Skip to content

Co zrobić, jeśli ekran Samsunga Galaxy A50 od czasu do czasu migocze? – Rozwiązanie

14 de kwiecień de 2021

Gdy tylko włożysz kartę SIM do Samsunga Galaxy, zauważysz, że jest to doskonały telefon w swojej cenie, ale jest kilka typowych problemów, które należy wziąć pod uwagę. Dlatego dzisiaj pokażemy co zrobić, jeśli ekran Samsunga Galaxy A50 od czasu do czasu migocze, przynosząc rozwiązanie tego irytującego problemu. Aby uniknąć tego problemu, wypróbuj następujące rozwiązania.

Uruchom ponownie telefon

Czasami, w zależności od charakteru migotania, może to być spowodowane usterkami systemu operacyjnego Android. Czasami problemy są tymczasowe, więc ponowne uruchomienie może pomóc. Dlatego w przypadku typowych problemów i rozwiązań dla Samsunga Galaxy A50 próba ponownego uruchomienia nie zaszkodzi.

Jak już wiesz, telefony komórkowe A firmy Samsung nie mają wymiennej baterii. Dlatego ponowne uruchomienie urządzenia może zastąpić tę funkcję.

Najlepszą rzeczą do zrobienia byłoby użycie twardego restartu, do którego można uzyskać dostęp, naciskając i przytrzymując przycisk zasilania przez co najmniej 30 sekund.

Sprawdź ładowarkę urządzenia

Z pewnością słyszałeś, że zawsze najlepiej jest używać oryginalnej ładowarki mobilnej. Dzieje się tak, ponieważ oryginalne ładowarki oferują odpowiednią moc ładowania dla telefonu komórkowego, dla którego zostały wykonane.

Używanie ładowarki nieodpowiedniej do telefonu komórkowego może powodować poważne problemy, zarówno dla Samsunga Galaxy A50, jak i A50s. W rzeczywistości może to prowadzić do całkowite zniszczenie urządzenia. W innych przypadkach powoduje dziwne zachowanie na urządzeniu.

Jedną z typowych konsekwencji używania ładowarek nieodpowiednich dla Twojego telefonu komórkowego jest migotanie. Mrugnięcie może być oznaką problemy z napięciem w telefonie komórkowym. Z pewnością migotanie pojawia się zwykle przy podłączaniu urządzenia do źródła ładowania, ale nie wykluczaj takiej możliwości.

Aktualizacja oprogramowania

Jest to mało prawdopodobne, ale jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania problemu migotania, sprawdź, czy niedawno zaktualizowałeś telefon. W zdalnych przypadkach aktualizacje mogą powodować różne problemy. Migotanie nie jest powszechne, ale może pojawić się wcześniej błędne aktualizacje.

Najlepiej sprawdzić, czy inni użytkownicy mieli ten sam problem podczas aktualizacji swoich telefonów. Jeśli tak, możesz spróbować cofnąć aktualizację lub przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

W innych przypadkach problem z aktualizacją może się po prostu przytrafić. W takim przypadku, jeśli mrugniesz, odinstaluj aktualizację i spróbuj wyłączyć aktualizacje automatyczne.

Wyłącz automatyczną jasność

Automatyczna jasność może się przydać podczas poruszania się w zmieniającym się oświetleniu. Tak czy inaczej, dekalibracja może wpłynąć na tę funkcję.

mobilne lampy błyskowe Samsung

W rzeczywistości automatyczna jasność może powodować migotanie gdy z jakiegoś powodu funkcja nie działa poprawnie. W związku z tym najlepiej wyłączyć tę funkcję.

  • W tym celu przejdź do „Ustawienia”, Przestrzeń ustawień telefonu komórkowego.
  • Poszukaj sekcji „Ekran„A tam dezaktywuj opcję”Jasność automatyczny”. Możesz także spróbować wyłączyć „Tryb ZewnętrznyJeśli nie możesz znaleźć innej opcji.

Sprawdź opcje trybu programisty

Tryb programisty jest przeznaczony dla programistów i nie powinien być włączany na telefonach komórkowych. Tak czy inaczej, istnieje możliwość, że z jakiegoś powodu opcja jest aktywowana i niektóre jej funkcje powodują problem. Jeśli tak, spróbuj wykonać następujące czynności.

  • Przejdź do sekcji „Ustawienia”.
  • U dołu zobaczysz „Opcje programisty”. W tej sekcji przedstawiono opcje przeznaczone dla programistów.
  • Szukaj tutaj „Tryb ścisły”I wyłącz tę opcję. Należy zauważyć, że należy również wyłączyć opcje „Zegarek zaktualizowany. z powierzchnia„,”Pokazać ciśnienie„Y”Lokalizacja z wskaźnik”, Ponieważ wszystkie te opcje mogą powodować irytujące migotanie.

Z drugiej strony, jeśli planujesz kupić ten telefon komórkowy lub go mieć, ważne jest, aby sprawdzić, czy Samsung Galaxy A40, A50, A79, A80 ma wodoodporność, dzięki czemu unikniesz złej przyszłej niespodzianki.