Skip to content

Binamon kontra Axie Infinity – podobieństwa i różnice

25 de wrzesień de 2021

Technologia kryptowalut od dawna stała się częścią światowej gospodarki. Nic więc dziwnego, że dziś istnieją oparte na nich gry, które pozwalają wygrywać pieniądze.

Jednym z nich, chyba najbardziej znanym, jest Axie Infinity. Zdobyło to miejsce i niezaprzeczalną reputację, ale ostatnio pojawił się Binamon, który w krótkim czasie niespodziewanie urósł.

Wybór jednego z dwóch będzie jednak zależał od wielu czynników, aby móc wybierać, musisz wiedzieć, jacy są do siebie podobni, a co nie. Tym razem to zrobimy.

Jakie są główne podobieństwa między Axie i Binamonem?

Binamon i Axie Infinity mają w swoim działaniu wiele cech, które je przypominają. W tym sensie ważne jest, aby znać każdego, aby je dogłębnie zrozumieć:

Oba działają z Blockchain

Zarówno Binamon, jak i Axie Infinity zostały opracowane w oparciu o technologię blockchain. Co pozwala im funkcjonować jako gra, w której można zarobić.

W rzeczywistości technologia ta jest bezpośrednio odpowiedzialna za możliwość generowania dochodów z aktywów kryptograficznych, ponieważ tokeny każdej gry są tworzone i konfigurowane za pośrednictwem łańcucha bloków.

Wirtualny świat wojny z potworami

Dynamika obu gier wiąże się z wojną z wirtualnymi potworami, które reprezentują określony token. W Axie Infinity jest kilka typów, to samo w Binamonie. Każdy potwór można z czasem ulepszać, aby jego atrybuty wyglądały lepiej w walce.

Po drugie, istnieje możliwość wymiany stworków z innymi graczami w celu uzyskania większych dochodów. W każdym razie chodzi o to, aby każdy użytkownik mógł zbudować zespół, który da mu największą szansę na wygraną, czy to w Binamonie, czy w Axie Infinity.

Warto też o tym wspomnieć w obu grach potwory nie są duże. Projekt w obu jest zwykle nieco minimalistyczny, więc skupia się na posiadaniu wystarczającej liczby funkcji, aby odróżnić jedno stworzenie od drugiego.

Generują wykładnicze zyski

Binamon i Axie Infinity mają na celu generowanie dochodów wykładniczo, ponieważ każdy gracz stara się ulepszyć swoje potwory.

Oczywiście, wygrane zawsze będą zależeć od poziomu użytkowników i czasu spędzonego na grze. Chociaż jeśli dobrze się rozwijają, mogą generować około 30% dziennie, znacznie wyższy poziom dochodu niż inne opcje.

Jakie są różnice między tymi dwiema grami wideo?

Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć różnice, jakie istnieją między Axie Infinity i Binamon. Choć nie są tak zauważalne, pokazują, że każdy ma swoją dynamikę i esencję.

Waluta wymiany

Axie Infinity i Binamon nie działają z tymi samymi walutami wymiany, mimo że w tych dwóch grach wideo wykorzystywana jest technologia blockchain.

W Axie Infinity używane są dwa żetony, SLP i AXS. Oba zostały opracowane z kryptowaluty Ethereum. Zamiast tego Binamon działa z NFT i BMon, które również są tokenami, ale w tym przypadku współpracują z Binance Smart Chain.

Wygraj za grę w Axie Infinity

Tryb gry

Tryb gry nie jest dokładnie taki sam w obu grach. Choć prawdą jest, że teoretycznie opierają się na walce, są różne opcje dla każdego z nich.

Na przykład w Binamonie możesz walczyć, a także grać. Ze swojej strony Axie Infinity pozwala sprzedawać SLP zdobyte w bitwach i hodować potwory, aby je sprzedać. Każda opcja jest niezależna od drugiej, więc możesz z nich korzystać bez żadnych warunków.

Jaka jest najlepsza opcja do gry i wygrania pieniędzy?

Aby wybrać jedną z tych dwóch gier, musisz najpierw wziąć pod uwagę, że rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. W rezultacie wartość dochodu każdego z nich może nieoczekiwanie wzrosnąć lub spaść.

Jednakże, w tej chwili Axie Infinity jest pozycjonowana jako najlepsza opcja. Nie tylko dlatego, że jest najstarsza, ale dlatego, że już udowodniła, że ​​jest to łatwa i stabilna metoda na zarabianie pieniędzy.

Oprócz tego Axie Infinity zawiera również system stypendiów, który pozwala spróbować osobom z niewielkimi zasobami. To rozszerza możliwości.