Skip to content

Co zrobić, jeśli Chromebook nie włącza się i wyświetla tylko czarny ekran?

31 de październik de 2021

Chromebooki są podobnymi urządzeniami do komputerów, różnią się tylko tym, że współpracują z systemem Google. Tego typu urządzenia są bardzo szybkie i to tak, jakbyś używał komputera z systemem Android. Jednak chociaż te urządzenia mają własny system operacyjny, można je zainstalować z systemem Windows lub Linux.

Takie urządzenia okazują się bardzo wydajne, wydajne, a także trwałe, ale z wielu powodów mogą przedstawiać pewne awarie w działaniu. Jednym z najbardziej znanych problemów jest to, że ekran się nie włącza, to pozostaje czarne. Następnie pokażemy, z czego wynika ten problem i jak można go ostatecznie rozwiązać.

Dlaczego Chromebook wyświetla czarny ekran podczas próby uruchomienia?

Chromebooki ulegną awarii, tak jak każde inne urządzenie, ponieważ tego rodzaju rzeczy są czasami nieuniknione. Problem „czarnego ekranu” najczęściej przedstawiany jest przez awaria systemu i nie ma to żadnego związku z płytą główną lub płytą główną Chromebooka.

Oczywiście nie da się ukryć, że w niektórych przypadkach problem może wystąpić z powodu problem na tablicy, ale coś takiego jest bardzo odległe. Dlatego w pierwszej kolejności należy unikać myśli, że deska została uszkodzona.

Co pojawia się na czarnym ekranie oznacza, że ​​komputer jest już uszkodzony?

Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ jak powiedzieliśmy wcześniej, nie za każdym razem problem jest spowodowany awarią płyty urządzenia, ale z powodu systemu. Teraz wkrótce zobaczysz wszystkie rzeczy, o które musisz się starać naprawić problem z „Czarnego ekranu” na Chromebooku.

Jak naprawić błąd czarnego ekranu na Chromebooku?

Zanim oddasz Chromebooka do serwisu, wypróbuj co najmniej trzy proste rzeczy. Te trzy rzeczy są użyj kombinacji klawiszy, pozwól urządzeniu odpocząć, a także włączaj je w prosty lub regularny sposób. Robiąc te trzy rzeczy, problem powinien zostać rozwiązany.

Można to rozwiązać za pomocą kilku prostych klawiszy

Prawie wszystkie Chromebooki są wyposażone w kombinacje klawiszy używane do ponownego uruchomienia systemu. Klawisze, których musisz użyć, aby wymuś ponowne uruchomienie systemu są to przyciski „Zasilanie” + przycisk „Odśwież”. Po zlokalizowaniu tych dwóch klawiszy naciśnij je przez około 11-12 sekund, a następnie zwolnij. Ta procedura spowoduje ponowne uruchomienie Chromebooka i ponowne włączenie.

Czy to wystarczy, czy komputer powinien zostać włączony później?

Chromebook włączony

Gdy wymusisz ponowne uruchomienie Chromebooka, powinieneś zostaw to na co najmniej 2 godziny. W ten sposób wszystkie procesory komputera odpoczywają. Po upływie tych 2 godzin ponownie włącz Chromebooka.

Jak się zalogować po naprawieniu?

Gdy nadejdzie Twoja kolej na włączenie Chromebooka, naciskaj przycisk zasilania, aż komputer zacznie się uruchamiać i nie naciskaj absolutnie żadnych klawiszy. Dzięki temu komputer nie musi się nie uruchamiać ani nie powinien wyświetlać „czarnego ekranu”.

Co zrobić, jeśli do komputera podłączone są inne urządzenia?

Jeśli po włączeniu Chromebooka są podłączone pamięci USB, kable LAN lub inne rzeczy, natychmiast je odłącz. Niektóre pamięci USB lub kable internetowe sprawiają system Chromebook nie uruchamia się prawidłowo. Dlatego musisz je odłączyć, gdy chcesz włączyć urządzenie.

Co jeszcze można zrobić w przypadku, gdy pierwsza metoda nie działa?

Oprócz wymuszenia ponownego uruchomienia Chromebooka, jak pokazaliśmy wcześniej, możesz też spróbuj zresetować system a także odzyskiwanie systemu. Te dwie rzeczy naprawiają wszelkie szczegóły, które może mieć system Chromebook, więc musisz spróbować zrobić oba.

Co to jest twardy reset systemu?

Chromebook wyłączony

Resetowanie systemu to proces, który przywraca system Chromebook do poprzedniego stanu w czasie. Podczas przywracania systemu na Chromebooku on jest zresetuje ustawienia który przyniósł to samo z fabryki.

A problem „czarnego ekranu” może być przedstawiony nawet przez niedawno dokonaną korektę w Ustawienia Chromebooka. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na sposób resetowania systemu Chromebooka.

Jak mocno zresetować Chromebooka?

Aby rozpocząć resetowanie System Chromebook, najpierw włącz urządzenie, po włączeniu naciśnij przyciski 'CTRL’ + 'ALT’ i przycisk 'R’. Naciskając te trzy klawisze, znajdź komunikat „Powerwash”, kliknij go, a następnie „Kontynuuj”.

Na koniec wypełnij lub zmodyfikuj wszystko, o co poprosi Cię kreator resetowania systemu, i pozwól urządzeniu się zresetować. Po zakończeniu procesu resetowania na komputerze wszystkie problemy zostaną rozwiązane system, który posiada.

Wykonaj również pełne odzyskiwanie systemu

Po zresetowaniu systemu przejdź do pełnego przywracania systemu.Dlaczego muszę to zrobić? Dobrze, ponieważ czasami problem z czarnym ekranem jest rozwiązywany za pomocą reset systemu, ale z czasem pojawia się ponownie.

Chromebook obok telefonu komórkowego

Przywracanie systemu w ogóle nie wpływa na pliki osobiste, które masz na Chromebooku. Aby jednak nie ryzykować, dobrze by było, gdyby zrób kopię zapasową wszystkich. W tym celu możesz przeszukać witrynę Google, aby dowiedzieć się, jak wykonać odzyskiwanie systemu na swoim Chromebooku.