Skip to content

Co to jest i jak stworzyć mapowanie wideo? Jak to działa w projekcji audiowizualnej

17 de Maj de 2021

Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o tym, co to jest i do czego służy mapowanie wideo i jak to działa w projekcji audiowizualnej, jesteś we właściwym miejscu, tutaj wyjaśniamy Twoje wątpliwości. Obecnie rynek reklamy rośnie i aby odnieść sukces w sprzedaży produktu, trzeba mieć dobrą reklamę, coś świeżego, efektownego i innowacyjnego.

Mapowanie wideo to narzędzie reklamowe przyszłości ponieważ pozwala nam wyświetlać obrazy, filmy i animacje na praktycznie każdej powierzchni konstrukcji lub obiektów, takich jak m.in. elewacje budynków, domy, stoły, buty, samochody. Mapowanie wideo gwarantuje widzom wrażenia z filmu science-fiction.

Video Mapping nie tylko jest dostępny dla firm reklamowych Jeśli nie, może być używany przez każdego użytkownika do oglądania filmów, a nawet wyświetlania w domu obrazów związanych z dowolnymi świętami, takimi jak Boże Narodzenie czy Halloween. To narzędzie naprawdę wzbudzi wątpliwości, czy lepiej kupić projektor czy telewizor Smart TV.

Co to jest mapowanie wideo i do czego służy?

Mapowanie wideo to wspaniałe narzędzie co pozwoli nam na wyświetlanie wszelkiego rodzaju obrazów, filmów czy animacji na dowolnej powierzchni, dając nam niepowtarzalny wizualny spektakl. Możemy w prosty sposób dodawać efekty 3D do wyświetlanych obrazów lub filmów w systemie Windows 10, co zapewni nam lepsze wrażenia.

Mapowanie wideo pomoże nam wykonywać różne zadania Przykładowo w obszarze reklamy miejskiej można sprawić, by nasze reklamy były imponujące, jeszcze bardziej przyciągając uwagę użytkowników.To narzędzie idealnie dopasowuje się do każdej regularnej lub nieregularnej powierzchni, np. Budynków, praktycznie zamienia każdą powierzchnię w ekran.

Jak działa mapowanie wideo w projekcji audiowizualnej?

Do korzystania z mapowania wideo wymagany jest specjalny projektor o dużej jasności, który za pomocą lasera całkowicie skanuje strukturę, na którą chcemy rzutować obraz, animację lub wideo, a po zakończeniu i za pomocą specjalnego oprogramowania zostanie utworzony obraz 3D.

Po utworzeniu obrazu 3D to narzędzie nakłada go na strukturę i generuje unikalny efekt, w którym nie jest możliwe rozróżnienie, czy wyświetlany obraz jest rzeczywisty, czy tylko projekcja. Video mapping może stać się przyszłością reklamy miejskiej ze względu na liczbę narzędzi audiowizualnych, które możemy mu zapewnić.

Jak zrobić dobre mapowanie wideo?

Aby stworzyć udane mapowanie wideo, które wygląda jak coś z filmu science fiction, musimy wziąć pod uwagę trzy czynniki oświetlenie, oprogramowanie i dobry projektor audiowizualny. Ważne jest, aby poprawić jakość rozmazanych lub pikselizowanych filmów, które chcemy wyświetlać, aby zapewnić widzom lepsze wrażenia.

Oświetlenie odgrywa ważną rolę, ponieważ pozwoli nam poprawić wygląd wyświetlanych obrazów, dlatego jest zalecane wykonać mapowanie wideo przez noc ponieważ w ten sposób kontrasty i kolory zostaną znacznie lepiej podkreślone, w ten sam sposób możemy poprawić słabe oświetlenie lub oświetlenie wideo za pomocą Adobe Premiere.

audiowizualna projekcja wideo

Oprogramowanie ma na celu generowanie obrazu 3D Po zeskanowaniu powierzchni musimy zatem skorzystać z oprogramowania, które pozwoli nam uzyskać dokładne pomiary wyświetlanego obrazu i tym samym uniknąć niepożądanych zniekształceń w obrazie, obecnie na rynku reklamowym funkcjonuje kilka programów takich jak Visution Mape, Resolume, Map Mapper, pośród innych.

Wreszcie, będziemy potrzebować dość mocnego projektora, obecnie rynki wizualne rosną i istnieje szeroki wybór sprzętu, który można dostosować do gustu i potrzeb konsumentów, do najpopularniejszych urządzeń wykorzystywanych w aplikacji do mapowania wideo należą projektor Panasonic PT-VZ580, BenQ MX611 i Acer P6200.