Skip to content

Co to jest After Effects? Funkcje, wymagania i pobieranie

24 de czerwiec de 2021

Wideo zostało zapisane przez lata jako miara uchwycić nasze codzienne życie i narzędzie do uwiecznienia działań naszego życia, które nigdy nie mogą się powtórzyć, z prostego faktu, że czas tylko biegnie, ale nie cofa się.

Ale wideo uległo mutacji i stało się elementem świetnej ramy, która obejmuje stylizowaną i wszechstronną strukturę, która pomaga w jego ulepszaniu. Dlatego technologia musi usłuchać tego wezwania i działać jako Doskonalenie świetnego narzędzia do rejestracji czasu, wideo.

Ale ta poprawa wykracza poza granice rutyny, aby udoskonalić wideo, podjęto działania za pośrednictwem interfejsu After Effects, które pozwalają na przykład na tworzenie logo i tekstów metalicznych, ale cyfrowo. Brzmi to dla nas szalenie, ale wysoka jakość detali, którą oferuje nam After Effects, sprawia, że ​​wirtualna wydaje się fizyczna.

Wprowadzanie życia i ruchu do obrazu tworzy

podane w After Effects, to dopiero początek możliwości, które łączą się w najbardziej zaawansowanych pod względem montażu, a jednocześnie w połączeniu z najbardziej osobistymi, jak tworzenie animowanych tytułów na wesela. Jest to konieczne Porozmawiajmy o After Effects i wszystkim, co go dotyczy.

Co to jest Adobe After Effects i do czego służy?

Jest wszechstronnym narzędziem do edycji i tworzenia treści wizualnych, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu możliwe jest budowanie wysokiej jakości materiału graficznego, zarówno w Prezentacja 2D i 3D.

Tym, co bardzo licznie przyciąga opinię publiczną, jest możliwość poprawy jakość obrazu zdjęcia poprzedni. Co sprawiło, że After Effects stał się odbiorcą światowego zapotrzebowania na edycję zdjęć.

Jednak jego funkcjonalność nie jest tam ograniczona, możesz chcieć zrobić animowany GIF, przebudować i / lub poprawić ważne zdjęcie lub dać świetne efekty specjalne do produkcji audiowizualnej, narzędzie Adobe pozwala na to wszystko i jeszcze więcej, ponieważ jego możliwości są niemal nieograniczone.

Jego wielka wszechstronność opiera się na warstwowej strukturze nakładek, co sprawia, że ​​jego oprogramowanie do edycji jest ograniczone jedynie gustem użytkowników, a nie trywialnymi utrudnieniami interfejsu. W połączeniu z faktem, że zapewnia wtyczki, które ułatwiają pracę edycyjną, czyniąc ją płynniejszą i bardziej plastyczną, więc bez wątpienia After Effects zasługuje na swoją pozycję w świecie wydawniczym.

Ograniczenie jego funkcjonalności do odnoszenia się do usługi nigdy by się nie skończyło, będąc oprogramowanie do grafiki ruchomej. Jego zastosowanie na rynku mówi samo za siebie, jest obecne w postprodukcyjnym wydaniu ikonografii, w elementach redesignu wizji dla telewizji, w stylizacji detali w kinie, w ilu cyfrowych kreacjach związanych z wydaniem. , możesz sobie wyobrazić.

logo programu po efektach

Wypisanie wszystkiego może nie być możliwe, ale możesz spróbować odwołać się do zawartych w nim funkcji. Przede wszystkim dlatego, że wiele z nich stało się trendem wśród specjalistów od publikacji wideo. Ponieważ pomimo tego, że są skomplikowane w użyciu, zapewniają nam trochę wyniki, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Główne cechy programu After Effects

Stwierdzenie, że ożywia to, co nieożywione, brzmi arogancko, ale jest to najlepsze podsumowanie, jakie można podać, odnosząc się do funkcji After Effects. Możliwość podania mobilność do zasobów ikonograficznych lub graficznych, sprawiają, że jego funkcje są nie tylko do użytku prywatnego, ale bardziej do użytku profesjonalnego i biznesowego.

Umożliwia przejścia w telewizji, przeprojektowanie kampanii reklamowych poprzez nadanie nowego schematu wizji tytułom i treściom. To naprawdę mówi makro proces sztucznej inteligencji reprezentowane na obrazie.

Podróż przez funkcje to podróż, która nie zajęłaby godzin, ale zamierzamy nazwać niektóre popularne funkcje Po efektach.

