Skip to content

Usuń czas z paska zadań w systemie Windows 10 – Usuń widżet

12 de lipiec de 2021

W dziale technologia możemy znaleźć coraz więcej różnych funkcji, które z czasem się unowocześniają, nie tylko możemy to zauważyć w systemach operacyjnych naszych telefonów, ale także w oprogramowanie naszych komputerów, albo Mac, albo Windows.

To właśnie w systemie Windows 7 system Windows zdecydował się na duży krok i zmodernizować w nowy sposób, co zostało dość dobrze przyjęte przez użytkowników.

Biorąc pod uwagę, że Windows jest jednym z najlepszych systemów operacyjnych w łańcuchu Microsoft, nie tylko ze względu na implementację nowego interfejsu i wydajności, ale także za implementację szczegółów, które mogą mieć małą różnicę między nimi Widgety, które powróciły w systemie Windows 10.

Co to są „Wiadomości i zainteresowania” w systemie Windows 10?

Wiadomości i zainteresowania Interest to nowa funkcja który został dodany w ostatnich aktualizacjach systemu Windows 10, w szczególności „Wiadomości i zainteresowania” to widżet, który służy do dekorowania lub bycia częścią niektórych części interfejsu naszego pulpitu systemu Windows, oprócz widżetu „Wiadomości i zainteresowania” również służy do wskazywania uderzających nagłówków wiadomości i tak dalej w tym przypadku.

Można to znaleźć na pasku zadań systemu Windows 10, znajduje się po prawej stronie paska, wraz z niektórymi ikonami, takimi jak bateria, WiFi, głośność itp. Dostarczy nam to informacji na temat najnowsze najważniejsze wiadomości najbardziej rozpoznawalnych portali, a także dostarcza nam aktualności na temat najbardziej aktualnych wydarzeń w naszym regionie.

Ta funkcja zapewnia również konfiguracje, dzięki czemu jest znacznie więcej nowatorskie, ciekawe i konfigurowalne, ponieważ w nim możemy modyfikować rodzaj wiadomości, które może nam przekazać, a także ma szafkę na akta, w taki sposób, że jeśli zobaczymy wiadomość, która przyciągnie naszą uwagę, a którą chcemy przeczytać później, możemy ją zarchiwizować, a następnie poszukaj go i przeczytaj.

Dlaczego czas pojawia się na pasku zadań?

Możliwe, że pojawia się po prawej stronie naszego paska zadań i nie pojawił się wcześniej, to jest aktualna pogoda na terenie, w którym przebywamy, czy jest słonecznie, pochmurno lub czy jest burza w dowolnym scenariuszu.

Pojawienie się tej ikony oznacza, że ​​system Windows po ostatniej aktualizacji dodał funkcję „Wiadomości i zainteresowania”, ponieważ jest to wyświetlane w postaci temperatury z naszej okolicy.

Jeśli klikniemy tę ikonę będą wyświetlane w formie menu, mające pewne podobieństwo do menu Windows 10, ale w tym przypadku wiadomości na dowolny temat będą wychodzić w stosy, takie jak sport, akcje finansowe, polityka, a także prognoza pogody dla okolicy, ruch uliczny itp.

Ta funkcja oczywiście spodobała się wielu użytkownikom, ponieważ jest naprawdę atrakcyjna i może zaoszczędzić nam czasu na przeglądanie wiadomości na naszym telefonie komórkowym, cel, dla którego Windows zdecydował się wdrożyć funkcja.

okna widgetów pogody

Jednak jest też duża część użytkowników, którym nie spodobała się funkcja, a przynajmniej ta część, w której się znajduje.

Tak jak o ładowaniu paska informacyjnego Dla niektórych może to być nieco niepotrzebne, nawet dla użytkowników, którzy mają system Windows 10, ale chcą uniknąć zużycia pamięci ze względu na minimalne wymagania, jeśli chcieliby prawdopodobnie nie mieć tej funkcji i zaoszczędzić trochę informacji i zużycia pamięci.

Dlatego może być konieczne usunięcie tego widżetu, jeśli ci się nie podoba lub jest to niepotrzebne, ta funkcja oczywiście możesz go wyłączyć w bardzo prosty sposób, wystarczy wykonać następujące kroki w następujący sposób:

  • Pierwszą rzeczą będzie zlokalizowanie się na pasku narzędzi za pomocą kursora, będąc tam naciśniemy prawym przyciskiem myszy, W ten sposób otworzymy listę opcji, ta lista opcji zaoferuje nam otwieranie menedżera zadań, otwieranie paska Właściwości, ukrywanie paska zadań lub włączanie i wyłączanie funkcji paska narzędzi.
  • Na tej liście lub menu opcji powinniśmy znaleźć połączenie „Aktualności i Zainteresowania”, będąc tutaj, klikniemy na nią i będziemy mogli wybrać, w którym przypadku na pasku będzie wyświetlana tylko ikona lub jeśli na pewno chcesz ją usunąć, klikniemy „Rozłącz”.

widżet wiadomości Windows

Jak umieścić pogodę i wiadomości na pasku zadań, jeśli przez pomyłkę je usunąłem?

Istnieje możliwość, że ktoś inny lub Ty przez pomyłkę kliknął niewłaściwie i usunął funkcję Wiadomości i zainteresowania z paska narzędzi, jednak jeśli się nie pojawi, nie musisz się martwić, ponieważ możesz przywrócić tę funkcję gdzie to było.

Aby po prostu zastąpić widżet wiadomości i zainteresowań, musisz znaleźć się na pasku narzędzi i kliknąć prawym przyciskiem myszy, natychmiast pojawi się menu oferujące nam opcje, w tym „Wiadomości i zainteresowania”, a następnie możemy wybierz, aby się pojawić cały widżet lub tylko ikonę pogody.

Inną bardzo interesującą funkcją systemu operacyjnego Windows 10 jest to, że ma sklep z aplikacjami, W stylu systemu Android lub iOS został włączony do systemu Windows w systemie operacyjnym 8, jednak w ostatnich aktualizacjach w systemie 10 wprowadza dodatkowe funkcje i funkcje, nie tylko możemy w nim wyszukiwać aplikacje i gry, ale także Możemy przejść do sekcji estetycznej i pobrać Widgety.

Wśród widżetów, które możemy znaleźć w sklepie z aplikacjami, jest jeden bardzo popularny wśród użytkowników systemu Windows, ten gadżet jest Wyrzutnia widżetów, To nie tylko Widget z numerem 1 na platformie, jeśli chodzi o wyszukiwanie najlepszych.

widget pogody deszczowej

Widget Launcher oferuje nam widżety, które możemy zastosować na naszym pulpicie Windows 10, a wśród swojego katalogu widżetów może nam zaoferować czas w różnych krajach, klimat i temperatura, sieci społecznościowe, kalkulator, pomiar CPU m.in.

Wszystko dzięki dwóm skórkom, które możemy dostosować za pomocą różnych rodzajów kolorów do naszych upodobań, wszystko to całkowicie za darmo, po prostu będziesz musiał pobierz go i zacznij testować.

dołącz do naszego kanału telegram