Skip to content

Rozwiązanie: „Nie mogę pobrać i zainstalować Facebooka lub Facebooka Lite na moim telefonie komórkowym” Android lub iPhone

1 de wrzesień de 2021

Facebook to jedna z najlepszych sieci społecznościowych na świecie i możemy śmiało powiedzieć, że prawie każdy ma konto w tej sieci społecznościowej, nawet jeśli raz na jakiś czas wchodzi, prawie wszyscy mają konto na Facebooku.

Początkowo Facebook wydawał się być przeznaczony tylko dla młodych ludzi, ponieważ używaliśmy go tylko jako hobby, do marnowania czasu lub do czat z naszymi przyjaciółmi.

Ale z biegiem czasu stało się to narzędzie przydatne, które mogą nawet pomóc w wyszukiwaniu osób.

I czy dziś Facebook pozwala Ci go używać do Hobby aby przesyłać zdjęcia, statusy, wiedzieć o swoich znajomych, informować kontakty, dokąd podróżowałeś, udostępniać chwile, filmy, dzielić się tym, jak toczy się życie, a nawet jedzeniem, które zamierzasz dziś skosztować itp.

Ale dziś jest również używany do znacznie więcej, to znaczy istnieją oficjalne strony na Facebooku, które pozwalają nam poznać tam wiadomości ze świata, jeśli jest zaginiony człowiek, możemy dzielić się na naszych profilach lub stronach, aby go znaleźć.

Możemy ostrzec, jeśli jesteśmy w niebezpieczeństwie lub dokąd idziemy, a w tych czasach jest to zbyt przydatne, ponieważ bez wychodzenia z domu możesz dowiedzieć się tego, co dzieje się na świecie.

Lub po prostu rozmowa z przyjaciółmi lub rodziną, którzy są daleko od ciebie. Dzięki temu wszyscy dzisiaj mamy konto na tej platformie

Dlatego stało się zbyt normalne, że nawet na wielu urządzeniach pojawia się aplikacja Facebook wstępnie zainstalowany, na przykład coś takiego dzieje się z WhatsApp.

Ale w przypadku, gdy musisz to pobrać i okazuje się, że nie możesz tego zrobić, oczywiście pojawia się wielkie pytanie: Dlaczego nie mogę pobrać Facebooka? Na co postaram się odpowiedzieć poniżej.

Dlaczego nie mogę pobrać Facebooka?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy masz wystarczająco miejsca aby móc zainstalować tę aplikację.

W tym celu musisz przejść do Ustawień, a następnie w pamięci, gdy już tam będziesz, powinieneś sprawdzić, czy masz nawet kilka 100 MB za darmo aby móc pobrać i zainstalować Facebooka.

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w telefonie, możesz nawet przenieść aplikację na kartę SD urządzenia, aby mieć więcej przestrzeń, coś, co możesz zrobić z większą liczbą aplikacji.

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, to uruchom ponownie urządzenie i spróbuj ponownie pobrać.

Oprócz tego powinieneś przejść do Ustawienia> Menedżer aplikacji> Sklep Play i tutaj powinieneś wyczyść dane mobilne i pamięci podręcznej, a następnie wymuś zatrzymanie i uruchom ponownie urządzenie mobilne.

Po tej próbie pobrać Znowu Facebook, a zobaczysz, że możesz to zrobić bez żadnego problemu.

Nadal nie mogę zainstalować Facebooka

Jeśli wypróbowałeś już wszystkie powyższe i nic się nie stało pracował, bądź cierpliwy i czytaj dalej, że pomożemy Ci go rozwiązać.

Innym problemem, który możesz mieć, jest złe połączenie, które nie pozwala na pobieranie, czasami mamy połączenie z Internetem za wolno co sprawia, że ​​nie można pobierać ani aktualizować aplikacji.

Aby rozwiązać ten problem, spróbuj połączyć się z a stabilna sieć Wi-Fi lub korzystaj z 4G co generalnie działa zbyt dobrze.

Jeśli wypróbowałeś już resztę i nadal nie możesz jej zainstalować, spróbuj zweryfikować swoje konto Google, jeśli masz stary e-mail lub go tam nie ma sprawdzone Twoje konto w telefonie, Sklep Play nigdy nie pozwoli Ci zainstalować żadnej aplikacji.

złe połączenie z Internetem dane mobilne

Dzięki tym rozwiązaniom możesz bez problemu pobrać i zainstalować Facebooka. Ale na wypadek, gdybyś nadal miał problemy i zastanawiał się, dlaczego nie mogę pobrać Facebook na moim telefonie zostawia komentarz poniżej z konkretnym błędem, który się pojawia.

Skoro jesteśmy do sprawy to mogę dać Ci wiele rozwiązania, ale jeśli nie wiem dokładnie, na czym polega Twój problem, mogę zrobić niewiele więcej niż to, o czym wspomniałem powyżej.

W każdym razie pamiętaj, że są aplikacje alternatywy, lżejszy pod każdym względem i oficjalny w sieci społecznościowej znanej jako „Facebook Lite” i „Messenger Lite”

Które są lekkimi wersjami oficjalnych, które nie tylko zajmują mniej miejsca (Dużo mniej miejsca), ale zużywają mniej danych mobilnych, a przede wszystkim znacznie mniej baterii.

Spróbuj zainstalować jedną z dwóch, a odkryjesz nowe aplikacje, które są o wiele ciekawsze i prostsze.

Czy udało Ci się zainstalować aplikację bez problemów?