Skip to content

Co oznacza tryb awaryjny w systemie Android – jak to działa i do czego służy

29 de styczeń de 2021

Kupując telefon komórkowy, ma zainstalowane pewne podstawowe aplikacje, które można ulepszyć, instalując inne aplikacje; ale może się zdarzyć, że jedna z zainstalowanych aplikacji generuje problemy operacyjne. Dlatego w przypadku wystąpienia tego typu problemu Android oferuje możliwość skorzystania z trybu bezpiecznego.

Więc, Co oznacza tryb bezpieczny w systemie Android, jak działa i do czego służy? Ten post wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o trybie awaryjnym, który oferuje Android.

Co oznacza tryb bezpieczny w systemie Android

Tryb bezpieczny Androida to funkcja nieznana większości użytkowników tego systemu; Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie są zalety trybu awaryjnego.

Tryb bezpieczeństwa jest to środek ochrony wbudowany w system operacyjny Android; i jest to niezbędne narzędzie do rozwiązywania problemów spowodowanych przez niektóre zainstalowane aplikacje lub niedogodności, które mogą wystąpić w momencie pojawienia się aktualizacji. Jeśli widzisz bardzo ciągłe problemy na swoim telefonie z Androidem, będziesz zainteresowany, jak je łatwo naprawić.

Wiedza o tym, że tryb bezpieczny jest aktywny na Twoim urządzeniu mobilnym, jest bardzo łatwa, ponieważ słowo Tryb awaryjny może być wyświetlane w lewej dolnej części ekranu; Ten tekst będzie widoczny nawet po otwarciu aplikacji. Ale jest to stan tymczasowy, który użytkownik mobilny aktywuje i dezaktywuje.

Jak to działa i do czego służy tryb bezpieczny w systemie Android

Proces korzystania z trybu bezpiecznego jest podobny na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem. Jest dwa bardzo proste sposoby ponownego uruchomienia urządzenia w trybie awaryjnym; możesz to zrobić, gdy telefon komórkowy jest włączony lub wyłączony.

Włącz tryb awaryjny przy włączonym urządzeniu z Androidem

  • Musisz mieć włączony telefon.
  • Naciskaj przycisk zasilania, aż pojawi się pływające okno, w którym pojawi się między innymi opcja wyłączenia, ponownego uruchomienia.
  • Zrobić długie naciśnięcie opcji „Off”(Musisz nacisnąć i przytrzymać opcję zamykania przez kilka sekund, aż pojawi się kolejne okno).
  • W tym oknie zobaczysz ostrzeżenie, w którym możesz ponownie uruchomić urządzenie, aby pojawił się tryb awaryjny, więc musisz nacisnąć przycisk «Akceptować”.

konfiguracja trybu awaryjnego

Włącz tryb awaryjny przy wyłączonym urządzeniu z Androidem

  • Jednocześnie naciśnij przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności, musisz przytrzymać te przyciski do zakończenia animacji ładowania i uruchomienia trybu bezpiecznego na Twoim Androidzie.

Wyłącz tryb awaryjny

Jedyne, co musisz zrobić, aby zrobić telefon komórkowy powrót do normalności a tryb awaryjny jest wyłączony to ponowne uruchomienie telefonu komórkowego; po zakończeniu tego procesu będziesz mógł wyświetlić wszystkie aplikacje, które zainstalowałeś na swoim urządzeniu. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak ponownie uruchomić urządzenie z Androidem w trybie awaryjnym.

Jeśli zdarzy ci się śledzić swoje urządzenie Tryb bezpieczeństwa musisz go wyłączyć, wyjąć baterię; wymień go i włącz komputer. Możesz też kliknąć tutaj, aby przyjrzeć się bliżej, jak usunąć lub wyłączyć tryb awaryjny na urządzeniu z Androidem.

Do czego służy tryb bezpieczny

Ta funkcja trybu bezpiecznego jest używana do zredukować funkcje sprzętu do funkcji zainstalowanych fabrycznie; to znaczy, możesz używać tylko funkcji i aplikacji, które urządzenie zostało fabrycznie zainstalowane; W trybie awaryjnym nie będzie działać żadna z zainstalowanych aplikacji.

Użytkownicy tego systemu operacyjnego mogą korzystać z trybu awaryjnego do diagnozowania, rozwiązywania problemów lub odinstalowywania aplikacji lub aktualizacji, które stanowią zagrożenie dla komputera, można również wyeliminować złośliwe oprogramowanie wpływające na system. Jeśli Twoim problemem, dla którego chcesz skorzystać z trybu awaryjnego, są złośliwe oprogramowanie i wirusy, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o najlepszych opcjach antywirusowych do pobrania na telefon komórkowy z Androidem.

Korzystanie z trybu bezpiecznego umożliwia przeglądanie plików i zdiagnozować, co jest nie tak z urządzeniem bez konieczności przywracania sprzętu do ustawień fabrycznych. Używając tej metody nie usuniesz żadnych danych, po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wróci do normy.

Nie wahaj się skorzystać z tego cennego narzędzia, które system operacyjny Android oferuje swoim klientom, aby w prosty i praktyczny sposób usprawnić działanie ich systemu mobilnego.

dołącz do naszego kanału telegram