Skip to content

Napraw błędy Windows Update podczas aktualizacji systemu Windows 10

28 de maj de 2022

Windows 10 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoft dla komputerów dla ludzia dla większości użytkowników jest to najlepsza wersja tego środowiska operacyjnego.

Jednakże, to nie znaczy, że od czasu do czasu nie doświadczamy błędów związanych z jego działaniemco może mieć między innymi związek z wydaniem aktualizacji.

Faktycznie, Jak kilka razy wcześniej, aktualizacje systemu Windows 10 są ważnebiorąc pod uwagę, że programiści zwykle niemal stale wypuszczają nowe wersje tego środowiska, starając się ulepszyć jego wykorzystanie przez nas.

Jednakże, Gdy chcemy zaktualizować posiadaną wersję systemu Windows 10, możemy napotkać różne błędyi właśnie z tego powodu w kolejnych wierszach chcemy omówić niektóre z nich i jak je rozwiązać.

Przede wszystkim musimy to powiedzieć posiadanie najnowszej wersji systemu Windows 10 to coś naprawdę ważnegoponieważ jest to jedyny sposób, w jaki musimy zapewnić, że nie będziemy cierpieć z powodu błędów operacyjnych lub luk w zabezpieczeniach.

Z tych powodów, Jeśli kiedykolwiek wystąpiły problemy z aktualizacją swojej wersji systemu Windows 10, zalecamy dalszą lekturęponieważ jest bardzo prawdopodobne, że jak najszybciej znajdziesz rozwiązanie w tym zakresie.

Jakie problemy możemy napotkać podczas instalacji systemu Windows 10?

Cóż, gdybyśmy mieli wymienić niektóre główne wady, które napotykamy przystępując do instalacji najnowszych wersji systemu Windows 10to musimy porozmawiać o kilku bardzo szczególnych.

Na przykład, możemy wskazać, co dzieje się z różnymi lukami, które umożliwiają cyberprzestępcom dostęp do naszych treścinawet awarie, które powodują aktualizacje związane z urządzeniami peryferyjnymi.

W każdym razie niezwykle ważne jest, aby pamiętać, że tych błędów może być kilka, ale to Poniżej wymienimy najczęstsze i prawie we wszystkich przypadkach mają one dość proste rozwiązania..

Problemy podczas próby wyłączenia komputera

Wielu naszych czytelników mówi nam ostatnio, że spotykają się z dość częstą niedogodnością, która jest bezpośrednio związana z faktem, że komputer nie wyłącza się naturalnie po najnowszych aktualizacjach.

Prawda jest taka, że ​​w wielu przypadkach bezpośrednio nie mogą zmusić sprzętu do wyłączenia i muszą wymusić tę procedurę, co należy robić tylko w wyjątkowych przypadkach. Jest to konsekwencją niedziałania uruchamiania/wyłączania menu Start.

W takich przypadkach musisz to wziąć pod uwagę W żadnym wypadku nie zaleca się odłączania sprzętu bezpośrednio od prądu elektrycznego.ponieważ może to spowodować wszelkiego rodzaju szkody, więc powinieneś postępować w następujący sposób:

 • Na ekranie pulpitu komputera z systemem Windows 10 zamknij wszystkie otwarte okna programów
 • Gdy to zrobisz, naciśnij kombinację Alt + F4 na klawiaturze, aby wyświetlić nowe menu
 • W tym momencie zauważysz, że pojawia się opcja wyłączenia, którą musisz wybrać
 • Jeśli tak się nie stanie, na tym samym ekranie pulpitu wypróbuj kombinację Ctrl + Alt + Delete i wybierz Zamknij sesję
 • Pojawi się kolejny ekran z opcją Wyłącz i spróbuj w ten sposób

błędy z mikrofonem

Wygląda na to, że po aktualizacji systemu Windows 10 też możemy doświadczyć różnego rodzaju awarii związanych z mikrofonem naszego komputera iw tych szczególnych przypadkach bezpośrednio zalecamy zwrócenie uwagi na mikrofon.

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać na różnych forach i portalach społecznościowych, najnowsze aktualizacje systemu Windows 10 mogą powodować, że komputery nie rozpoznają mikrofonów że się połączyli, choć na szczęście tu też mamy rozwiązanie:

 • Przejdź do strony głównej w lewym dolnym rogu ekranu
 • Otworzy się rozwijane menu, w którym musisz poszukać ikony w kształcie koła zębatego, aby wejść do menu Ustawienia
 • Wśród wszystkich opcji, które można tam zobaczyć, przejdź do Prywatności
 • W tym momencie musisz przejść do sekcji Mikrofon, a następnie Zezwól aplikacjom na dostęp do mikrofonu
 • Upewnij się, że ta sekcja jest aktywna

Nadmierne wysyłanie informacji

Choć może się to wydawać ciekawe, inni użytkownicy zgłaszają, że po aktualizacji systemu operacyjnego, zauważyły, że ich komputery zaczynają zbierać więcej informacji niż powinny;co też może być problemem.

Jeśli chcesz się upewnić, że Twój komputer zbiera tylko podstawowe informacje co powinno, musisz wykonać następujące kroki:

 • Naciśnij przycisk Start w lewym dolnym rogu ekranu w systemie Windows 10
 • Następnie kliknij koło zębate, które przeniesie Cię do Ustawień systemowych
 • Później musisz kliknąć sekcję Prywatność
 • Kiedy to zrobisz, musisz przejść do bocznego menu z napisem Komentarze i diagnoza
 • Musisz poszukać w prawej części okna opcji Basic i pozostawić ją zaznaczoną, jeśli tak nie jest
 • Na koniec zamknij okno po zapisaniu zmian

Podatność na topnienie i widmo

I w końcu, Czasami problemy związane z aktualizacjami systemu Windows 10 są bardziej związane z różnymi wirusamii tutaj musimy oczywiście zachować szczególną ostrożność.

Dzieje się tak, że chociaż w tej chwili nie powodują tak wielu problemów, W tamtym czasie wirusy Meltdown i Spectre przyciągnęły dużą uwagę użytkowników ze względu na ogromne ryzyko, z jakim się wiąże, więc nie sposób nie brać ich pod uwagę.

W takich przypadkach wada w architekturze większości nowoczesnych procesorów oznaczała, że ​​wirusy te mogły przedostać się do komputerów kiedy aktualizowaliśmy nasz system operacyjny Windows 10, poza pracą inżynierów Microsoft.

Stało się tak, że niektóre z tych aktualizacji tak naprawdę nie zawierały wystarczającej liczby elementów, aby poradzić sobie z tymi lukami w zabezpieczeniach i dlatego szybko zareagowały. Jeśli chcesz uniknąć tego ryzyka, zawsze powinieneś szukać najnowszej dostępnej wersji systemu Windows 10.

A także, jako uzupełnienie, Zawsze zalecamy zainstalowanie na komputerze aplikacji antywirusowejponieważ jest to najlepszy sposób, aby mieć całkowitą pewność, że nie poniesiesz konsekwencji tych błędnych aktualizacji.

dołącz do naszego kanału telegram