Skip to content

Co to jest Audacity i jak działa? Jak pobrać najlepszy odtwarzacz audio dla systemów Windows i Android

7 de styczeń de 2023

komputery mogą być wykorzystywane do ogromnej liczby celów, a wśród nich wiemy, że wielu profesjonalistów w edycji zarówno zdjęć, jak i filmów. A nawet ludzie, którzy wykonują inne rodzaje pracy, wykorzystują je do edycji swoich plików audio. Chociaż istnieje ogromna liczba programów, które mogą być przydatne w tej sekcji, szczególnie chcemy pozostać przy jednym, który jest idealny, gdy szukasz szybkich i skutecznych wyników.

Tak jest w przypadku Audacity, który pomimo posiadania wielu podobnych do niego programów. Ten zapewnia nam nieskończone narzędzia i wyniki nie do pokonania. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak z niego korzystać, czytaj dalej ten artykuł.

Do czego służy Audacity?

Jak powiedzieliśmy, pobranie Audacity jest jednym z najlepszych sposobów możemy przejść do edycji dźwięku Obecnie jest to program, który posiada podstawowe elementy dla początkujących, ale także przydatne narzędzia dla bardziej zaawansowanych.

W pierwszej kolejności musimy powiedzieć, że dzięki tej bezpłatnej Audacity mamy taką możliwość importować pliki dźwiękowe lub muzyczne aby móc dodawać je do różnych utworów, a także tworzyć własne playlisty, podcasty, m.in.

Zasadniczo to, co możemy zrobić, to bezpośrednio nagrywać dźwięk, używając mikrofonu lub nawet miksera. Z kolei jeśli chcesz zdigitalizować klasyczne kasety lub stare płyty, możesz to zrobić. W kilku słowach możemy zrobić wiele rzeczy, między innymi kopiować istniejące ścieżki na inne, monitorować poziomy głośności.

Co najlepsze, możesz wprowadzić tyle zmian, ile chcesz, szybko edytować pliki które mają duży rozmiar, miksuj i edytuj dużą liczbę ścieżek bez żadnych ograniczeń za pomocą wszystkich dostępnych narzędzi edycyjnych. Oprócz wszystkiego, o czym wspomniano powyżej, możesz zmieniać tonację bez konieczności zmiany czasu i odwrotnie. Jednocześnie możliwe jest wyeliminowanie szumu tła dowolnego dźwięku w celu pozostawienia go tak czystym i wyraźnym, jak to tylko możliwe.

Czy mogę używać Audacity w systemie Windows?

Audacity dla Windows stał się w ostatnich latach opcją, która jest bardzo wymagana przez użytkowników dzięki temu, że również możemy nagrywać na żywo, co jest doskonałym pomysłem, jeśli zamierzasz sprawić, by audycje radiowe były emitowane później, a dzięki temu systemowi możesz je ponownie edytować.

Nawet wielu ludzi, którzy są dziś naprawdę zaawansowani, jeśli chodzi o edycję dźwięku, zaczynało w tamtym czasie od Audacity i zmieniając to, zmienili to. wykonane tylko przez jakiś płatny program, ponieważ żaden z darmowych go nie przewyższa.

Jakie narzędzia zapewnia Audacity?

Kontynuując charakterystykę przenośnego Audacity, możemy później wspomnieć o włączenie narzędzi, takich jak kompletny korektor. Oprócz tego analizator widma, dzięki któremu poznamy szczegóły ścieżek audio, które wcześniej były poza naszym zasięgiem. Nie idąc dalej, możesz później dodać wiele innych funkcji do tego systemu dzięki niezliczonym darmowym wtyczkom, które są częścią Audacity 2.0 i jego kolejnych wersji.

Jak poprawnie korzystać z tego edytora audio?

Jeśli chcesz od razu zacznij edytować dźwięk za pomocą Audacity, Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że szybko znajdziesz podstawowe polecenia, takie jak wycinanie, kopiowanie i wklejanie. Stamtąd będziesz mógł wybrać dwie ścieżki audio, aby umieścić jedną z nich na drugiej, nie tracąc z oczu tego samego sposobu, w jaki można cofnąć wszystkie ruchy w przypadku popełnienia błędu.

Co to jest Audacity po hiszpańsku?

Wreszcie, kiedy myślimy o Audacity do pobrania w języku hiszpańskim, pierwszy z nich pod względem jest to program typu open source. A ponieważ wiele osób naprawdę ceni te funkcje, nie chcieliśmy tego pominąć.

słuchawki na laptopie

Z drugiej strony powinieneś wiedzieć, że program Audacity jest kompatybilny ze wszystkimi najlepszymi formatami aktualne audio, wśród których możemy wymienić:

  1. AIFF.
  2. AU.
  3. Ogg Vorbis.
  4. MP3.
  5. WAV.

W ten sposób nie będziesz potrzebować dodatkowego programu, jeśli chodzi o konwertować pliki z jednego formatu na inny, bo każdy to zrobi.

Czy korzystanie z pakietu Audacity APK na Androida jest bezpieczne?

Jak poznasz wersje APK programów i aplikacji, nigdy nie są całkowicie bezpieczne. Ponieważ nie są to oryginalne wersje tego samego, dlatego jeśli dostaniesz wirusa z powodu pobrania go w wersji APK, właściciele aplikacji lub programu nie będą odpowiedzialni za spowodowane szkody. Krótko mówiąc, zdecydowanie zalecamy, aby zawsze pobierać oficjalne wersje aplikacji lub innych, które chcesz lub potrzebujesz na swoich urządzeniach.

dołącz do naszego kanału telegram