Skip to content

Najlepsze strony do pobierania ROM-ów lub oprogramowania układowego na telefony z Androidem | Najlepsze strony

6 de sierpień de 2021

Jeśli masz telefon komórkowy z systemem Android, na pewno wiesz, że od czasu do czasu system ten otrzymuje pewne ulepszenia w swojej funkcjonalności poprzez aktualizacje lub nową wersję zawierającą nowe funkcje. Jednym z najczęściej używanych narzędzi do tego celu są Stock ROM, które służą do dokonywania napraw oprogramowania na Twoim urządzeniu. W tym poście wyjaśnimy Ci, które strony są najlepsze, na których możesz pobrać te pliki.

Co to jest oprogramowanie układowe w telefonach komórkowych z Androidem?

Oprogramowanie układowe jest również znane jako ROM Stock, to nic innego jak kompilacja plików systemu operacyjnego, które spraw, aby Twój telefon komórkowy działał z systemem Android i służy jako interfejs, dzięki czemu wszystkie funkcje telefonu komórkowego są funkcjonalne (kamera, antena Wifi, czujnik dotykowy). Każde urządzenie potrzebuje do działania systemu operacyjnego.

Jaka jest oficjalna strona do pobierania ROM-ów na Androida?

Poprzez stronę www.developer.android.com możesz mieć dostęp do wszystkie oficjalne wersje Androida Do tej pory wystarczyło skorzystać z jego wyszukiwarki i wpisać potrzebną wersję Androida. Jednak te ROMy są wersjami uniwersalnymi, to znaczy, że jeśli chcesz zainstalować wersję najbardziej zgodną z twoim terminalem, będziesz musiał zajrzeć na inne wyspecjalizowane strony, na których możesz filtrować wyszukiwanie według konkretnego modelu telefonu komórkowego . Tutaj pokażemy Ci niektóre z nich.

Najlepsze alternatywy do pobierania ROM-ów

Jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz pobrać ROM na swój telefon komórkowy, tutaj pokazujemy najlepsze dostępne alternatywy. Musimy cię ostrzec proces instalacji oprogramowania układowego urządzenia to delikatny proces które mogą spowodować uszkodzenie terminala, zrób to, o ile posiadasz wiedzę niezbędną do tego działania.

Firmware.mobi

Można powiedzieć, że jest to wiodąca strona w pobieraniu oprogramowania układowego dla Androida, istnieją oficjalne ROMy dla wielu modeli i marek telefonów komórkowych, chociaż prawdą jest, że nie jest to najbardziej kompletne, tak oferuje nam szeroką bibliotekę dostępnych modeli.

Ma możliwość pobrania oprogramowania już zrootowanego, dzięki czemu można cieszyć się jego zaletami. I jakby tego było mało, nie musisz się rejestrować na stronie. Ponadto pliki są hostowane na serwerze Firmware.mobi, dzięki czemu nie będziesz musiał polegać na ograniczeniach narzucanych przez niektóre serwery zewnętrzne, ale będziesz mógł pobrać oprogramowanie bez opuszczania strony.

Firmwarefile.com

Ta strona ma kilka zalet, o których chcemy wspomnieć. Jednym z nich jest to, że posiada niezwykle obszerną bibliotekę, istnieją bardzo zróżnicowane modele mobilne, nawet takie, które mogą być nieco trudne do znalezienia na innych stronach, takie jak Xiaomi, Elephant, Cubit, Panasonic, Plum i duża różnorodność.

Polecane strony do pobrania romów na Androida

Z drugiej strony oferuje również samouczek dotyczący flashowania oprogramowania układowego telefonu komórkowego dla każdej marki obsługiwanej na stronie. Samouczek jest w języku angielskim, ale z pomocą tłumacza na pewno będziesz w stanie wykonać kroki i przeprowadzić instalację bez większych niedogodności. Na koniec wspomnij o tym każdy z plików jest hostowany na serwerze Mediafire.

4pda.ru

Rzeczywiście, jak wskazuje jej domena, jest to rosyjska strona z forum, na którym możesz łatwo znaleźć oprogramowanie, którego szukasz W przypadku telefonu komórkowego tak, powinieneś użyć tłumacza online dla swojej przeglądarki, jeśli nie rozumiesz rosyjskiego. W poniższym linku zostawiamy Ci przewodnik z najlepszymi tłumaczami dla Twojej przeglądarki.

Coś, co wyróżnia się na tej stronie, to: do pobrania ROM-ów nie jest wymagana rejestracja dostępne, więc proces pobierania jest dość prosty i intuicyjny.

Needrom.com

Jest to strona internetowa z ważną kolekcją ROM-ów dla wielu modeli telefonów komórkowych, ale zawiera pewne reklamy, które można wyłączyć, tworząc konto, a tym samym można również pobrać dostępne ROMy. Oferuje a Angielski samouczek, jak je zainstalować i jeden z najstarszych tego typu działa od 2012 roku.

LG-Firmwares.com

Dla użytkowników urządzeń LG ta strona będzie bardzo przydatna, ponieważ specjalizuje się w przesyłaniu ROM-ów dla szerokiej gamy modeli telefonów komórkowych tej marki. Ta strona internetowa nie wymaga rejestracji, aby uzyskać dostęp do plików ROM i oferuje sekcję artykułów związanych z rozwiązywaniem problemów z telefonami LG. Obsługuje kilka języków i sekcję wyjaśniającą, jak zainstalować ROM.

rmy z Androidem

Sammobile.com

Jeśli masz telefon marki Samsung, to to jest strona, którą powinieneś odwiedzić, ponieważ skupia się na przesyłaniu ROM-ów wyspecjalizowanych w tej marce. Są to oficjalne ROMy i inne od niektórych operatorów, ale wszystkie są jakościowe.

Ta sieć tak wymaga rejestracji Aby mieć dostęp do pobierania plików i mieć dostęp do plików do pobrania bez ograniczenia prędkości, musisz wykupić członkostwo premium.