Skip to content

Co to jest Twitter Analytics i do czego służy? jak korzystać ze statystyk Twittera

24 de czerwiec de 2021

Dzisiaj Cię nauczymy co powinieneś wiedzieć o Twitter Analytics i jak korzystać ze statystyk Twittera, aby poprawić swój zasięg w tej sieci społecznościowej. Tak czy inaczej, musisz nauczyć się poprawnie korzystać z Twittera, jeśli jesteś nowy w tym świecie.

Do czego służy Twitter Analytics i do czego służy?

Twitter Analytics to system dostarczany przez Twittera w celu: analizować statystyki Twojego konta w sieci społecznościowej. Będąc bardziej szczegółowym z narzędziem, możliwe jest analizowanie statystyk związanych z tweetami.

Podane informacje dotyczą w szczególności zakresu, jaki każda z Twoich publikacji ma we wniosku. Jest to niewątpliwie bardzo istotne dla tych, którzy chcą rozwiń swoje konto, coś tak istotnego jak ustawienie prywatności i ochrona konta na Twitterze dla przeciętnego użytkownika.

Narzędzie może nie być zbyt przydatne dla zwykłego użytkownika. Tak czy inaczej, Twitter Analytics jest szczególnie przydatne dla twórców treści, influencerów lub każdego, kto korzysta z portali społecznościowych w sposób profesjonalny.

Naucz się korzystać z Twitter Analytics na urządzeniach mobilnych

Po uruchomieniu aplikacji przejdź do swojego profilu. Aby to zrobić, musisz przejść do swojego zdjęcia profilowego, które znajduje się powyżej, a po lewej stronie kliknij „Profil”. Wszystkie Twoje publikacje i retweety zostaną wyświetlone, aby zobaczyć szczegółowe informacje dostarczone przez Twitter Analytics, kliknij je mała ikona z wykresami który znajduje się po prawej stronie tweeta.

Pamiętaj, że zaawansowane statystyki Twoich tweetów, będą wyświetlane tylko dla Twoich własnych treści. Oznacza to, że nie będziesz mógł zobaczyć szczegółowych informacji o tweetach innych osób (retweetach).

Dowiedz się, jak Twitter Analytics jest używany na komputerze

W przypadku komputera w pierwszej kolejności otwórz swoje konto na Twitterze. Po zalogowaniu się na swoje konto konieczne będzie przejście do swojego profilu. Aby przejść do niej, konieczne będzie kliknięcie ikony „w kształcie osoby”. Po wykonaniu powyższych czynności pojawi się w profilu Twojego konta. Jeśli chcesz zobaczyć statystyki, przejdź do tweeta, który chcesz przeanalizować. Kliknij ikonę z grafiką który znajduje się po prawej stronie.

używaj analityki Twittera na telefonie komórkowym lub komputerze

Z kolei pamiętaj, że masz dużą przewagę dzięki temu, że możesz: aktywuj analitykę, mierz i zwiększaj swój wpływ masz szczęście uzyskać jeszcze więcej z tej sieci społecznościowej. Ale nie pozostańmy przy tym aspekcie, zobaczmy innych:

Twitter Analytics pozwala promować tweeta

Kolejną rzeczą wartą rozważenia jest to, że Twitter zapewnia konkretne opcje zwiększania zasięgu. W rzeczywistości zauważysz, że wyświetlając statystyki tweeta za pomocą Twitter Analytics, zobaczysz tę opcję. Na pewno, zwiększenie zasięgu ma swoją cenęAle może to być przydatne dla rozwijających się twórców treści, zalecamy włączenie uwierzytelniania dwuetapowego, aby chronić swoją inwestycję.

Jakie informacje można zobaczyć i wykorzystać w usłudze Twitter Analytics?

  1. Ile razy widzieli twoje tweety: Nazywany również „Wyświetleniami” odnosi się do liczby wyświetleń Twoich publikacji. Innymi słowy, jest to całkowity zasięg Twoich tweetów.
  2. Interakcje: Interakcje odnoszą się do wszystkich przypadków, w których użytkownicy przestali oglądać Twój tweet. W rzeczywistości zapewnia doskonałe oszacowanie, ile razy jeden z twoich tweetów został „kliknięty”.
  3. Odpowiedzi: Twitter ma również doskonały system „komentowania”. Dzięki Twitter Analytics będziesz mógł zobaczyć wszystkie odpowiedzi, które zostały udzielone na Twoją publikację.
  4. Czasy były retweetowane: jak dobrze wiecie, Twitter ma system, w którym można z dużą łatwością „publikować treści innych osób”, nazywa się to retweetowaniem. Dzięki Twitter Analytics możesz zobaczyć te informacje w szczegółach.
  5. Podoba mi się: Jak każda inna obecna sieć społecznościowa, jedną z głównych interakcji obecnych na Twitterze są „polubienia”. Dzięki Twitter Analytics możesz zobaczyć szczegółowe informacje na ich temat.
  6. Inny informacje obecne w Twitter Analytics: Oprócz powyższego zostaną wyświetlone inne informacje, takie jak kliknięcia, które wystąpiły w linkach do tweeta (jeśli istnieją), a także czasy interakcji z treścią multimedialną tweeta.