Skip to content

Co zrobić, jeśli ekran mojego telefonu komórkowego lub tabletu zawiesza się lub nie odpowiada? – Rozwiązanie

11 de czerwiec de 2022

Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło Ci się, że używasz swojego zwykłego telefonu lub tabletu, robiąc to, co zwykle robisz na co dzień i o określonej porze ten ekran jest zawieszony i nie ma sposobu na naprawienie problemu. Z tego powodu w tym artykule i jak mi się to przydarzyło, postaram się pomóc Ci rozwiązać problem, dlatego uważnie przeczytaj poniższy artykuł.

Kroki, aby rozwiązać zamrożony ekran mojego telefonu komórkowego

Przed rozpoczęciem musimy sprawdzić pewne szczegóły, wykonując następujące czynności:

  • Wyjmij kartę SD i baterię.
  • To jest ważne, by aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania.
  • Pobierz wszystkie posiadane aktualizacje aplikacji.
  • Wszystkie pobrane aplikacje, a nawet aktualizacje, odinstalują je.
  • Aby zwolnić pamięć, musisz regularnie uruchamiać ponownie urządzenie.
  • Zarówno przechowywanie, jak i pamięć będą musiały być regularnie czyszczone.
  • Musisz stale sprawdzać, czy masz miejsce, pozwoli to uniknąć przyszłych problemów, takich jak zawieszanie się ekranu lub przestanie działać.

Jeśli pomimo wykonywania wszystkich powyższych czynności regularnie, a problem w Twoim urządzeniu nadal występuje, konieczne jest skorzystanie z innych możliwych rozwiązań w tym zakresie. Niektóre z nich zostaną omówione poniżej.

Wyjaśniamy, że nie chodzi o robienie tego wszystkiego na raz. Czyszczenie stałej pamięci podręcznej naszego urządzenia jest bardzo ważne, aby uniknąć awarii, a także aktualizować zawarte w nim aplikacje, zwłaszcza te najważniejsze. Jeśli Twoje urządzenie stale traci pamięć, istnieje możliwość, że ulegnie awarii, a to może się zdarzyć tylko wtedy, gdy nie będziesz konsekwentnie wykonywać niektórych szczegółów opisanych powyżej.

Zatrzymany ekran mojego telefonu komórkowego

Należy pamiętać, że jeśli możesz wyłączyć telefon i włączyć go ponownie, wyjmując baterię lub czekając na jej wyczerpanie, jeśli nie można go wyjąć, a po uruchomieniu można go normalnie używać, może to być z powodu jakiejś aplikacji, którą ostatnio zainstalowałeś i oczywiście generuje to w jakiś sposób niekompatybilność, a może tak jest wykorzystanie wszystkich zasobów procesora i kończy się to, że telefon się zawiesza lub zawiesza.

W przypadku, gdy ostatnio zainstalowałeś aplikacje, a po tym zaczęły się problemy, odinstaluj je i normalnie korzystaj z telefonu komórkowego. Jeśli możesz, odinstaluj wszystko, czego nie używasz, aby zwolnić trochę miejsca i dodatkowe zasoby.

Ekran tabletu się zacina

Jeśli nie możesz w żaden sposób ponownie uruchomić telefonu, nic nie możesz zrobić, może to być spowodowane problemem sprzętowym. W przypadku, gdy wielokrotnie miał jakiś cios lub silny upadek, zalecamy udanie się do profesjonalnego serwisu technicznego, który pomoże skutecznie rozwiązać problem.

tablet do gier

Mój telefon komórkowy zawiesił się

Innym przypadkiem może być to zainstalujesz aplikacje lub gry APK pobrane ze stron internetowychmożesz mieć w telefonie złośliwe oprogramowanie, które to robi lub ponownie zużywa tak dużo zasobów telefonu, że w końcu powoduje jego zawieszenie.

W przypadku posiadania wirusa nie wystarczy odinstalować aplikację, co należy zrobić, aby upewnij się, że jest w 100% wyeliminowany, jest wykonanie twardego resetu co oznacza przywrócenie ustawień fabrycznych, pozostawiając telefon tak, jakbyś go właśnie kupił, oznacza to, że usuwa wszystkie zdjęcia, ustawienia, aplikacje, kontakty itp. Na pewno nie jest to ładne, ale to jedyny sposób, aby mieć 100% pewność, że z telefonu usunięto wszelkie złośliwe oprogramowanie.

Jeśli pomimo przetestowania i wypróbowania wszystkiego opisanego tutaj, Twoje urządzenie mobilne nadal nie działa, będzie lepiej zanieś go do serwisu technicznego, aby wykluczyć sytuacje, których nie znamyi tylko osoby z większą wiedzą mogą nam pomóc w ich rozwiązaniu. Tylko oni będą w stanie wygenerować odpowiednią diagnozę naszych niedogodności.

Na koniec możemy wykluczyć, czy naprawdę warto generować wydatek na nasze urządzenie komórkowe, w przypadku gdy żadna z poprzednich opcji nie działa, płacąc technikowi lub kup nowy telefon komórkowy.

dołącz do naszego kanału telegram