Skip to content

Rozwiązanie: Jak krok po kroku sprawdzić poprawność formularza za pomocą Bootstrap Validator z Javascriptem

19 de lipiec de 2023

W tym artykule pokażemy jedno z najczęściej używanych narzędzi przez front-end web developerów. Który ułatwia proces układania, z narzędziami kompatybilnymi z podstawowymi językami programowania sektora, takimi jak HTML, CSS i JavaScript. Dlatego niezbędna jest znajomość jego podstawowych funkcji zarówno przez początkującego, jak i doświadczonego programistę, w tym przypadku nauczymy Cię, jak walidować formularz za pomocą Bootstrap.

Reguły sprawdzania poprawności standardowych atrybutów HTML5 są w całości obsługiwane przez przeglądarkę. przy użyciu interfejsu HTML5 Constraint Validation API. W związku z tym ta wtyczka nie kontroluje takich rzeczy, jak to, co kwalifikuje się jako prawidłowy adres e-mail lub adres URL.

Bootstrap ma również dużą liczbę makr dostępnych na froncie, co daje inne możliwości, jeśli chodzi o projektowanie. Coś podobnego dzieje się z preprocesorami, takimi jak Less w CSS, które mają podobne cechy.

Ta wtyczka jest zgodna z konwencjami ustalonymi przez podstawowe wtyczki jQuery Bootstrap, więc sprawdź je, aby lepiej zrozumieć cele i projekt tej wtyczki. The sprawdzanie poprawności formularza można włączyć w znacznikach za pośrednictwem interfejsu API dane lub JavaScript. Automatycznie włącz sprawdzanie poprawności formularza, dodając data-toggle=”validator” do elementu formularza.

Jak sprawdzić poprawność formularza w Bootstrap?

Walidacja formularza można włączyć w znacznikach za pośrednictwem interfejsu API danych lub przez JavaScript. Automatycznie włącz walidację formularzy, dodając data-toggle=”validator”.

<form role = "form" data-toggle = "validator">

Reguły sprawdzania poprawności są określane w danych wejściowych formularza za pomocą następujących standardowych atrybutów HTML5:

</form>

type = "email"
type = "url"
type = "number "

Z dodatkowymi ograniczeniami poprzez atrybuty max, min i atrybuty

  • Dla wymaganych typów wprowadzania tekstu, wyszukiwania, tel, adresu URL lub e-maila
pattern=" Reg (ular)? Exp (ression)? "

niestandardowe atrybuty

  • Upewnij się, że dwa pola pasują do siebienp. potwierdzenia hasła
data-match = "# inputToMatch"
  • Narzuć minimalną liczbę znaków
 data-minlength = "5"
  • Złóż żądanie AJAX aby określić, czy pole jest
 data-remote = "/ path / to / remote / validator"
  • Prawidłowe lub nie, upewnij się, że nadajesz dane wejściowe atrybut nazwy
/ path / to / remote / validator? <name> = <value>

Zgodność z różnymi przeglądarkami

Ponieważ ta wtyczka jest zależna od interfejsu HTML5 Constraint Validation APIInternet Explorer 9 i nowsze wersje nie są obsługiwane.

Zweryfikowane pola

Domyślnie, walidator zweryfikuje tylko obecne pola kiedy wtyczka jest inicjowana.

Jeśli twój formularz ma dynamiczny zestaw pól, będziesz musiał wywołać $(…). Validator(’update’), aby poinformować wtyczkę, że zestaw pól do sprawdzenia uległ zmianie.

$ .fn.validator.Constructor.INPUT_SELECTOR = ': input: not ([type = "hidden"], [type = "submit"], [type = "reset"], button)'

Możesz zastąpić tę wartość z poziomu kodu, jeśli chcesz zmienić to domyślne zachowanie. Alternatywnie.

Możesz dodać sprawdzanie poprawności danych = „prawda” / sprawdzanie poprawności danych = „false” do konkretnego wpisu, aby wymusić jego włączenie/wykluczenie z zestawu sprawdzanych pól.

naucz się tworzyć formularze za pomocą bootstrap i javascript

Zalety korzystania z Bootstrapa

Bootstrap jest znany z łatwości tworzenia komponentów sieciowych i łatwości układu, które są zwykle wykonywane za pomocą HTML5 od semantyki i służy jako przewodnik do stosowania dobrych praktyk i różnych standardów. Stworzony przez Twittera daje nam pewne gwarancje, bo wiemy, że od początku jest dobrze przemyślany i włożono w niego dużo pracy. Niektóre z jego najbardziej znanych zalet to:

Szybko i intuicyjnie możesz mieć dobrze zorganizowaną stronę internetową: jeśli już wiesz, jak ją zaprojektować, krzywa uczenia się sprawi, że będzie niedrogi i szybki w użyciu. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zaczynasz w świecie programowania, ponieważ ułatwi nam to pracę.

Umożliwia korzystanie z wielu elementów sieciowych: od ikon po menu rozwijane, a połączenie HTML5, CSS i JavaScript. Bez względu na to, w co wierzymy, bez względu na sprzęt, skalę czy rozdzielczość, projekt zareaguje. Dlatego też granice zależą od naszej wyobraźni, umiejętności zastosowania wszystkiego, czego wymaga strona internetowa i co powinien wiedzieć każdy front-end developer.

układ siatki: układ według kolumn nigdy nie był prostszy. Ponadto są bardzo konfigurowalne. Jest dobrze zintegrowany z podstawową biblioteką JavaScript.

dołącz do naszego kanału telegram