Skip to content

Youtube Shorts – Definicja, funkcja i tworzenie filmów krok po kroku

19 de lipiec de 2021

W ostatnich latach, kiedy wszystko odbywa się dzięki postępowi Internetu, nie pozostała żadna aplikacja, dlatego wszystkie zostały zaktualizowane powoli. A platforma YouTube nie przestała robić skoków, zawsze udostępniała nowe opcje i funkcje w swoich aktualizacjach swoim użytkownikom.

Możemy to powiedzieć YouTube to sieć społecznościowa jeden z najbardziej znanych i używany w ostatnich pokoleniach do oglądania wirusowych filmów lub słuchania muzyki w dowolnym momencie. A nawet łańcuch informacji, które możemy znaleźć na YouTube, sprawił, że same sieci telewizyjne nie są tak uderzające jak te na YouTube.

Zacznijmy od rozmowy o tym, jak najlepiej wykorzystać tę sieć społecznościową, a jednocześnie jak możemy skorzystać z nowych funkcji, takich jak tworzyć klipy z wideo na YouTube.

Jak najlepiej wykorzystać YouTube?

Jest to sieć społecznościowa, z której możemy korzystać z przeglądarki, którą mamy na naszym komputerze, aby zalogować się nawet bez e-maila, na naszym urządzeniu mobilnym lub z aplikacji pobranej ze sklepu z aplikacjami. Korzystanie z niego nie wiąże się z wieloma komplikacjami, raczej jeśli użyjemy i zarejestrujemy nasze konto, możemy skorzystać ze wszystkich opcji, które nam oferuje.

Po zarejestrowaniu naszego konta na YouTube możemy zacząć od dostępu do opcji „Jakie filmy oglądać”, Jakie są filmy polecane nam przez nasze gusta. Podobnie możesz znaleźć inne teledyski w nowej karcie „Muzyka”, które są na wyciągnięcie ręki.

Z drugiej strony, jeśli zamierzasz wyszukaj wideo z muzyką lub innym tematem to, co cię interesuje, możesz to zrobić. Aby to zrobić, z wyszukiwarki YouTube, która znajduje się u góry ekranu, wpisz nazwę utworu lub ktokolwiek go śpiewa, a pojawi się.

Po znalezieniu wszystkich opcji dostępnych dla wprowadzonej nazwy wybierz tę, która Twoim zdaniem jest dla Ciebie najlepsza. Gdy natkniesz się na film wybrany na ekranie, będziesz mieć inne opcje dostępne dla tego filmu.

Jedną z pojawiających się opcji jest udostępnienie wideo innej osobie, z którą po prostu wybierając go, pojawi się okno, w którym możesz wybrać inną aplikację do wysłania wideo. Masz również opcję „Zapisz”, dzięki której możesz umieść wideo w ulubionym folderze że możesz go utworzyć lub umieścić w „Obejrzyj później”.

Kolejną funkcją udostępnioną przez platformę YouTube są YouTube Shorts, które nie zostały w pełni zaktualizowane na całym świecie. Dzieje się tak dlatego, że został uruchomiony jako faza beta w Indiach we wrześniu 2020 r., Z którym można prześlij 15- lub 60-sekundowe filmy w aplikacji.

Jaki jest pożytek z krótkich filmów na YouTube?

W ostatnich latach aplikacja TikTok stała się bardzo sławna, do tego stopnia, że ​​aplikacje takie jak Instagram również zastosowały podobne systemy. YouTube Shorts to właśnie to, Propozycja Google jako odpowiedź do tego nowego trendu krótkich platform wideo.

Jakie są wymagania, aby stworzyć Short?

Z pewnością nie ma szeregu szczególnych wymagań dotyczących tworzenia krótkich filmów na YouTube, poza następującymi kryteriami: ma orientację kwadratową lub pionową i trwa mniej niż 60 sekund. Każdy film, który spełnia te cechy, może pojawić się w sekcji z krótkimi filmami, nawet jeśli nie został przesłany z opcji udostępnionej przez YouTube.

