Skip to content

Jak usunąć lub wyczyścić dane usługi i pamięć podręczną ze Sklepu Play Co jeśli to zrobię?

29 de grudzień de 2021

Android zawsze miał swój „rynek” lub „rynek”. Wcześniej się nie nazywało Sklep Play jakie znamy teraz. Jego funkcja była taka sama, pobieranie aplikacji dla systemu operacyjnego, a tym samym możliwość korzystania z nich na urządzeniu, dodawanie różnych funkcji, które wykorzystywały technologię danego telefonu lub tabletu.

Dlatego pomimo tego, że aplikacje można uzyskać za pośrednictwem innych sklepów, a nawet pobierając Pliki APK tego samego, które możesz zainstalować na swoim telefonie (chociaż do tego musisz mieć włączone nieznane źródła) Prawda jest taka, że ​​najbardziej praktycznym i bezpiecznym sposobem jest zrobienie tego bezpośrednio ze sklepu Google, ze Sklepu Play.

Usuń dane Sklepu Play

Ale co się stanie, jeśli usuniesz dane ze Sklepu Play? W rzeczywistości nie dzieje się nic „nieodwracalnego”, prawda jest taka, że ​​po usunięciu danych i Pamięć podręczna Sklepu Play to, co się stanie, stanie się tym samym, co stanie się z tobą, jak ze wszystkimi aplikacjami.

Po ponownym uruchomieniu Sklepu Play zostaniesz poproszony o zalogowanie wszystkich danych i to wszystko. W ogóle nie ma to wpływu na aplikacje, które już pobrałeś. Dzięki temu nie będziesz musiał ponownie niczego pobierać. Właściwie jedyną rzeczą, na którą będziesz mieć wpływ, jest to, że musisz wróć do dziennika I nic więcej.

Wyczyść pamięć podręczną Sklepu Play

Jest nawet idealny i całkowicie polecany, aby co jakiś czas wyczyść dane i pamięć podręczną ze Sklepu Play. Ogólnie rzecz biorąc, z większości aplikacji, z których korzystasz na co dzień, takich jak ta czy Facebook, aby dać ci przykład, nie zaszkodzi, że co jakiś czas usuwasz z nich wszystkie dane, nic nie tracisz, bo jedyne, co zrobisz co musisz zrobić, to się zalogować i to wszystko.

Ale wiele błędów, problemów podczas ładowania obrazów zarówno w Sklepie Play, jak i na Facebooku, aby pójść za przykładem, rozwiązuje się poprzez usunięcie danych lub pamięci podręcznej aplikacji, jest to dość skuteczny sposób na rozwiązanie w większości przypadków wszystkich błędów, które mogą się dostać dać wniosek.

Dlatego zawsze zalecam, aby przed zrobieniem czegokolwiek, gdy aplikacja działa niepoprawnie, najpierw spróbuj usunąć wszystkie dane i pamięć podręczną, a następnie, jeśli to nie zadziała, zacznij badać przyczynę.

Metoda czyszczenia pamięci podręcznej wcale nie jest agresywna

Przeprowadzenie tej procedury rozwiązuje wiele problemów, które mogą pojawić się w niektórych aplikacjach. Na przykład, jeśli chcesz usunąć historię wyszukiwania Firefoksa

Jest to rodzaj pamięci, która jest generowana na Twoim komputerze. Czy Pliki tymczasowe że wierzą, ponieważ możesz ich znowu potrzebować. W ten sposób, będąc tymczasowym, możesz uzyskać do nich szybszy dostęp bez konieczności polegania wyłącznie na połączeniu.

Jeśli aplikacja zawiera obrazy lub niektórych wspólnych elementów, możesz je zapisać w ten sposób, że zawsze będą pod ręką i łatwo je zlokalizować. Dzięki temu nie musisz już pobierać ich ponownie za każdym razem, gdy chcesz korzystać z aplikacji.

To tylko minimalny przykład, ale powinieneś wiedzieć, że ogólnie wszystko, co pobierzesz, wygeneruje ten typ pliku, z tą samą funkcją, którą wyjaśniliśmy za pomocą obrazów.

Kiedy z powodu niektóre aplikacje zaczynają działać nieprawidłowo lub mieć błędy, co robimy, to ponownie go instalujemy lub usuwamy wszystkie dane. To naprawdę nie jest konieczne. Najlepiej wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. To w zupełności wystarczy, aby Twój sprzęt działał optymalnie.

Sklep Play aplikacje

Co się stanie, gdy wyczyścisz pamięć podręczną?

Po prostu usuniesz tymczasowe dane lub historię aplikacji, ale najważniejsze jest to, że nie zostaniesz usunięty Twoje dane użytkownika.

Będzie to tak, jakbyś zainstalował aplikację od zera. Jest teraz nowo zainstalowany na twoim komputerze. Co najlepsze, Twoje konto i ustawienia są przestrzegane, a nie musisz się ponownie logować.

Jest to wysoce zalecany sposób rozwiązywania niektórych często występujących problemów bez podejmowania żadnego ryzyka. Konkretnym przykładem jest to, czy chcesz usunąć pliki tymczasowe w systemie Windows 10

Jedyne, co się stanie, to to, że po ponownym otwarciu aplikacji, nieco zwolni, gdy wrócisz do Pobierz pliki tymczasowy. Jak zobaczysz, jest to niekończący się cykl, którym musisz nauczyć się zarządzać.

dołącz do naszego kanału telegram