Skip to content

Sklep Play jest teraz dostępny na laptopy

7 de maj de 2023

Jedną z rzeczy, o których wielu z nas zawsze marzyło, jest móc korzystać z różnych aplikacji ze Sklepu Play na laptopie ale bez konieczności ściągania emulatora i na szczęście po tak długim czasie da się to zrobić. Prawda jest taka, że ​​tam różne aplikacje na Androida, których można używać na niektórych Chromebookachmożna to zrobić od czerwca ubiegłego roku.

Ale dopiero niedawno te laptopy otrzymają wsparcie, aby te aplikacje działały bez problemu. Chociaż najlepsza wiadomość jest taka Google udostępniło aktualizację, dzięki której wszystkie te urządzenia umożliwiają nam bezpośrednie wejście do sklepu i stamtąd pobrać aplikację. Dlatego teraz będziemy mogli zainstalować dowolną aplikację na Androida na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym Chrome OS.

W rzeczywistości wiele osób to komentowało Sklep Play jest teraz dostępny na laptopach z Chrome OSmówi się, że są w modelach Acer Chromebook 14, Acer Chromebook 15, Thoshiba Chromebook 2 (2015) i Samsung Chromebook 3. Prawda jest taka, że ​​Google obiecało, że Sklep Play będzie na co najmniej kilkunastu urządzeniach, a kolejne mogą otrzymać wsparcie w przyszłości.

Jakie są złe wieści?

Wszystko to brzmi spektakularnie, prawda? Wystarczy pomyśleć, że faktycznie musi być coś, co nie ułatwia sprawy, a prawda jest taka, że ​​jeśli o tym pomyślałeś, to trafiłeś. Najwyraźniej będziesz musiał użyć kanału Chrome OS Canarywtedy konieczne będzie wykonanie kilku małych skoków, aby wszystko działało idealnie.

Co to znaczy? Będziesz musiał użyć wersji przed uruchomieniem systemu operacyjnego Googleten kanał mógłby mieć wszystkie funkcje, zanim byłyby dostępne, ale jest mały problem, a mianowicie ten również może być pełen błędów i problemów z oprogramowaniem ponieważ system nie otrzymuje regularnych aktualizacji, jak otrzymuje program beta lub stabilny.

sklep-chrome-os-play

Sklep Play na urządzeniach innych niż dotykowe

Pomimo wszystkich przeszkód Po raz pierwszy Sklep Play jest dostępny na urządzeniach z Chrome OS. Nie mają ekranu dotykowego. Oznacza to, że w przyszłości będzie obsługiwana większa liczba aplikacji na Androida na Chromebookach i Chromeboksach.

Warto o tym pamiętać Kiedy Google uruchomił Sklep Play dla Chromebooków, który zaczął się od Asus Chromebook Flip który był modelem konwertowalnego notebooka, dlatego miał ekran dotykowy. Kolejne modele, które zostały wprowadzone na rynek, również miały ekran dotykowy, co oznacza, że ​​​​firma bardzo się rozwija.

Więc już możesz to powiedzieć Google Play jest dostępny dla użytkowników, którzy są na stabilnym kanale ale tak, Sklep Play i obsługa aplikacji na Androida są nadal rozważane w fazie beta.

dołącz do naszego kanału telegram