Skip to content

Podstawowe formuły i funkcje programu Excel, które pozwolą Ci w pełni je opanować

7 de lipiec de 2021

Technologia znacznie upraszcza nasze życie, zapewnia wiele wygód, a także pomaga coraz bardziej rozwijać nie tylko medycynę, ale także wpływa na wszystkie dziedziny, które możemy sobie wyobrazić. A jeśli chodzi o obliczenia, to oczywiście nie można tego pominąć. I jest to, że mamy łatwiejsze rzeczy i to dzięki thanks formuły i podstawowe funkcje, które oferuje nam Excel, ponieważ jest to jedno z najlepszych narzędzi przeznaczonych dla systemu Windows.

Excel, który jest częścią pakietu Office, ma wiele zalet, które mogą nam znacznie ułatwić pracę. Bo to niesamowite, jak można zorganizować między innymi: listę kontaktów, produktów. Więc jeśli chcesz wiedzieć wszystko o główne formuły Excela i podstawowe funkcje abyś mógł jak najlepiej wykorzystać ten bardzo interesujący i użyteczny program komputerowy.

Podstawowe formuły Excela

Ten program pakietu Office ma dużą liczbę podstawowe funkcje i wzory, ale są takie, o których mógłbym praktycznie powiedzieć, że są niezbędne w codziennej pracy i każdy powinien je znać. Są tak samo ważne, jak umiejętność tworzenia grafu kołowego i poznawanie funkcji prostych operacji matematycznych i innych, które są również bardzo przydatne:

  1. Suma: ta formuła, jak powinieneś sobie wyobrazić, zsumuj wartości, które mają komórki wewnątrz. Obsługuje zarówno oddzielne komórki, jak i interwały. Przykład:=SUMA(A1:A50)
  2. Odejmowanie: aby móc odejmij wartości dwóch komórek musisz użyć symbolu minusa „-” między tymi dwoma. Przykład: A2-A3
  3. Pomnóż: To pomnóż wartości dwóch lub więcej komórek, między nimi należy wstawić gwiazdkę. Przykład: = A1 * A3 * A5 * A8
  4. Podział: Teraz, aby podzielić wartości komórek, musisz wśród nich ukośnik. Przykład: = A2 / C2
  5. Średnia: ta formuła służy do zwracania wartości Średnia arytmetyczna z komórek, które przekazujesz lub zakres komórek, które przekazujesz jako parametr. Wynik ten jest również znany jako średnia arytmetyczna i jest używany w następujący sposób: =PROMEDIO (A2:B2)
  6. Maksimum i minimum: Ta funkcja służy do: znać najwyższą i najniższą wartość jednej lub zestawu określonych komórek i można ich używać w następujący sposób: MAX(A2:C8)/=MIN(A2,B4,C3,29)

Główne formuły

Tam jest trochę narzędzia, które są bardzo ważne Na przykład LICZ.JEŻELI zlicza komórki spełniające określone kryterium. Na przykład, jeśli masz listę zwierząt i chcesz wiedzieć, ile jest małp, odróżniając je od lwów i żyraf, musisz wykonać określoną procedurę, aby to zrobić. Jeśli chcemy, możemy napisać go ręcznie lub skopiować i wkleić format w komórce.

Funkcja LICZ.JEŻELI polega na tym, że: liczba komórek w zakresie, jest to rodzaj mieszanki dwóch poprzednich nazwanych. Ta funkcja zlicza określony zakres komórek, o ile spełniają określone wymagania. Może to oznaczać, że mają określoną wartość lub spełniają określone warunki. Może być używany w następujący sposób: = LICZ.JEŻELI (D1: D100; „Małpy”)

reprezentacja arkuszy kalkulacyjnych Excel

Przykłady innych formuł do rozważenia

Wreszcie bardzo ważne jest, aby nie przeoczyć korzystanie z innych funkcji i formuł które są nadal ważne. Oto kilka przykładów formuł, dzięki którym wiesz, jak każdy z nich działa, a tym samym znacznie łatwiej je zastosować w praktyce:

  1. Dodaj JEŚLI: Muszą dodaj numery zaznaczone na niebiesko w tabeli, w tym celu muszą wskazać oprogramowaniu: = ADDIF (C1: C6; „niebieski”; A1: A6)
  2. IFERROR: Ta funkcja jest przydatna w przypadku is odwrócić ewentualny błąd wygenerowany w wyniku konkretnie, bardziej niż cokolwiek w podziałach, ponieważ te przy użyciu dzielenia przez zero mogą spowodować reakcję łańcuchową, która powoduje, że wszystkie wyniki derma dają błąd.
  3. Dni: Zawsze, gdy obliczenia są wykonywane z datami, może to być nieco skomplikowane, gdy trzeba je wykonać ręcznie. Na szczęście Excel ma funkcję, która wyciągnie nas z tej sytuacji, funkcja „DNI” powie Ci różnica liczby dni między dwiema datami lub wybranymi przez Ciebie.

Posiadając podstawowe pojęcie tych funkcji i wzorów oferowany przez ten wspaniały program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, który jest zintegrowany z komputerami PC, dzięki temu programowi osiągniemy doskonałą wydajność zarówno na poziomie pracy, jak i ucznia. Ten arkusz kalkulacyjny pozostanie na zawsze, a jeśli nie jest zainstalowany na Twoim urządzeniu, możesz go łatwo pobrać z oficjalnej witryny firmy Microsoft.