości ich zweryfikowania, najlepiej zamknąć wszystko, co masz otwarte w telefonie.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez nieznane aplikacje

Innym sposobem sprawdzenia, czy Twój telefon został zhakowany lub ma wirusa, jest kiedy telefon zaczyna działać bardzo wolno w zaskakujący sposób. Dzieje się tak, ponieważ procesy wykonywane w tle przeciążają procesor telefonu komórkowego, co spowalnia je. Ponieważ te procesy są wewnętrzne, nie możesz zobaczyć zmian, dopóki telefon nie zwolni.zhakowane telefony komórkowe

Jeśli ogólnie używasz dane mobilne oferowane przez Twoją firmę telekomunikacyjną, nie oznacza to, że jesteś bardziej chroniony. Haker lub wirus mogą dotrzeć do Ciebie na różne sposoby. Coś, co może pomóc Ci to wykryć, to szczyty, które możesz przedstawić na fakturach płatniczych.

Oznacza to, że mogą istnieć ogólne nazwane aplikacje, które mogą pozostać niezauważone i zużywają duże ilości danych mobilnych. Jeśli tak, sprawdź połączenia telefonu pod kątem wykorzystania danych i sprawdź aplikacje, z których korzystasz najczęściej. Jeśli są jakieś, których nie znasz, powinieneś je natychmiast odinstalować.

Obserwując zużycie baterii

Liczba hakerów i wirusów wzrasta nieproporcjonalnie koszt baterii telefonu. Telefony wyprodukowane w ostatnich latach mają możliwość długiego użytkowania bez tak szybkiego rozładowywania baterii.

Jeśli nagle zauważysz, że Twój telefon komórkowy pobiera się szybciej niż zwykle, możesz mieć problem z piractwem. Biorąc to pod uwagę, musisz przejść do sekcji baterii w ustawieniach telefonu i znaleźć sekcję dotyczącą zużycia baterii. W nim możesz sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej mocy telefonu, jeśli są jakieś o podejrzanej nazwie lub nie pobrałeś ich wtedy musisz go natychmiast usunąć.

Co powinieneś zrobić, jeśli Twój telefon z Androidem zostanie zhakowany?

Jeśli masz pewność lub podejrzewasz, że Twój telefon został zhakowany lub zawiera złośliwe oprogramowanie, to musisz odinstalować wszystkie aplikacje lub oprogramowanie, które są nieznane lub podejrzewasz działalność. Może to być możliwe rozwiązanie, jednak we wszystkich przypadkach nie jest skuteczne.sygnały hakerskie

Dlatego, jeśli chcesz zapewnić swojemu komputerowi większą ochronę, powinieneś poszukać innych narzędzi, które pozwolą ci przeanalizować ogólny stan telefonu komórkowego, czy to w celu wykrycia wirusa, czy aplikacji o dużym zużyciu, której nie zainstalowałeś.

W tym celu możesz użyć swojego wirtualnego sklepu, aby poszukaj antywirusa, który możesz zainstalować na swoim telefonie i okresowo analizuj system w celu oczyszczenia go z wszelkich zagrożeń. Przed zainstalowaniem dobrze jest zbadać, jak działa i poszukać komentarzy innych użytkowników na jego temat.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to aktywować Google Play Protect, jest to usługa, która zapewnia ochronę telefonu komórkowego przed złośliwym oprogramowaniem. Dzięki niemu możesz wykryć nieznane aplikacje i usunąć je w kilka sekund.

Jak usunąć włamanie na telefon komórkowy z Androidem?

Jeśli nadal nie masz pewności, czy Twój telefon jest wolny od złośliwego oprogramowania lub hakerów, możesz utworzyć kopię zapasową wszystkiego, co masz w telefonie i przywrócić dane fabryczne. Dzięki temu usuniesz wszelkie ślady, które mogły pozostać na Twoim telefonie.

dołącz do naszego kanału telegram