Skip to content

Co to jest i jak działa adaptacyjne szybkie ładowanie w telefonach Samsung? Czy szybciej ładuje baterię?

14 de maj de 2021

Nie jest tajemnicą dla nikogo, że ogłoszenie w telefonie komórkowym:„Bateria w 1%, podłącz ładowarkę” to druga najbardziej irytująca rzecz na świecie (Po pierwsze, Twój telefon Samsung uruchamia się ponownie lub pozostaje zamrożony w logo), ale te czasy się skończyły, jak?

Wszystko dzięki Adaptive Fast Charging, kolejnemu cudowi firmy Samsung, który oczarował miliony ludzi na całym świecie, ale co to właściwie jest i jak działa? Tutaj, jak zawsze, łatwo Ci wszystko wyjaśnimy.

Co to jest adaptacyjne szybkie ładowanie

Jest to mały, ale mocny adapter do ładowania, dzięki czemu jest tak popularny, że pozwala na „szybkie ładowanie” w mniej niż godzinę Twój telefon zostanie naładowany w 100%Bez wątpienia nie będziesz już mieć typowego kłopotu z czekaniem godzinami na naładowanie telefonu, aby kontynuować rozmowę, która stawała się tak dobra.

Co może być lepszego niż to? Cóż, po naładowaniu baterii wytrzyma do 8 godzin, może więcej, jeśli zastosujesz również kilka wskazówek, aby bateria działała dłużej.

Do tego momentu prawdopodobnie się zastanawiasz Jak to się dzieje, że ten mały adapter może tak wiele zrobić? Z łatwością wyjaśniamy, jak to działa.

Jak działa adaptacyjne szybkie ładowanie

Aby przyspieszyć ładowanie baterii, musisz zwiększyć moc ładowania (więcej napięcia i natężenia), ta prosta zasada była rozwijana przez producentów przez lata, aż do momentu, w którym pojawiła się koncepcja „szybkiego ładowania”, którą znamy dzisiaj.

Adaptacyjne szybkie ładowanie Szybkie ładowanie dzieli się na dwa cyklePierwszym jest sytuacja, gdy w ciągu kilku minut moc zasilacza powoduje, że bateria szybko ładuje się do 50% swojej pojemności, przez co dość często telefon się przegrzewa.

W drugim etapie moc zaczyna spadać, dzięki czemu ładuje się do 100% trochę wolniej niż wcześniej. Ten drugi cykl jest bardzo ważny, ponieważ regulować moc, chroniąc telefon komórkowy przed eksplozją lub czymś w tym rodzaju.

Mając to na uwadze, załóżmy, że Twój telefon ma 0%, podczas korzystania z Adaptive Fast Charginig zauważysz, że Twój telefon ładuje się do 50% szybciej niż normalnie. Ale wszystko jest inne, jeśli wynosi 75%, ponieważ osiągnięcie 100% zajmie prawie tyle samo, co zwykły adapter, z tego, co wyjaśniliśmy powyżej.

urządzenie mobilne z kablem USB i białym adapterem

Powinieneś już być blisko zakupu własnego adaptera szybkiego ładowania. Ale czy pamiętasz, jak wspominaliśmy, że Twój telefon może się przegrzać? Większość akumulatorów ma małe chipy, które przestają się ładować, gdy jest za wysokie, ale czasami mogą się nie udać. Skąd możesz mieć pewność, że bateria w Twoim telefonie poradzi sobie z mocą szybkiego ładowania? Krótko wyjaśnimy Ci to.

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon komórkowy obsługuje szybkie ładowanie?

Możesz dowiedzieć się, czy Twój telefon ma szybkie ładowanie w informacjach, które znajdują się na etykietach ładowarki, w instrukcji urządzenia lub w baterii samego telefonu, wartości muszą być większe niż 5 V (5 V) i 1 lub 1,5 A (1 lub 1,5 A)

Jeśli z jakiegoś powodu Twoja ładowarka nie ma etykiet, nie masz instrukcji urządzenia lub nie widzisz informacji na temat baterii, możesz przejść do przeglądarki swojego telefonu komórkowego lub komputera i wpisać markę i model swojego urządzenia w wyszukiwarce lub w „Ustawienia> Bateria” możesz również wyświetlić informacje.

W ten sposób możesz mieć pewność, że nie będziesz mieć kłopotów z zakupem Adaptive Fast Charging Na co czekasz, żeby to kupić? Możesz zobaczyć informacje o zakupie tego adaptera na Amazon.

dołącz do naszego kanału telegram