Skip to content

Windows 10: typowe problemy i ich rozwiązanie

26 de październik de 2022

Okna 10 to najnowszy system operacyjny Microsoft. Użytkownicy tego oczekiwali, ale prawda jest taka dla wielu aktualizacja do nowego systemu operacyjnego była bardziej problemem niż korzyścią.

Jednak wkrótce Microsoft zamierza uruchomić Aktualizacja systemu Windows 10 z okazji pierwszej rocznicy i mamy nadzieję, że wiele z najczęstszych błędów może w końcu znaleźć rozwiązanie.

Tymczasem zrobimy krótki przegląd niektórych z najczęstszych problemów tego systemu operacyjnego i sposobów ich rozwiązania.

Indeks()

Komputery z systemem Windows 10 mają powolne uruchamianie

Jeśli zaktualizowałeś swój komputer, być może zauważyłeś, że ponieważ masz system Windows 10, uruchomienie trwa dłużej. Aby to rozwiązać, sprawdź Opcje energetyczne i w Panel sterowania modyfikuje ustawienia, aby skrócić czas rozruchu komputera.

Inną opcją jest zmniejszyć liczbę programów, które trzeba uruchomić podczas uruchamiania komputera. Otworzyć Menadżer zadańWybierać Początek i wyłącz programy, które mają duży wpływ.

Procesor za bardzo się nagrzewa

Ten problem został znaleziony w starsze komputery, które zostały zaktualizowane do systemu Windows 10. Problem został rozwiązany na niektórych urządzeniach dzięki aktualizacjom, ale na innych trzeba znaleźć rozwiązanie ręczne.

Ten błąd jest związany z powiadomieniami i powoduje, że wentylator pracuje nadmiernie, a procesor wciąż się nagrzewa.

Awaria jest zwykle związana z plik stokrnl.exe i usługa Runtime Broker. Aby go wyłączyć, wyszukaj Ustawienie w wyszukiwarce i wpisz System. Przystąp do Powiadomienia i działania i wyłącz opcję Pokaż wskazówki dotyczące systemu Windows. Po ponownym uruchomieniu komputera problem powinien zostać rozwiązany.

problemy z hibernacją

Ten problem występuje szczególnie w starszy sprzęt. Jeśli użyjesz opcji wstrzymania, komputer przechodzi w tryb hibernacji, ale nie budzi się po dotknięciu myszy lub naciśnięciu klawisza, ale jest to konieczne naciśnij przycisk zasilania na komputerze!przez co tracimy informacje, których wcześniej byśmy nie zapisali.

Ten problem jest trudny do rozwiązania, ponieważ wiąże się z wykorzystaniem starego sprzętu. Możliwym rozwiązaniem minimalizującym problem jest zapobiec automatycznej hibernacji komputera. Aby to zrobić, kliknij Dom, opcje zasilania i zaznaczamy Wysoka wydajność. Idziemy do Zmień ustawienia planu i zaznaczamy Nigdy W pudełku Uśpij komputer.

okna 10

FixWygraj 10

Czasami najlepszym sposobem rozwiązania problemów, które może nam dać system Windows 10, jest użycie określonego narzędzia, takiego jak FixWygraj 10.

FixWin to najnowsza wersja narzędzia FixWin, a jej głównym celem jest:Rozwiąż najczęstsze problemy występujące na komputerach po aktualizacji do najnowszego systemu operacyjnego Microsoft.

To narzędzie pokazuje dokładnie, na czym polega naprawa i podaje szczegóły na wypadek, gdybyś chciał ją przeprowadzić ręcznie.

Windows 10 może mieć błędy, ale ma też wiele do zaoferowania, wiesz, że? ukryte funkcje?

dołącz do naszego kanału telegram