Skip to content

Clash of Clans vs Clash Royale: główne różnice, opinie i co jest lepsze

8 de marzec de 2023

W ostatnich tygodniach dużo o tym rozmawialiśmy starcie klanówktóra jest nie tylko jedną z najważniejszych gier na platformy mobilne, ale ostatnio zwróciła również uwagę użytkowników na negatywne ze względu na niektóre aktualizacje, które nie przypadły im do gustu, zwłaszcza tym, którzy cieszą się nią od dłuższego czasu .

Jednocześnie nie przekazaliśmy informacji związanych z tym, czym jest nowa gra od twórców Starcie klanów, ludzie z Supercell, który oficjalnie nazwali Clash Royale.

I dlatego tym razem, korzystając z faktu, że oba są już dostępne, choć drugi jest dopiero w wersji beta na Androida, chcemy bezpośrednio porównać Clash of Clans kontra Clash Royaleaby zobaczyć, jakie są różnice między nimi, o które nasi czytelnicy pytają nas od dłuższego czasu.

Starcie klanów vs. clash royale

Jak powiedzieliśmy na początku, pierwszą rzeczą, którą chcielibyśmy wziąć pod uwagę, jest to, że Clash of Clans można obecnie uznać za jedną z głównych gier platformowych na urządzenia mobilne. To z kolei pozwoliło twórcom Supercell stać się sławnymi na całym świecie, a w ostatniej konsekwencji i jednocześnie oczekiwania związane z ich najnowszą grą, Clash Royale, były jeszcze większe niż wtedy, gdy widzieliśmy Clash of Clans po raz pierwszy.

Rzeczywiście, oczywiście, biorąc pod uwagę sukces Clash of Clans, nie mieliśmy wątpliwości, że twórcy spróbują wykorzystać niektóre z jego specyficznych funkcji, a skoro tak jest, zauważamy, że istnieją pewne podobieństwa między dwie gry. Jednak nadal prawdą jest, że mogą być podkreślić silne różnicewięc tym razem chcemy się nad nimi zastanowić.

W tym momencie, ponieważ widzieliśmy już oba w akcji, musimy powiedzieć, że istnieją wyraźne różnice między Clash of Clans i Clash Royale, chociaż uważamy, że oba mają duże szanse na sukces. Supercell zdecydował się na to samo, powtarzając niektóre charakterystyczne elementy wspólne, takie jak postęp, monetyzacja czy możliwość zdobywać różne umiejętności.

Jeśli z jednej strony, gdy pomyślimy o Clash of Clans, trafimy na grę typu tower defense, w której będziemy musieli stworzyć armię z wioską i pokazać, że możemy pokonać wszystkich naszych wrogów, zanim wyrządzą nam szkody , podczas gdy to Clash Royale jest zupełnie inne w swoim duchu, chociaż nie tyle w swoich formach, ponieważ chodzi o gra karcianakażdy z innymi umiejętnościami.

Chociaż, jak wskazaliśmy wcześniej, w obu grach odnajdujemy koncepcję monetyzacji jako jedną z możliwych dróg postępu, nie możemy zapominać o tym, że przewaga, którą starcie klanów polega na tym, że w nim możemy awansować nawet bez posiadania zbyt dużej ilości pieniędzy, podczas gdy w Clash Royale staje się to niemal istotną kwestią, jeśli zamierzamy robić postępy w krótkim czasie.

zagraj w clans of clash

Wyraźne różnice występują również w kwestii stylu gry obu tytułów, jeśli weźmiemy pod uwagę, że umiejętności graczy ukazane są nam w zupełnie inny sposób w obu przypadkach, polegający na tym, że w clash royale ci, którzy są bardziej wyszkoleni, będą mieli wyraźną przewagę, podczas gdy w Clash of Clans umiejętności gracza nie są tak ważne, jak nagrody lub nagrody, które otrzymujemy za atakowanie innych.

Kontynuując porównanie dwóch najsłynniejszych gier, które ma teraz Supercell, nie możemy stracić z oczu faktu, że obie zamierzają nas nadal zaskakiwać, nawet jeśli już je znamy. Dlatego, w clash royale okazuje się, że będąc nowszymi, programiści położą większy nacisk na dodawanie nowych elementów w krótkim okresie, podczas gdy w Clash of Clans nadal będziemy widzieć aktualizacje, widzieliśmy również, jak niektóre z nich nie przekonują użytkowników.

Poza wszystkim popełnilibyśmy błąd, myśląc, że jeśli chodzi o Clash of Clans, wszystko jest już znane, ponieważ ogłosiliśmy wówczas, że oczekuje się, że w miesiącu kwietniu nadchodzi nowa duża aktualizacja tej gry, która może zawierać nowe oddziały, a także nową wersję tego, co wiemy o Ratuszu na poziomie 10.

Z drugiej strony, kiedy myślimy o clash royalezauważamy, że został on już wydany w niektórych regionach świata w formacie beta, przed jego ostatecznym wydaniem 7 marca.

Trzymasz się Clash of Clans czy Clash Royale?

dołącz do naszego kanału telegram