Skip to content

Co to są wirusy komputerowe i jak je wykrywać i zwalczać?

5 de Maj de 2021

Wirusy komputerowe to programy stworzone w celu zainfekowania komputera lub komputera, a także mogą być tak niebezpieczne, że niektóre Są zdolne do kradzieży przechowywanych w nich informacji. Oprócz infekowania wszystkiego na swojej drodze, sprawia, że ​​pliki są praktycznie bezużyteczne, ponieważ nie tylko uszkadza oprogramowanie na komputerze, ale może również mieć wpływ na sprzęt.

Wirusy komputerowe są to zaszyfrowane programy stworzone przez ludzi lub programistów, głównie w celu spowodowania szkód materialnych i ekonomicznych w organizacjach; Chociaż są też ludzie, którzy tworzą wirusy do celów akademickich, różnica polega na tym, że nigdy ich nie publikują, co zapobiega wyrządzaniu sobie krzywdy przez użytkowników.

Ponadto te ostatnie stale pracują nad rozwojem programu antywirusowego, który będzie służył zapobieganiu zainfekowaniu komputera przez złośliwy program, jak ma to miejsce w przypadku obsługi pobierania firmy Microsoft, która ma kilka programów antywirusowych, które uniemożliwiają komputerowi zarażenie się jednym z nich.

Jak wykryć wirusa komputerowego

Każdy komputer może zarażać się złośliwym oprogramowaniem, ponieważ jest ono również znane, ponieważ znajduje się ono w plikach strony pobierania, zainfekowane linki lub po prostu kontaktując się poprzez włączenie jednostki pamięci masowej, lepiej znanej jako pendrive. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z oznak, które wskazują, że komputer jest zainfekowany wirusem, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

1. Szybkość komputera

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś ocenić, jest to, czy zmienia się szybkość, z jaką komputer reaguje, ponieważ gdy komputer jest zainfekowany przez jakikolwiek wirus, odpowiedź zwykle trwa długo, to znaczy działa wolniej. Chociaż istnieje wiele innych powodów, dla których Twój laptop może działać wolno, wirusy są głównymi winowajcami.

2. Komunikaty o błędach

Komunikaty o błędach na komputerach powinien zawsze podnosić alarm, ponieważ pojawiają się, ponieważ w zespołach generowany jest jakiś problem. Jeśli więc zauważysz, że Twój komputer wskazuje błąd podczas wyłączania lub włączania, należy przeprowadzić analizę lub znaleźć specjalistę, który to zrobi. Ponieważ jeśli to nie jest wirus, być może występuje jakiś problem z oprogramowaniem lub sprzętem.

3. Oceń pliki na swoim komputerze

Innym sposobem ustalenia, czy komputer jest zainfekowany wirusem, jest sprawdzenie stanu plików. W takim przypadku należy ocenić, czy istnieją ostatnie pliki lub jeśli rozszerzenie dokumentów zostało zmienione; jeśli tak, upewnij się, że na komputerze jest złośliwy program. Należy zauważyć, że w takim przypadku możesz poddać kwarantannie wirusy na swoim komputerze, unikając w ten sposób utraty dokumentów i plików, które się w nim znajdują.

4. Antywirus

Wreszcie inną metodą sprawdzenia, czy komputer został zainfekowany wirusem komputerowym, jest analizowanie go za pomocą programu antywirusowego; Wykonują również pełną analizę, skanując wszystkie programy i oprogramowanie znalezione na komputerze, a tym samym określają stan.

instalowanie programu z programem antywirusowym

Jak walczyć z wirusami komputerowymi?

Aby zwalczyć wirusa komputerowego, można to zrobić tylko w jeden sposób instalowanie oprogramowania antywirusowego na komputerzePonieważ te programy są jedynymi, które mogą wykryć i wyeliminować wirusy krążące w sieci WWW w odpowiednim czasie. W takim przypadku warto wiedzieć, który z bezpłatnych programów antywirusowych jest najlepszy dla komputerów PC; w ten sposób będziesz mógł zainstalować model lub wersję, która najbardziej Ci odpowiada, w zależności od czynności wykonywanych codziennie na komputerze.

Jeśli jednak jest kilka wskazówek że ich ciągłe stosowanie pomoże Ci uniknąć zainfekowania komputera tymi bardzo problematycznymi wirusami. Po pierwsze, musisz uważać na to, co pobierasz w sieci, ponieważ krąży tam wiele zainfekowanych plików o fałszywych nazwach. Podobnie, nigdy nie akceptuj plików kontaktów, których nie znasz, a jeśli zauważysz, że po wejściu na stronę internetową pojawia się informacja, że ​​nie jest to bezpieczne miejsce lub miejsce, automatycznie zamknij kartę.