Skip to content

Android Auto: co to jest, jak działa i dostępne narzędzia dla Twojego samochodu

10 de sierpień de 2021

Aplikacja, która narodziła się bez wątpienia, aby zapewnić bezpieczeństwo zaktualizowanym kierowcom, osobom, które nie chcą narażać swoją uczciwość lub Twojego podczas korzystania z telefonu podczas jazdy.

Co to jest aplikacja Android Auto?

Aplikacja jest narzędziem zaprojektowanym z myślą o bezpieczeństwie kierowcy, oprócz jej wszechstronności zapewniania wygodniejsze doświadczenie podczas prowadzenia pojazdu i robienia innych rzeczy w tym samym czasie, bez narażania bezpieczeństwa swojego lub swoich towarzyszy.

Ta aplikacja jest w stanie stworzyć synergię z asystentem Google lub innymi aplikacjami, aby pokazać na ekranie Twojego samochodu, aplikacji map, muzyki i nawet odbierać telefony.

Należy zauważyć, że ta aplikacja poprzez swoje aktualizacje stworzyła interfejs podobny do Twojego smartfona, dzięki czemu wrażenia są podobne do korzystania z telefonu, ale przez ekran Twojego samochodu.

Możemy wspomnieć, że ta aplikacja pozwala cieszyć się odbieraniem połączeń za pomocą poleceń głosowych, a także odpowiadać na wiadomości tekstowe.

Niezależnie od tego, czy chcesz słuchać muzyki, audiobooka czy wiadomości, ta aplikacja Ci to umożliwi, bez konieczności używania do tego rąk, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort.

Należy wspomnieć, że urządzenie z Androidem można podłączyć za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo, ale to będzie zależeć od twojego samochodu.

Jakie są minimalne wymagania do pobrania tej aplikacji?

Minimalny akceptowalny wymóg posiadania Androida Auto to Android w wersji 5.0 lub nowszej w przypadku korzystania z połączenia USB.

Z drugiej strony, jeśli Twój samochód obsługuje połączenia bezprzewodowe, wersja Twojego telefonu musi mieć system Android 8.0 lub nowszy aby połączenie mogło być obsługiwane.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest miejsce zamieszkania, ponieważ są kraje, w których ta aplikacja jest niedostępne.

Jak mogę go prawidłowo używać w samochodzie, w którym jest już zainstalowany?

Jeśli aplikacja jest już wstępnie zainstalowana, wystarczy podłączyć smartfon do samochodu za pomocą kabla USB lub połączenia bezprzewodowego i nacisnąć na ekranie samochodu w miejscu, w którym pojawia się napis Start.

połączenie mobilne i samochodowe dla Android Auto

Postępuj zgodnie z instrukcjami, a będziesz mógł korzystać z różnych funkcji podczas bezpiecznej jazdy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Procedura instalacji w samochodach, które jej nie posiadają

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby zainstalować tę aplikację, jest sprawdzenie, czy Twój samochód jest kompatybilny z Androidem, ponieważ nie wszystkie samochody obsługują to oprogramowanie.

Po drugie, musisz wziąć pod uwagę wersję Androida, którą masz na swoim urządzeniu inteligentnym, ponieważ rodzaj połączenia będzie zależał którego możesz używać w tej aplikacji, to znaczy bezprzewodowo lub przez USB.

Po trzecie, po sprawdzeniu powyższych wymagań, musisz pobrać aplikację Android auto na wypadek, gdyby nie masz jej na swoim telefonie. Następnie podłączysz telefon komórkowy do pojazdu i uruchomisz aplikację z ekranu samochodu.

Wreszcie musisz podążać instrukcje dostarczone przez aplikację, który zostanie wyświetlony na ekranie. Dzięki temu możesz korzystać z zalet tej aplikacji podczas jazdy.

Jakie aplikacje najlepiej umieścić w interfejsie Androida Auto?

Obecnie istnieje wiele różnych aplikacji zaprojektowanych do interakcji z interfejsem Android Auto. Następnie, skomentujemy najpopularniejsze:

Mapy Google

Aby poznać istotne informacje o trasie, którą chcesz podążać, aplikacja Mapy Google jest niesamowita, ponieważ ma przyjemny i prosty interfejs Może podać szczegóły za pomocą polecenia głosowego.

Jest jednym z najpopularniejszych, ze względu na wygodę w momencie, gdy nie ma się pomysłu na dotarcie do miejsca lub poznanie stan ruchu w czasie rzeczywistym, szacowany czas przybycia, a nawet wskazówki dotyczące pasów.

Waze

To jest aplikacja podobny do Google Mapsale z bardziej eleganckimi, ale prostymi szczegółami i ustawieniami, aby zapewnić wciągające wrażenia.

Aplikacja Waze na Androida Auto

Działa to po prostu otwierając aplikację i wybierając miejsce docelowe, do którego chcesz dotrzeć, możesz zapisać miejsca docelowe w ulubionych i tak dalej. uprościć wyszukiwanie przy następnej okazji.

Spotify

Ta aplikacja skierowana do tych osób, które lubią słuchać muzyki podczas jazdy. To idealna opcja, jeśli chcesz odtwarzaj swoją muzykę ulubiony, gdy jedziesz w podróż lub po prostu do pracy. Ten jest bardzo łatwy w użyciuWystarczy podłączyć telefon do samochodu, uzyskać dostęp do aplikacji i wyszukać ulubioną muzykę.

Słyszalny

Audible to bardzo ciekawa aplikacja, która pozwala na odtwarzanie książek, jeśli jesteś miłośnikiem czytania książek lub w tym przypadku ich słuchania. Ta aplikacja bardzo Ci pomoże, ponieważ możesz posłuchać dowolnej książki która Cię zainteresuje podczas jazdy do celu.