Saltar al contenido

Co to jest cykl ładowania i dlaczego jest ważny dla żywotności baterii?

15 de enero de 2022

Kupując smartfon lub urządzenie typu smart otrzymujemy poradę dotyczącą pierwszego ładowania urządzenia oraz konserwacji lub Przedłuż żywotność baterii; którym możemy podążać co do joty, ale potem trochę się mylimy. W innych przypadkach nie uzyskuje się nawet informacji o tym, czym jest cykl obciążenia i co jest zalecane, aby go zoptymalizować, unikając bliskich zamienników.

W ten sposób bardzo ważne jest ustalenie pojęcia, co to naprawdę oznacza „zgodnie z cyklem ładowania” i jakie ma to znaczenie dla kondycji Twojego telefonu komórkowego. W ten sposób unikniesz postępujących rozładowań i agresywnego pogarszania się rezystancji baterii.

Nie oznacza to, że czas utrzymywania naładowania telefonu nigdy się nie skróci, ale z pewnością można go wydłużyć i zapobiec nagłym uszkodzeniom. W jaki sposób? Ochrona telefonu komórkowego przed bodźcami cieplnymi i maksymalizacja jego czasu trwania i żywotności zwiększające się cykle obciążenia i dlatego zachowaj jego długi czas trwania.

Co to jest cykl ładowania i jak wpływa na urządzenie mobilne?

Jest to czas, w którym urządzenie całkowicie się rozładowuje, spada do 0% poziom naładowania akumulatora, niezależnie od tego, czy został częściowo naładowany przed całkowitym wyczerpaniem. Oznacza to, że cykl ładowania został zakończony, gdy wszystkie zasoby energii urządzenia zostały wyczerpane, pomimo faktu, że został on zużyty w ciągu jednego dnia lub wykorzystano do tego kilka dni.

Jeśli któregoś dnia używałeś telefonu komórkowego ze 100% baterii i ładowałeś go, gdy urządzenie było na poziomie 40% baterii, aż do ponownego osiągnięcia limitu energetycznego; potem na następny ładunek pełny cykl zostanie zakończony gdy urządzenie ma 60%.

W ten sposób cykl nie kończy się dokładnie za każdym razem, gdy telefon komórkowy jest podłączony do ładowarki, ale jest mierzony przez procent konsumpcji, który istniał w momencie użycia nowego ładunku. Z drugiej strony częstotliwość, z jaką będziesz potrzebować ładowania baterii, będzie określana przez użycie i sztuczki, aby oszczędzać baterię, której używasz.

Dlaczego jest to ważne dla żywotności baterii?

Jak krótko wspomnieliśmy, czas, w którym używany jest cykl ładowania, różni się w zależności od użytkowania: jeśli telefon komórkowy lub inne urządzenie jest używane do ciężkich gier wideo lub ekran jest utrzymywany przez długie godziny; to idzie do wymagać dużej siły zespołu, więc będzie to wymagało więcej energii.

zalecenia dotyczące optymalizacji cykli ładowania akumulatora

Jeśli wykorzystanie w innej możliwości jest raczej niskie, a czas, który pozostaje w użyciu jest zoptymalizowany, będziesz miał długi cykl ładowania co może zająć nawet 2 dni. W ten sposób czas, który pozostaje, nie jest ogólną zasadą, ale nie zmienia się to, że kończy się, gdy zmniejsza się ze 100% do 0%.

Z drugiej strony te cykle wpływają pozytywnie lub negatywnie na baterię, w zależności od: napięcie odbierane przez urządzenia podczas ładowania: Moc używana do osiągnięcia 100% wymaga 4,20 wolta na każdą komórkę, co jest bardzo wysokim poziomem, który z czasem osłabia baterię, dlatego zaleca się, aby w takim przypadku najpierw schłodzić baterię telefonu, aby uniknąć poważnych uszkodzeń.

Ale… Co powyższe ma wspólnego z cyklem ładowania? Wykazano, że baterie używane w dzisiejszych smartfonach mają pełny cykl baterii od 300 i 500 powtórzeń. W związku z tym, jeśli wolty spadają i są dokonywane małe ładunki, czas, w którym utrzymywany jest cykl ładowania, zwiększa się, a wraz z nim żywotność danego akumulatora.

To powiedziawszy, zalecane jest rozpoczęcie ładowania urządzenia, gdy jego procent wynosi 40% i odłączenie go między 70 a 75% baterii. Z tym byliby unikanie przegrzania i nadmiernego napięcia, które powodują wczesne zużycie.

dołącz do naszego kanału telegram