Tak czy inaczej, warto pamiętać o pewnych podstawach fundamental film jest bardziej uderzający i pojawiają się na platformie YouTube Shorts.

prześlij wideo youtube szorty

Muzyka i dźwięk

Nic dziwnego, że krótkie spodenki w YouTube mają możliwość dodania muzykiWszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk „dodaj muzykę” i wyszukać żądany utwór.

Tekst

Obecnie Youtube Shorts nie oferuje opcji dodawania tekstu, dlatego będziesz musiał to zrobić za pomocą zewnętrznej aplikacji lub edytor wideo. Możesz nawet użyć aplikacji takich jak Instagram, aby dokonać tego typu edycji, a następnie przesłać wynik do Youtube Shorts

Prędkość

Powyżej i po prawej stronie znajduje się przycisk prędkości. W tej chwili możesz wybrać między prędkość 0,3X jako minimalna i 3X jako maksymalna. Wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że dolna liczba oznacza najmniejszą prędkość, a górna najszybszą.

Regulator czasowy

W prawym górnym rogu znajdziesz przycisk timera, Jest to bardzo przydatne, jeśli zamierzasz nagrywać Short z dystansu. Ponieważ pozwoli ci to ustawić telefon i zlokalizować się później, aby zrobić zdjęcie

Procedura przesyłania filmu do Youtube Short z aplikacji Youtube Youtube

Chociaż aktualizacja czekolady nie jest dostępna, nie jest dostępna w niektórych krajach, jeśli podano instrukcje dotyczące przesyłania krótkich filmów. Procedura jest prosta, wystarczy wejść do aplikacji YouTube i wybrać opcję „Utwórz”, a następnie wybrać „Stwórz szorty” ale funkcja beta.

Po wejściu do sekcji, aby rozpocząć tworzenie wideo, dokonaj odpowiednich ustawień za pomocą opcje, o których wspomnieliśmy wcześniej. Innymi słowy, zrób produkcję wideo.

Aby to nagrać, wystarczy naciśnij i przytrzymaj opcję nagrywania lub wykonania zrzutu ekranu, Jeśli chcesz go usunąć, możesz wybrać opcję „Cofnij” lub „Ponów”, aby go przywrócić. Postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami do końca, aby móc szybko zakończyć proces przesyłania filmu.

Po zakończeniu tworzenia wideo kliknij znacznik wyboru (✔) w prawym dolnym rogu. Kliknij Dalej i stwórz własne ustawienia YouTube w celu publikacji kliknij na końcu „prześlij”, a film będzie już dostępny na platformie YouTube.

youtube szorty

Jak korzystać z klipów w spodenkach YouTube Youtube

Teraz w tej funkcji YouTube Shorts platforma YouTube wdrożyła nową opcję o nazwie Klipy, z którym możesz robić cięcia w dowolnym filmie. Aby ta opcja działała, wystarczy wyszukać dowolny film na YouTube, a wśród funkcji poniżej zobaczysz ikonę małych nożyczek.

Po jego wybraniu aplikacja daje możliwość napisania wiadomości, która będzie jak dodany tytuł na filmie. Następnie możesz wykonać cięcie w filmie, który chcesz wysłać. Gdy to zrobisz, kliknij opcję „Udostępnij klip„A w nowej zakładce wybierz aplikację do wysłania.

W ten prosty sposób możesz wysłać tylko fragment filmu, który chcesz, aby Twoi znajomi zobaczyli bez konieczności oglądania ich w całości lub wybierania drugiego.

Jak widzowie mogą mnie znaleźć

Rozumiejąc, że cały proces YouTube Shorts jest nadal w wersji beta, w większości przypadków sekcja nie pojawia się bezpośrednio na początku. Dlatego użytkownicy muszą: skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz „szorty”. Po wykonaniu tej czynności zostanie wyświetlone menu, w którym możesz zobaczyć krótkie filmy z YouTube.

Pojawienie się na tej liście najlepszych krótkich filmów w YouTube jest trudne. Z tego powodu najlepiej, żeby bezpośrednio udostępnij link Twój krótki z użytkownikami. Pamiętaj, że im więcej masz wyświetleń, tym większe szanse na pojawienie się na YouTube Shorts i jeszcze większy rozwój na platformie.