Skip to content

Co się stanie, jeśli usunę folder Windows.old z komputera i jak mogę go usunąć?

8 de wrzesień de 2022

Windows to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych ważne na świecie, biorąc pod uwagę, że praktycznie większość komputerów sprzedawanych na świecie ma zainstalowane to środowisko do użytku. Cóż, przy wielu okazjach pojawiają się axerxa ciekawostki dotyczące doświadczenia użytkownika, które należy znać, aby uniknąć potencjalnych problemów.

W szczególności w tym artykule chcemy porozmawiać o tym, co dzieje się z folderem o nazwie Windows.oldktóry znajduje się na dysku C: lub w folderze, w którym zainstalowano system.

Jak usunąć Windows.old z mojego komputera?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę w tego typu przypadku, jest to, że ten folder, o którym mówimy, jest zwykle przechowywany w systemie operacyjnym Windows, jednocześnie zaczęliśmy korzystać z komputera, możesz zobaczyć ukryte foldery.

Podczas korzystania z systemu Windows wszystko, co robimy, generuje kopię zapasową, która jest w nim przechowywana Folder Windows.old. W jego obrębie zaczynają być przechowywane treści, wśród których możemy wymienić różne pliki, dokumenty, zdjęcia, zainstalowane programy itp. Właśnie ze względu na tę szczególną cechę folderu Windows.old, trudno jest spróbować go wyeliminować jak każdy inny folder, który miejmy na PCponieważ wielu użytkowników napotyka komunikaty wskazujące, że ta akcja jest niemożliwa, możesz ukryć foldery.

Aby go usunąć, musisz pobrać bardzo lekki i funkcjonalny program o nazwie Delete Doctor. To pozwala użytkownikom usuń wszystkie typy plików w Windows XP, Windows 7, Windows 8 i Windows 10, nawet jeśli są chronione, jak w tym przypadku.

Po pobraniu musisz otworzyć ścieżkę i przejść do Plik do usunięcia, wpisz C: Windows.old, co spowoduje usunie się całkowicie. Aby to sprawdzić, musisz ponownie uruchomić komputer i tam możesz sprawdzić, czy usunął treść.

jak usunąć stary folder Windows

Jak Windows.old można usunąć za pomocą aplikacji?

W każdym razie istnieją również możliwości wyeliminowania Windows.old za pomocą aplikacji stworzonej specjalnie do tego typu przypadku, jak ma to miejsce w przypadku tzw. Free File Unlocker. Najlepszą rzeczą w tej aplikacji jest to, że ma ona zarówno przenośną, jak i bezpłatną wersję, więc jej pobieranie jest bardzo proste i proste, zostało opracowane w celu wyeliminowania treści, których nie można pobrać. wymazać na widoku Możesz też umieścić na nim klucz.

Z nią, będziesz mógł usunąć folder Windows.old by generować przestrzeń, bo inaczej pozostaje tam bez sensu.

Ręczna metoda usuwania folderu

Jeśli okaże się, że automatyczne czyszczenie nie działa, czas się zastanowić wykonać metodę ręczną, który polega na przejściu bezpośrednio do folderu i usunięciu go. Ale powinieneś wiedzieć, że to nie jest tak proste, jak dawanie usunąćmusisz wykonać kilka kroków, które wymieniliśmy poniżej:

Krok numer 1

Wszystko zaczyna się od otwarcia eksploratora plików systemu Windows, do którego można uzyskać bezpośredni dostęp za pomocą menu startowe systemu Windowslub wykonując kombinację klawiszy Windows + klawisz E, a po otwarciu przeglądarki wystarczy kliknąć ikonę „Ten komputer”.

Po wejściu do niego wystarczy dawać kliknij prawym przyciskiem myszy folder który nosi nazwę Windows.old; następnie musisz wybrać opcję, która mówi właściwości. Zwróć uwagę, że w prawie wszystkich przypadkach zarówno folder Windows, jak i Kopia zapasowa Windows.old znajdują się bezpośrednio na dysku C:

krok numer 2

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do zakładki „Ogólne”, która pojawia się w oknie właściwości. A kiedy to zrobisz, kliknij opcję zwolnić miejsce żeby to się stało rozpocznij czyszczenie dysku.

krok numer 3

Ten aspekt odpowiada temu, co dzieje się, gdy wyświetlany jest Space Liberator z dyskiem Windows, który po kliknięciu pozwala usuń niepotrzebne pliki systemowechociaż będziesz potrzebować uprawnień administratora.

Gdy to zrobisz, wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć pole Instalacje przed Windows i potwierdź, że chcesz go usunąć, klikając potwierdź. I wszystko będzie gotowe.

czy byłeś w stanie usunąć? Windows.old twojego komputera z tym krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram