Skip to content

Chromecast Ultra vs Chromecast 1 (2013) vs Chromecast 2 (2015) Co jest lepsze i co się zmieniło?

8 de styczeń de 2022

Jeśli myślisz o zakupie Chromecasta, być może będziesz chciał poznać wszystkie szczegóły, które istnieją, a raczej różnice, które możemy znaleźć, między różnymi wariantami tych urządzeń.

Rozmawialiśmy o możliwościach poznania więcej szczegółów na temat Chromecast Ultra, Chromecast 1 i Chromecast 2. Wielu czytelników nas zna zastanawiałem się, czy można porównać te gadżety, I dlatego postaramy się przekazać Ci jak najwięcej informacji w tym zakresie, abyś mógł je szczegółowo przeanalizować.

Które urządzenie Chromecast jest lepsze między ultra vs 1 vs 2

Cóż, zacznijmy od początku i musimy powiedzieć, że jedna z wielkich zalet, które Chromecast oryginalny, a także druga generacjajest to, że są to stosunkowo niedrogie urządzenia, które mają prawie znikomą wartość rynkową, wynoszącą zaledwie około 30 euro.

Teraz, jeśli chcesz Chromecasta Ultra, musisz wiedzieć, że prawdopodobnie zapłacisz dwa razy więcej pieniędzy, i to oczywiście, mówimy o gadżecie z innej kategorii.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tej chwili na rynku są produkty, które moglibyśmy uznać za konkurencję cena równa lub niższa niż Chromecast Ultra, konieczne będzie poważne zatrzymanie się, aby przeanalizować jego cechy, aby wiedzieć, czy naprawdę warto zapłacić te dodatkowe pieniądze.

Prawda jest taka, że ​​Chromecast Ultra to jedyne urządzenie z trzy, o których wspominamy w tym przypadku, który obsługuje treści w 4K. I to dla tych, którzy mają telewizor zgodny z tą rozdzielczością, nie jest drobnym szczegółem.

Poza tym musimy powiedzieć, że pod względem projektu tych gadżetów stwierdzamy, że nie ma między nimi dużych różnic, biorąc pod uwagę zwłaszcza, że ​​Google pracowało specjalnie aby wszystkie z nich wyglądały nowocześnie nawet z upływem czasu.

W rzeczywistości widać, że wersja Ultra ma ten sam okrągły kształt co poprzednie modele i choć jest bardziej dopracowana i ma lepsze linie, nie odchodzi złe przystanki do pierwszych pokoleń.

Następnie, podczas gdy wszystkie urządzenia te łączą się z telewizorem przez HDMI, Chromecast Ultra wyróżnia się na tle innych, zwłaszcza dlatego, że ma połączenie szerokopasmowe. Prawda jest taka, że ​​to naprawdę atrakcyjna zaleta, gdy myślimy o oglądaniu treści w jakości 4K.

Nawet w przypadku tej lepszej wersji gadżetu Google musimy to powiedzieć moduł WiFi to 2,4 GHz, znacznie lepszy od innych.

Prawie dwukrotnie wyższa prędkość według różnych testów porównawczych, co jest dobrą wiadomością dla użytkowników, którzy regularnie śledzą treści z witryn takich jak YouTube czy Netflix.

Cóż, prawdopodobnie w tym momencie wielu z tych, którzy nas czytają, będzie się zastanawiać, czy warto płacić różnicę w pieniądzach, która istnieje między Chromecast 1 lub Chromecast 2, dotyczące Chromecasta Ultra. Dzięki tym sztuczkom możesz skonfigurować Chromecasta, a także rozwiązywać problemy.

I oczywiście cena Ultra jest dość wysoka. Wierzymy jednak Co jeśli masz telewizor 4K lub jeśli planujesz go kupić, jest to opłacalny wydatek. Szybkość Twojego połączenia będzie nawet wyższa niż w przypadku pozostałych dwóch urządzeń.

To jest porównanie między Google Chromecast a Chromecastem Ultra

1.- Jakość obrazu 4K:

Główną różnicą między tymi dwoma produktami jest funkcja Ultra HD, która ma przewagę nad a. Może przesyłać strumieniowo wideo w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli, czyli więcej niż rozdzielczość Normalny Chromecast.

Który ma rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli. Ponadto obsługuje wideo HDR (High Dynamic Range), które ma więcej pikseli niż zwykłe filmy 1080p, ale najlepsze jest to, że obejmuje szerszą gamę światła i kolorów, co daje doskonałą jakość.

2.- Alternatywny Ethernet:

Google Chromecast Ultra jest dostarczany z adapterem Ethernet i może podłącz urządzenie bezpośrednio do routera lub modemu, aby uzyskać stabilniejsze i szybsze połączenie, zalecamy wiedzieć, jak zainstalować i skonfigurować Chromecasta ultra na telewizorze Smart TV lub komputerze.

Przesyłanie strumieniowe wideo jest ładne niezawodny przez Wi-Fi, jeśli używasz dobrego routera, Ale połączenie przewodowe jest nadal najszybszą i najbardziej niezawodną opcją. Może to stanowić różnicę między strumieniowaniem Netflix w 4K HDR a problemami w 1080p.

Jeśli Twoje urządzenie Chromecast przedstawia jakieś błędy lub problemy, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to znaleźć rozwiązanie w oficjalnej witrynie pomocy Google.

3.- Większa moc i prędkość:

Google Chromecast Ultra został po prostu zaprojektowany tak, aby był szybszy niż zwykły Chromecast. Nawet Google opisał to jako mają ultraszybkie czasy ładowania, w porównaniu do szybkiego ładowania. Jednak naprawdę nie możesz odróżnić, dopóki nie spróbujesz obu.

Ostatecznie, czy jest to coś, co powinieneś wydać i ulepszyć? Jeśli tak naprawdę nie masz telewizora, który rozdzielczości dysków w 4K, to nie jest inwestycja, której naprawdę powinieneś dokonać.

Google Chromecast Ultra jest niesamowity, ale tylko jeśli masz telewizor obsługujący tego typu jakość aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Jeśli chodzi o cenę Google Chromecast vs Chromecast Ultra, pierwszy ma wartość 39 €, natomiast drugi kosztuje 79 euro, więc jeśli Twój telewizor nie obsługuje 4K, lepiej kupić normalny.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o głównych gadżetach, które umożliwiają transmisję różnych treści na telewizorach nieinteligentnych i oczywiście wiemy, że wśród nich Chromecast Google jest jednym z najlepszych.

W związku z tym trzeba powiedzieć, że pierwsza wersja tego urządzenia trafił na rynek w 2013 roku utrzymywał do tej pory cenę 35 dolarów i doszedł do sprzedaży do 20 milionów sztuk.

Spodziewano się jednak jego następcy chętnie dla odbiorców Google i zaprezentowane na ich ostatniej konferencji dla programistów, więc jeśli próbujesz zdecydować między tymi dwoma, lepiej przeczytaj ten artykuł.

różnice hdmi usb

Tutaj dowiesz się, który Chromecast jest lepszy między wersją 2013 a 2015

W tym sensie pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że w obu przypadkach jesteśmy w obecności opracowane urządzenie cyfrowe ani więcej, ani mniej niż przez Google.

Dzięki temu telewizory, zarówno tradycyjne, jak i Smart TV, zyskują znacznie więcej funkcji przez złącze HDMI lub USB, a po podłączeniu do naszego telewizora bez problemu można nim sterować bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, a nawet z programu przeglądarki Chrome.

Dzięki Chromecastowi masz możliwość grania we wszystkie rodzaje treści z urządzenia mobilnego inteligentny na telewizorze lub monitorze.

Oprócz dostępu do określonych produktów lub programów, takich jak Netflix, Spotify, HBO GO, Hulu Plus, możesz także słuchać ulubionej muzyki, a dlaczego nie, śledząc ulubione sporty; choć z kolei prawdą jest, że niektóre z tych treści mogą być płatne.

Wersja Chromecasta 2013

Jeśli zaczniemy dobrze kręcić, to przede wszystkim musimy pomyśleć o pierwszym z tych dwóch zespołów, czyli Chromecaście 2013, o którym należy zauważyć, że ma trochę wymiary 72x35x12 milimetrów i 34 gramy waga całkowita.

Dla wielu rzeczywiście przypomina wspomnienie i ma wewnątrz system Marvell 88DE3005, który obsługuje 512 MB pamięci Micron DDR3L jako pamięci RAM, o pojemności 2 GB.

Z kolei zawiera kodeki wymagane do odtwarzania VP8 i H.264 i komunikuje się przez AzureWave NH – 387 Wi-Fi (802.11 b/g/n 2,4 GHz).

Nie tracąc ostatecznie z oczu jego wtyk jack 3,5 mm, dzięki któremu możemy oglądać telewizję bez przeszkadzania ludziom wokół nas. Oczywiście obsługuje również Ethernet za pośrednictwem adaptera USB.

Wersja Chromecasta 2015

Wreszcie znajdujemy Chromecasta 2015, z którego należy przede wszystkim zauważyć, że ma oryginalny czarny kolor, chociaż później pojawił się więcej, z kilkoma naprawdę uderzającymi, małymi kolorowymi cieniami, które wyróżniają się również portem HDMI.

Oczywiście filmy są przesyłane w lepszej jakości, zarówno wideo, jak i dźwięku, ponieważ antena została całkowicie przeprojektowana, a to połączenie z monitorem lub telewizorem jest znacznie szybszy niż wcześniej.

Ponadto dzięki narzędziu Fast Play możemy znacznie szybciej pobierać treści; podczas gdy z Game Castingiem, mamy testy do gier wideo, zarówno na iPhonie, jak i Androidzie.

Wreszcie, jego wymiary to 51,9×51,9×13,49 milimetrów, z zauważalną poprawą w przechwytywaniu sygnałów WiFi, i wsparcie dla pasm 802.11 ac i 5 Ghz.

Jeśli lubisz oglądaj filmy online i nie wiesz jak oglądać na swoim komputerze, Zalecamy, aby wiedzieć krok po kroku, jak oglądać filmy online na komputerze na Chromecaście.

Czy trzymasz się Chromecasta Ultra, Chromecasta 1 lub Chromecasta 2? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy je rozwiązali poprzez samouczek, możesz to zostawić w komentarzach a my chętnie na nie odpowiemy w najlepszy sposób.