 • Edytor wyrażeń.
 • Wypełnienie zgodnie z zawartość wideo.
 • Automatyczna synchronizacja źródła.
 • Swobodne narzędzia pozycjonowania do rzeźbienia siatki.
 • Karnety z Głębia 3D ojczysty.
 • Większa integracja z programem Animate.
 • Zaawansowany silnik lalek.
 • Utworzenie środowisko wirtualnej rzeczywistości.

Interfejs po efektach

Funkcje programu After Effects

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o edycję filmów i wdrażanie w nich efektów, After Effects to jedno z wiodących programów na rynku, wraz z podobnym, Premiere Pro After Effects charakteryzuje się interfejsem o średniej trudności, idealnym zarówno do użytku amatorskiego, jak i profesjonalnego.

Jedną z głównych cech Adobe After Effects jest to, że w przeciwieństwie do programów takich jak Premiere Pro, ten służy do edycji grafiki w filmie, zazwyczaj nastawiony na efekty specjalne i animacje. Jeśli więc chcesz używać programu After Effects do wykonywania podstawowych edycji wideo, zalecamy wybranie innego programu.

Coś, co charakteryzuje Adobe After Effects, to fakt, że ten program posiada dużą liczbę wtyczek zaprojektowanych przez osoby trzecie, które są tworzone w celu zmniejszenia nakładu pracy przy projektowaniu wszelkiego rodzaju efektów. Jeśli więc nie jesteś osobą bardzo wykształconą w obsłudze tego programu, nadal możesz skorzystać z szerokiej gamy już stworzonych efektów.

Inną bardzo ważną cechą tego programu jest to, że jest to jedno z najpotężniejszych programów osi czasu na rynku, dorównujące niektórym programom, takim jak Autodesk Combustion i Eyeon Fusion.

Jakie są zalety i wady Adobe After Effects?

Jak każdy program do edycji wideo, ten ma swoje zalety i wady, głównie te zostanie określony w zależności od użytkownika, który korzysta z programu, ponieważ oczywiście nie wszyscy użytkownicy będą mieli takie same potrzeby, dlatego paleta programów Adobe jest tak obszerna, aby zapewnić każdemu użytkownikowi potrzebne narzędzia pracy.

Różne logo AE

Zalety After Effects

Jedną z głównych zalet After Effects jest wysoka jakość w zakresie animacji i automatyzacji procesów to znaczy. After Effects umożliwia importowanie i automatyczne renderowanie obiektów 3D z plików PSD.

Z After Effects jest to narzędzie, z którym można sobie poradzić wszystkie rodzaje ramek w filmie, aby edytować go tak, jak chcesz, od korekcji kolorów, zniekształceń, Chroma Keys, animacji klatka po klatce itp.

Jedną z głównych zalet tego programu jest to, że ma świetną bezpośrednią interakcję z innymi programami Adobe, takimi jak Premiere Pro lub Photoshop. Dlatego zawsze, gdy potrzebujemy zaimportować obraz do animacji lub wideo, w które chcemy interweniować, możemy to zrobić po cichu.

Wady programu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest znacznie więcej zalet niż wad korzystania z After Effects, Zdecydowana większość z kilku wad korzystania z After Effects będzie zależeć wyłącznie od użytkownika, jego wiedzy i potrzeb.

Na przykład powiedzmy jesteś kimś, kto po prostu musi wykonać prostą edycję wideo, który obejmuje cięcia, oświetlenie, objętości itp. Oczywiste jest, że istnieją różne programy, które spełnią te cele znacznie lepiej niż After Effects, takie jak podobny Adobe, Premiere Pro.

Inną „wadą” korzystania z After Effects jest to, że jeśli jesteś nowicjuszem, prawdopodobnie będziesz mieć pewne trudności podczas korzystania z interfejsu programu, ponieważ ma on średni poziom trudności, ale nie jest to zła rzecz, za którą można umrzeć, ponieważ spędzić kilka godzin na studiowaniu tego, będziesz mógł zacząć z niego poprawnie korzystać w mgnieniu oka.

Wymagania dotyczące instalacji i używania Adobe After Effects

Podobnie jak większość programów, After Effects wymaga komputera szereg minimalnych specyfikacji, aby móc cieszyć się jego użytkowaniem, tym bardziej, że jest to tak wymagający program. Musi być tak, że te specyfikacje są w pełni spełnione, ale zawsze będzie minimalny zakres specyfikacji.

