Saltar al contenido

Udostępniaj i uzyskuj dostęp do plików systemu Windows 10 — krok po kroku

20 de enero de 2022

Systemy komputerowe są w części osoby odpowiedzialne za wydajność który może mieć komputer. Jednym z systemów zapewniających komputerom najlepszą wydajność jest Windows 10. Ten system jest naprawdę wydajny i okazuje się bardzo lekki, w rzeczywistości waży tylko około 2 GB lub mniej.

Jedną z głównych funkcji takiego systemu jest udostępnianie plików z innymi urządzeniami przez sieć. Następnie pokażemy, jak uzyskać dostęp do dokumentu udostępnionego w sieci, jak udostępniać pliki w sieci, jak sprawdzić, jakie dokumenty udostępniłeś w sieci i inne rzeczy.

Czego potrzebuję, aby móc korzystać z udostępniania plików w systemie Windows 10?

Aby udostępniać pliki przez sieć Windows, nie trzeba mówić o wielu rzeczach. Jedyne, co jest potrzebne, to komputer z systemem Windows 10, wystarczającą ilość miejsca na dysku twardym i być podłączony do sieci bezprzewodowej lub przewodowej. Następnie przekazując pliki, musisz je otworzyć, aby je odblokować.

Czasami pliki przesyłasz do komputera przez sieć są blokowane przez system podjąć pewne środki ostrożności. Dwa główne powody, dla których są one blokowane, to unikanie uwolnienia wirusa, który może zawierać dany plik, lub uniemożliwienie innej osobie zobaczenia niektórych prywatnych plików.

Jaka jest procedura dostępu do dokumentu, który został mi udostępniony przez sieć?

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do dokumentu, który został Ci udostępniony przez sieć, nie musisz wiele robić. Jedyne, co musisz zrobić, to znajdź ten dokument, kliknij go dwukrotnie, odblokuj i usuń tryb czytania programu Word, który ma. To kolejna rzecz, którą musisz wiedzieć.

Gdy przekazujesz dokument od innej osoby do komputera, dokument jest: dostępne tylko w trybie czytania. Jeśli chcesz go edytować, musisz wybrać opcję, którą Word daje ci usunąć tryb czytania. Jeśli nie wiesz, możesz nie tylko otwierać udostępnione Ci pliki, ale nawet udostępniać pliki.

Jak mogę zdalnie udostępniać moje pliki w systemie Windows 10?

Są dwa sposoby, aby udostępniaj pliki zdalnie za pomocą systemu operacyjnego Windows 10 dla komputerów. Takie dwa sposoby są z grupy domowej lub po prostu z dostępnych urządzeń. Aby uniknąć błędów, najlepiej skorzystać z dostępnego udostępniania sieci:

 1. Włącz komputer.
 2. Przejdź do ikony Wi-Fi na swoim komputerze.
 3. Kliknij go lewym przyciskiem myszy.
 4. Otwórz ustawienia internetu.
 5. Wybierz „Opcje udostępniania”.
 6. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to aktywować wspólną procedurę, wykrywanie sieci, zaznaczając każdą z tych rzeczy kropką.

osoba korzystająca z systemu Windows 10 szt

To wszystko, co musisz zrobić, aby włącz udostępnianie sieci aby następnie udostępnić pliki na komputerze. Jeśli chcesz udostępnić plik, musisz ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać, i wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz eksplorator plików.
 2. Znajdź plik, który chcesz skopiować.
 3. Skopiuj plik.
 4. Przejdź bezpośrednio do biblioteki „Sieć”.
 5. Wybierz komputer, na który prześlesz plik.
 6. Aby zakończyć, przejdź do folderu, w którym chcesz zostawić plik i wklej go tam.

Jak przestać udostępniać pliki i foldery w sieci?

Jeśli chcesz udostępniać pliki, musisz włączyć wykrywanie i udostępnianie sieci w systemie Windows 10. Z drugiej strony, jeśli chcesz przestań udostępniać pliki na sieć, co musisz zrobić, to wyłączyć udostępnianie sieci i inne rzeczy. Zobacz, jak to się robi:

 1. Przejdź do paska zadań.
 2. Poszukaj ikony „WiFi”.
 3. Najedź na niego, kliknij lewym przyciskiem myszy i otwórz ustawienia internetowe.
 4. Następnie kliknij „Opcje udostępniania”.
 5. Wyłącz wykrywanie sieci i udostępnianie plików.
 6. Aby zakończyć, kliknij „Zapisz zmiany”.
 7. Dzięki temu wszystko będzie gotowe.

Należy zauważyć, że oprócz udostępniaj swoje pliki w sieci Na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10 istnieje również sposób na sprawdzenie szybkości połączenia Wi-Fi, z którym jesteś połączony.

Dzięki temu możesz wiedzieć, jakie dokumenty udostępniłeś w systemie Windows 10

Nie ma sposobu, aby dokładnie zobaczyć liczba dokumentów które udostępniłeś na swoim komputerze. Jeśli jednak istnieje sposób sprawdzenia, jakie foldery udostępniłeś na swoim komputerze:

 1. Włącz komputer.
 2. Otwórz eksplorator plików.
 3. Przejdź do biblioteki sieciowej.
 4. Wybierz swój komputer.
 5. Wejdź do folderu „USERS”, te foldery, które tam zobaczysz, będą tymi, które udostępniłeś w sieci.

jeśli musisz mieć problemy z udostępnianiem plików lub z czymkolwiek związanym z siecią, najlepiej przejść do witryny pomocy technicznej systemu Windows.

Jakich innych środków możemy użyć do udostępniania plików z jednego komputera na drugi?

Oprócz korzystania z sieci udostępniać swoje pliki, istnieją inne sposoby, które można wykorzystać do udostępniania plików z jednego komputera na drugi. Zobacz jakie one są:

Magazyn w chmurze

Przechowywanie w chmurze to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych sposobów udostępniania plików. jeden z najlepsze platformy do przechowywania plików w chmurze to Media-Fire i Google Drive.

zewnętrzny dysk twardy

Użyj zewnętrznego dysku twardego

Dyski zewnętrzne, takie jak Pamięci USB lub pamięci SD Są to inne bardzo dobre środki i oprócz tego, że są szybkie, okazują się bardzo skuteczne.

Zdobądź NAS

NAS są serwery ubogie w pamięć masową, które rezerwują w sposób wybuchowy. To dobre medium udostępniania.

Utwórz serwer FTP na naszym komputerze

FTP to jak mały serwer który jest usuwany z dysku komputera. To medium może być używane w ostateczności.

dołącz do naszego kanału telegram