Skip to content

Co to jest tryb poufny Gmaila i jak go aktywować na telefonie komórkowym z systemem Android?

16 de Maj de 2021

Boom technologiczny powoduje, że zdecydowana większość codziennych czynności lub zadań jest wykonywana za pośrednictwem platformy internetowej, ponieważ sprzyja to dobrej realizacji zadań, które są realizowane zarówno w organizacjach, jak iw naszych domach.

Jednak ten sam trend doprowadził do problemu bezpieczeństwo w Internecie to temat, który budzi wielkie obawy dla zdecydowanej większości użytkowników, ponieważ istnieją wirusy, takie jak Ransomware, które zwykle infekują duże firmy lub prywatnych użytkowników.

Z tego powodu pojawia się potrzeba wspierania lub ochrony wszystkich przetwarzanych informacji, ponieważ bardzo powszechne jest wysyłanie danych lub informacji pocztą elektroniczną. W takim przypadku Gmail ma narzędzie, które pozwoli ci przesłać dowolne informacje poufnie, zarówno dla skonfiguruj go z komputera jako telefon komórkowy z Androidem.

Kroki, aby aktywować tryb poufny Gmaila na telefonie komórkowym z systemem Android

Ustawienie trybu poufnego to bardzo prosta procedura, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść na swoje konto Gmail ze smartfona i napisać lub napisać wiadomość e-mail z informacjami, które musisz wysłać.

Później musisz wybrać trzy punkty, które znajdują się w prawej górnej części ekranu. Zobaczysz, że pojawi się kilka opcji, wśród których się wyróżnia Tryb poufnyPo wejściu do tej sekcji zauważysz, że istnieje kilka cech, które możesz zmodyfikować, takie jak data wygaśnięcia i ustawienie hasła.

Ustawienia trybu poufnego Gmaila

Konfiguracja trybu poufnego polega na dodaniu danych odbiorcy, czyli osoby, która otrzyma wiadomość. W tym celu będziesz potrzebować ich adresu e-mail oraz dodatkowo kilku skontaktuj się z telefonem komórkowym, jeśli uznasz to za konieczne.

W takim przypadku użytkownik, który go otrzyma, musi wpisać e-mail i zażądać kodu wraz z wiadomością, która dotrze na jego urządzenie mobilne, a uzyskując dostęp do kodu, będzie mógł zobaczyć, co zawiera e-mail. Jeśli nie chcesz włączać tej opcji, wiadomość dotrze bezpośrednio, ale odbiorca nie będzie mógł przekazać ani edytować zawartej w niej treści.

poczta odebrana w trybie poufnym

Co to jest tryb poufny Gmaila?

To jest modalność używane do wysyłania poufnych informacji do innego użytkownika, ale bezpiecznie; Innymi słowy, będziesz mieć gwarancję, że to, co zostanie wysłane, dotrze do odbiorcy bez wycieku tych informacji.

Ponieważ tylko odbiorca będzie miał możliwość otwierania poczty z wysłanymi dokumentami lub informacjami, a nawet można ustawić limit lub czas wygaśnięcia wiadomości, jest to coś podobnego do wysyłania e-maili, a następnie samozniszczenia.

Innym czynnikiem bezpieczeństwa, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest to, że możesz wygeneruj hasło lub klucz o to poprosi odbiorca wiadomości, więc poziom poufności będzie wzrastał coraz bardziej z każdą dodaną pozycją. Dlatego nie wahaj się go używać, aby zagwarantować poufność wszystkich swoich plików.

Z drugiej strony, jeśli chcesz jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa, zawsze możesz wcześniej zaszyfrować foldery i pliki, a następnie przesłać informacje z podwójnym zabezpieczeniem. Ponieważ proces ten w zasadzie składa się z ukryj plik lub dokument, dzięki czemu nie jest widoczny dla innych użytkowników.

Połączenie tych dwóch opcji zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz wysłać pocztą e-mail bardzo wrażliwe lub delikatne informacje, takie jak: hasła do rachunków bankowych lub dostępu do stron obsługujące między innymi informacje ważnych klientów. Zacznij więc wdrażać go już teraz, aby zagwarantować poufność informacji i dodanych kontaktów.