Wymagania dotyczące korzystania z systemu Windows

minimalne wymagania aby móc korzystać z After Effects w systemie Windows to:

 • Wielordzeniowy procesor Intel lub AMD.
 • Musisz mieć system Windows 10 (64-bitowy), wersja 1903 i nowsze wersje.
 • Wymaga co najmniej 16 GB pamięci RAM, ale zdecydowanie zaleca się 32 GB.
 • Wymaga minimum 2 GB pamięci VRAM na GPU, chociaż jeśli można użyć 4 GB, znacznie lepiej.
 • Program waży 15 GB, więc musisz mieć przynajmniej tyle wolnej pamięci na swoim urządzeniu. Oprócz tego zaleca się posiadanie dodatkowych 64 GB, aby móc przechowywać pamięć podręczną.
 • Musisz mieć ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 lub wyższej.
 • Musisz mieć połączenie z Internetem.

Wymagania do użytku na Macu

To samo dzieje się, gdy chcemy korzystać z tego programu na komputerze z systemem macOS. minimalne wymagania programu After Effects w tym systemie operacyjnym są to:

 • Wielordzeniowy procesor Intel i Apple Silicon.
 • System operacyjny macOS 10, 14, 15 lub nowszy, w przypadku macOS Big Sur 11 lub nowszy.
 • Minimum 16 GB pamięci RAM, zaleca się korzystanie z 32 GB.
 • Wymaga 2 GB pamięci VRAM na GPU.
 • Wymaga co najmniej 15 GB miejsca do zainstalowania, ale powinien mieć co najmniej 64 GB na pamięć podręczną.
 • Wymaga rozdzielczości ekranu 1440 x 900 lub wyższej.

Logo w kolorze Ae

Skąd pobrać Adobe After Effects i jaki jest koszt subskrypcji?

Istnieją różne sposoby na uzyskanie Adobe After Effects, niektóre z nich są bezpłatne i „pirackie”, a inne legalne, zalecane zawsze pozyskuj tego typu program za pomocą środków prawnychponieważ nie powinniśmy popierać piractwa.

Przejście After Effects przez legalną drogę jest bardzo proste. Wcześniej, aby uzyskać ten program do edycji wideo, trzeba było zapłacić około 600 euro za roczną licencję. Ale dziś w zaufaniu zmienił się jego styl sprzedaży, co pozwoliło nam zapłacić Twoja usługa w abonamencie.

Obecnie Adobe oferuje różne metody płatności za After Effects, niektóre z nich, takie jak:

 • Plan roczny z miesięczną płatnością 25,19 € / miesiąc.
 • Roczna subskrypcja jednorazowa w wysokości 290,17 € / rok.
 • Abonament miesięczny, miesiąc po miesiącu bez stałej stałej ważności: 36,29 € / miesiąc.

Będziesz musiał tylko przejdź na oficjalną stronę Adobe i przeszukaj wszystkie opcje, takie jak „Adobe After Effects” i postępuj zgodnie z instrukcjami pobierania.

Czy mogę używać programu After Effects na moim urządzeniu z Androidem?

Obecnie Adobe nie ma formalnej propozycji korzystania z After Effects na Androida, w przeciwieństwie do innych programów, takich jak Photoshop czy Illustrator, które mają znacznie mniej ciężką i wymagającą wersję mobilną niż oryginalny program komputerowy.

Ale choć prawdą jest, że firma Adobe nie przedstawiła oficjalnej propozycji wykorzystania tego programu na telefonach komórkowych, wiadomo, że istnieje kilka innych programów zdolnych do emulowania funkcji tego, co czyni je dość podobną wersją, ale zaprojektowaną do obsługi na telefonach z Androidem.

Programy podobne do After Effects w wersji mobilnej

Doskonałym przykładem programu podobnego do After Effects, ale w wersji na Androida, może być aplikacja „Zatrzymaj się w ruchu”, który ma ogromny zakres funkcji, które sprawiają, że jest to program bardzo podobny do oprogramowania Adobe.

Ten program pozwala tworzyć wszelkiego rodzaju animacje i efekty specjalne do wideo. Możesz obsługiwać różne formaty i proporcje, bez większych ograniczeń. Możesz nawet zmienić FPS i kolor tła.

Poradzisz sobie z takimi elementami jak przezroczystość, oś czasu, kształty, teksty, multimedia, rysunki itp. Możesz dodawać elementy statyczne i dynamiczne, a następnie edytować je według własnego uznania za pomocą elementów sterujących, takich jak szybkość, efekty itp. Jest to program o średnim zapotrzebowaniu, więc będziesz musiał mieć wysokiej klasy urządzenie z Androidem.

After Effects pozwala nam to zrobić nasze filmy osiągają poziomy, których sobie nie wyobrażaliśmy, dzięki efektom specjalnym, animacjom i wszystkim interwencjom, które możemy im wykonać. Jeśli jesteś amatorem lub użytkownikiem profesjonalnym, to oprogramowanie będzie idealne dla Ciebie i Twojej pracy.