Skip to content

Synchronizacja Androida z Windows 10

30 de maj de 2022

W miarę dodawania urządzeń elektronicznych do naszego codziennego życia pojawia się potrzeba, aby móc: zsynchronizować część z nich, aby nasze zadania były bardziej znośne.

Microsoft nie chce pozostać w tyle i ma już system, który pozwala synchronizacja naszego komputera z telefonem komórkowym z systemem operacyjnym Android. Aby ta synchronizacja była możliwa, konieczne jest, abyśmy mieli Windows 10 zainstalowany na naszym komputerze i że instalujemy aplikację Cortana na naszym telefonie.

Indeks()

Cortana na Androidzie

Jedną z najciekawszych możliwości synchronizacji między urządzeniami jest możliwość korzystania z Cortany na terminalach z systemem Android.

Wersja Cortany na Androida nie ma wszystkich funkcji jak na PC, ale zachowuje niektóre z najbardziej użytecznych takie jak przypomnienia lub możliwość wykonywania zadań rozpoczętych z komputera.

Ale także posiadanie Cortany na naszym telefonie komórkowym z systemem operacyjnym Android da nam więcej korzyści, takich jak możliwość przeglądać powiadomienia o nieodebranych połączeniach i aplikacji które mamy na komórce, a nawet wiedzieć, czy telefon się wyczerpuje?. W ten sposób, jeśli pracujemy z komputerem, możemy być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się z aplikacjami mobilnymi, bez konieczności ciągłego zatrzymywania się, aby na nie patrzeć.

Ten system synchronizacji jest obecnie w Faza testowa i jest dostępny tylko dla członków Windows Insider programale oczekuje się, że wkrótce zacznie docierać do pozostałych użytkowników.

Nowy program uruchamiający

synchronizacja Windows 10 i Androida

Z Aktualizacja z pierwszej rocznicy systemu Windows 10 Pojawia się kolejna nowość – użytkownicy telefonów z systemem Android będą mogli: zastąp domyślny program uruchamiający przez nowy zaprojektowany przez Microsoft.

Nowy launcher zawiera nowy ekran główny, organizację aplikacji według ich ważności, zastąpienie domyślnego ekranu blokady, a nawet możliwość znalezienia nowych klawiatur.

Aktualizacja systemu Windows 10 będzie zawierać wiele nowych funkcji i rozwiąże niektóre z wykrytych błędów. Przykładem tego jest to, że Windows 10 zmodyfikuje Flash aby położyć kres problemom użytkowania, które daje.

dołącz do naszego kanału telegram